Kosmetyki w bagażu podręcznym i rejestrowanym – co i w jakiej pojemności możesz zabrać do samolotu?

2022-07-26
Kosmetyki w bagażu podręcznym i rejestrowanym – co i w jakiej pojemności możesz zabrać do samolotu?

Przed tobą samolotowa podróż, a nie jesteś pewna, jak spakować kosmetyczkę? Niewłaściwie spakowane kosmetyki w bagażu podręcznym oraz kosmetyki w bagażu rejestrowanym mogą narobić Ci problemu na lotnisku, zapoznaj się więc z naszymi wskazówkami!

 

Spis treści:

  1. Kosmetyki w bagażu rejestrowanym i podręcznym – jak się spakować? 
  2. Co można spakować do bagażu rejestrowanego? Kosmetyki do walizki 
  3. Kosmetyki w bagażu podręcznym – co spakujesz do kosmetyczki do samolotu? 

 

Kosmetyki w bagażu rejestrowanym i podręcznym – jak się spakować?

Podróże nigdy nie były tak łatwe jak w XXI wieku – wystarczy kilkanaście godzin, by znaleźć się na drugim końcu świata. By tam jednak dolecieć, trzeba najpierw zmierzyć się z wielkim wyzwaniem, jakim jest… pakowanie walizki. Dla wielu osób to najgorsza część przygotowań do wyjazdu. Co ze sobą zabrać? Jak się spakować do samolotu? Co można spakować do bagażu podręcznego? Co można spakować do bagażu rejestrowanego? Na wszystkie te pytania nie odpowiemy, ale na pewno możemy Ci podpowiedzieć, jak przewozić kosmetyki w samolocie. To, wbrew pozorom, wcale nie takie proste zagadnienie!

  • Naturalność

Kosmetyki w bagażu podręcznym podlegają ścisłym procedurom bezpieczeństwa we wszystkich liniach samolotowych. Każdy, kto choć raz musiał wyrzucić przy kontroli na lotnisku ulubione kosmetyki, na pewno będzie o tym pamiętać na przyszłość. By nie tracić w ten bezsensowny sposób pieniędzy i nerwów, warto zapoznać się z przepisami regulującymi to, jakie kosmetyki w bagażu podręcznym mogą się znaleźć, a co można spakować do bagażu rejestrowanego.

Cóż, sprawdzanie zawartości bagażu podręcznego na stanowisku kontroli bezpieczeństwa to naprawdę nic przyjemnego. Kto lubi, by obce osoby otwierały jego bagaż (na oczach wszystkich podenerwowanych ludzi czekających w kolejce) i przeszukiwały go, a potem usuwały z niego niedozwolone na pokładzie samolotu przedmioty? A tym się kończy, jeśli masz ze sobą takie kosmetyki w bagażu podręcznym, na jakie nie pozwala dana linia lotnicza.

Kosmetyki w bagażu rejestrowanym i podręcznym – jak się spakować?

Dobra wiadomość? Te same regulacje dotyczące tego, jak przewozić kosmetyki w samolocie, są wprowadzone we wszystkich liniach lotniczych. Główna zasada jest prosta – nie wolno wnieść do samolotu w bagażu podręcznym płynów o pojemności większej niż 100 ml. Wszystko, co przekracza ten limit nawet o 50 ml, podczas kontroli bezpieczeństwa wyląduje w koszu (dotyczy to nie tylko kosmetyków, ale także napojów – takim ograniczeniom nie podlegają wyłącznie produkty spożywcze zakupione w strefie wolnocłowej). Pamiętaj, że pod nazwą „płyny” linie lotnicze rozumieją również żele, aerozole, pianki, kremy, musy, pasty i inne produkty o podobnej konsystencji – dlatego balsam do ciała, którego pojemność przekracza 100 ml, powinien przy pakowaniu walizki trafić do puli „kosmetyki w bagażu rejestrowanym”.

Skąd wzięły się takie regulacje? Po raz pierwszy wprowadziła je w 2006 roku amerykańska Administracja Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration), utworzona po atakach terrorystycznych z 2001 roku. Jej śladem poszły agencje i urzędy w innych krajach. Bezpośrednią przyczyną wprowadzenia zakazu wnoszenia na pokład samolotu płynów o pojemności większej niż 100 ml były informacje zdobyte przez światowe wywiady CIA i M15. Dotyczyły one m.in. terrorystów, którzy planując zamachy na linie lotnicze, nawiercali nieotwarte butelki napojów, opróżniali je, a następnie wypełniali je płynnym materiałem wybuchowym na bazie nadtlenku wodoru.

