Gumy do żucia

(28 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Czy żucie gumy jest zdrowe?

Żucie gumy zasadniczo nie jest niezdrowe, należy jednak przestrzegać kilku zasad. Długotrwałe żucie gumy może doprowadzić do przeciążeń w stawach szczękowych, co może z kolei spowodować przesunięcie zgryzu. Należy więc pamiętać, by jednorazowo nie żuć gumy zbyt długo.

Sięgając po gumy do żucia należy również pamiętać, że gumy zawierające cukier mogą powodować próchnicę lub przyspieszyć jej powstawanie. Z tych powodów należy również kontrolować korzystanie z gumy do żucia przez dzieci. Najlepiej jest wybierać gumę do żucia nie zawierającą cukru, lecz naturalne substancje słodzące.

Ile razy dziennie można żuć gumę?

Nie istnieją jakieś szczególne ograniczenia, jeśli chodzi o to, ile razy dziennie można sięgać po gumę do żucia. Można sięgnąć po nią po każdym posiłku, zwłaszcza jeżeli nie mamy możliwości umycia zębów.

Gumy do żucia mają również właściwości odświeżające oddech, dlatego też zawsze warto mieć przy sobie gumę do żucia o świeżym miętowym zapachu. Należy jednak trzymać się zasady, by jednorazowo nie żuć gumy zbyt długo.

Jakie są gumy do żucia bez cukru?

Producenci dbają, by gumy do żucia bez cukru wciąż zachowały delikatny słodki smak. Dlatego prócz nuty smakowej gumy do żucia bez cukru zawierają substancje słodzące, czyli popularne słodziki. Wybierając gumę do żucia warto kierować się rodzajem zastosowanej substancji słodzącej. Osoby poszukujące produktu nie zawierającego cukru powinny sięgnąć po gumy zawierające stewię, ksylitol lub sorbitol. Po posiłku , bądź w przypadku nietolerancji na gluten warto również sięgnąć po gumę do żucia bez cukru nie zawierającą glutenu.

Czy dzieci powinny sięgać po gumę do żucia?

Dzieci uwielbiają gumę do żucia, trudno więc zabraniać im jej używania. Należy jednak kierować się tymi samymi zasadami, co w przypadku dorosłych. Najlepiej jest, jeśli dziecko żuje gumę nie zawierającą cukru. Gumy do żucia dla dzieci jednak często zawierają cukier. Dlatego dodatkowo można przypilnować, by dziecko po żuciu gumy... umyło zęby.

Należy również pamiętać, że zgryz dziecka dopiero się kształtuje. Długotrwałe żucie gumy może sprawić, że delikatny zgryz ulegnie przesunięciom. Dlatego też dziecko jednorazowo nie powinno żuć gumy dłużej niż pół godziny.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Kupuję regularnie i polecam!
2024-05-20
Bardzo dobra obsługa, szybka dostawa. Polecam.
pixelpixelpixelpixel