Dlaczego dozwolone są na pokładzie samolotu płyny do 100 ml? Ponieważ taka ilość potencjalnie wybuchowej cieczy jest zbyt mała, by za jej pomocą skonstruować bombę, mogącą zagrażać bezpieczeństwu lotu pasażerów i załogi. 

Widać wyraźnie, że zakaz dotyczący wnoszenia płynów do samolotu to poważna sprawa. Nie licz więc na to, że kontrola bezpieczeństwa przymknie oko i przepuści Cię, jeśli kosmetyki w Twoim bagażu podręcznym nie będą spełniały podanych wyżej wymagań. Sprawdź, jak przewozić kosmetyki w samolocie – co można spakować do bagażu podręcznego, a co do rejestrowanego. 

Co można spakować do bagażu rejestrowanego? Kosmetyki do walizki

Co można spakować do bagażu rejestrowanego? Kosmetyki do walizki 

Zacznijmy od łatwiejszego pytania – co można spakować do bagażu rejestrowanego, czyli walizki, którą nadajesz przy odprawie na lotnisku? Kosmetyki w bagażu rejestrowanym nie są na szczęście objęte tak silnymi restrykcjami jak kosmetyki w bagażu podręcznym. Nie ma tu także limitu pojemności – co do zasady płyny (a więc i kosmetyki) w bagażu rejestrowanym możesz przewozić w dowolnej wielkości opakowaniach.

Możesz więc spokojnie spakować ulubione toniki i hydrolaty, mleczka i emulsje do twarzy, kremy, lotiony i balsamy do ciała, czy odświeżające mgiełki do ciała. Pamiętaj przy tym o kosmetykach, które szczególnie przydadzą się, gdy planujesz wakacje w tropikach. Zabierz ze sobą kosmetyki do opalania z filtrami UV (a wcześniej sprawdź, które filtry, chemiczne czy mineralne chronią lepiej). Za to zostaw w domu kosmetyki (i leki) ze składnikami fotouczulającymi, po których nie można się opalać. 

Pamiętaj także, że kosmetyki zabierane w bagażu rejestrowanym należy dobrze zabezpieczyć. Walizka z nimi może spaść z taśmy z bagażami, a różnice ciśnień występujące podczas lotu mogą sprawić, że nieszczelnie spakowane kosmetyki się wyleją.

Jak przewozić kosmetyki w samolocie – bezpiecznie?

Zadbaj o swoje ulubione kosmetyki i zabezpiecz je przed podróżą. Jak mądrze zapakować kosmetyki do walizki? 

  • Unikaj zabierania kosmetyków w delikatnych bądź szklanych opakowaniach. Kosmetyki z takich opakowań przepakuj w solidniejsze, plastikowe pojemniki albo bardzo dobrze zabezpiecz je, np. owijając w folię bąbelkową i dodatkowo wkładając do zamykanej strunowo torebki. 
  • W przypadku kosmetyków kolorowych do makijażu najbezpieczniejszą opcją będzie przewiezienie ich w spakowanej do walizki sztywnej, stabilnej kosmetyczce z przegródkami (np. typu kuferek). To zabezpieczy je przed pokruszeniem.
  • Wszystkie opakowania, z których kosmetyk może się wylać lub wyciec, spakuj dodatkowo w torebki foliowe. Możesz także zabezpieczyć nakrętki, oklejając ją taśmą samoprzylepną. 

Tak wygląda kwestia bagażu rejestrowanego, ale co spakować do bagażu podręcznego i w jaki sposób? Podpowiadamy!

Kosmetyki w bagażu podręcznym

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co spakujesz do kosmetyczki do samolotu? 

Jakie zabrać i jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego? Weź kosmetyki tylko w opakowaniach do pojemności 100 ml – ale ważne jest, by ich łączna objętość nie przekraczała 1 litra.

Ważne! Zabierane do bagażu podręcznego płynne kosmetyki w opakowaniach do 100 ml objętości powinny być umieszczone w jednej przezroczystej, zamykanej torbie, której pojemność nie przekracza 1 litra.

Kolejna wskazówka – spakuj jedynie te kosmetyki, które mogą przydać ci się na pokładzie samolotu. Nie ma sensu zabierać ze sobą szamponu czy odżywki do włosów, skoro nie będziesz ich myć na pokładzie. Jakie więc kosmetyki powinny znaleźć się w Twoim bagażu podręcznym? 

Krem w bagażu podręcznym – do twarzy i rąk

Krem w bagażu podręcznym – czy naprawdę jest nieodzowny? Dlaczego zabierać ze sobą krem do twarzy i rąk do samolotu? Ponieważ naprawdę może się przydać, zwłaszcza na dłuższych trasach. Klimatyzacja w samolocie powoduje, że na pokładzie jest bardzo niska wilgotność powietrza, co odczuwają nie tylko Twoje błony śluzowe i spojówki, ale także skóra. Krem w bagażu podręcznym może więc przynieść ulgę skórze twarzy i dłoni. Ten ostatni jest niezbędny, zwłaszcza gdy masz zwyczaj częstego dezynfekowania dłoni, co mocno wysusza ich naskórek. 

Mgiełka odświeżająca do twarzy i ciała

Mgiełka albo woda termalna w aerozolu – obie przydadzą się z tych samych powodów co kremy, czyli by nawilżyć przesuszoną skórę.

Co spakujesz do kosmetyczki do samolotu? Produkty

Pomadka nawilżająca do ust

Kolejny kosmetyk must-have na pokładzie samolotu – delikatna skóra ust również źle znosi klimatyzowane powietrze. Nie zapomnij więc spakować bogatej w substancje odżywcze ochronnej pomadki do ust

Chusteczki – antybakteryjne i nawilżane

Chusteczki antybakteryjne w czasach pandemii to niezbędne wyposażenie każdego podróżnika. Do kompletu warto dołączyć do nich chusteczki nawilżane (np. takie w wersji dla noworodków i niemowląt, nasączane czystą wodą). Zastąpią papier toaletowy, gdy zabraknie go w toalecie samolotu, pomogą oczyścić ubranie z plam po jedzeniu (manewrowanie sztućcami przy samolotowych posiłkach naprawdę wymaga dobrej koordynacji oko-ręka!). 

Szczoteczka i pasta do zębów

Jeżeli Twój lot jest tak długi, że będziesz podczas niego spać, warto zabrać ze sobą na pokład samolotu szczoteczkę i pastę do zębów. Nic tak nie odświeża po kilku godzinach snu jak porządnie wyszorowanie zębów!

Dezodorant

Najlepiej w kulce, kremie lub sztyfcie, choć mały aerozol też jest dozwolony na pokładzie. Pomoże Ci szybko się odświeżyć i nie troszczyć o to, że nieprzyjemne zapachy dotrą do współpasażerów. 

Kosmetyki kolorowe do makijażu

W podróży najlepiej sprawdzi się make-up no make-up. Puder kompaktowy, róż, błyszczyk do ust, kredka do brwi, tusz do rzęs – w bagażu podręcznym taki zestaw powinien Ci wystarczyć do poprawienia delikatnego makijażu. Jeżeli masz w planach naprawdę długi lot, możesz zabrać ze sobą także fluid do twarzy, cienie do oczu i chusteczki do demakijażu – wtedy będziesz mogła oczyścić twarz i nałożyć nowy makijaż przed lądowaniem.

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co spakujesz do kosmetyczki do samolotu?

Wiesz już, w jaki sposób powinny być spakowane kosmetyki w bagażu rejestrowanym i podręcznym. Na pokład samolotu warto brać ze sobą produkty naturalne, które mają łagodne działanie i pozbawione są substancji mogących podrażnić skórę. To także niedobry moment na wypróbowywanie nowości. Jeśli nie wiesz, jak Twoja skóra zareaguje na nowy kosmetyk, nie bierz go do samolotu – swędząca wysypka to ostatnia rzecz, jakiej potrzebujesz podczas podróży! Naturalne, ekologiczne i z BIO certyfikatami kosmetyki znajdziesz w ofercie Nabea. Zapraszamy na zakupy, które umilą ci samolotowe wojaże!

Pokaż więcej wpisów z Lipiec  2022

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4275 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Obsługa Super, zamówienie otrzymałam następnego dnia.
2024-05-15
Szybko, sprawnie, profesjonalnie Dziękuję
pixelpixelpixelpixel