Akcesoria do pielęgnacji rąk

(24 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Czym są akcesoria do pielęgnacji dłoni?

Mówi się, że dłonie to wizytówka każdego człowieka. Dlatego też każdy z nas chce mieć je piękne i zadbane – z nawilżoną skórą, odżywionymi skórkami, równo przyciętymi, może pomalowanymi paznokciami. Do wykonywania niezbędnych zabiegów potrzebne są odpowiednie akcesoria do pielęgnacji dłoni.

Akcesoria do dłoni to przede wszystkim nożyczki do paznokci, obcinacz do paznokci, pilnik do paznokci, blok polerski do paznokci, cążki do skórek, patyczki do skórek, radełko do skórek, a także szczoteczka do rąk i paznokci. Pilniczek pomaga nadać paznokciom odpowiedni kształt. Unikaj piłowania, gdy paznokcie są mokre, dlatego też używaj pilnika zawsze przed zmyciem lakieru – paznokcie są wtedy twardsze i łatwiej jest nadać im pożądany wygląd. 

Nie przyciskaj za mocno urządzenia do płytki, ponieważ może to spowodować nierówności. Po zakończeniu procesu umyj ręce – w ten sposób usuniesz pyłek i odsłonisz efekt końcowy, a jeśli nie będzie zadowalający, będziesz mogła wprowadzić niezbędne poprawki.

Nożyczki do paznokci to podstawowe narzędzie służące do skrócenia płytki. Mogą być używane zarówno do pedicure’u, jak i manicure’u, jednak eksperci radzą obcinać paznokcie u stóp, a u rąk spiłowywać. Cążki mają dwa równej długości zakończenia, które służą do chwycenia i ucięcia paznokcia. Po ten przyrząd powinny sięgnąć osoby, które mają twardą, grubą lub zmienioną przez chorobę płytkę. To najlepszy wybór szczególnie dla mężczyzn, których paznokcie u stóp są trudne do skrócenia przy użyciu nożyczek.

Akcesoria do dłoni – rozmaite warianty pilników, obcinaczy i cążek

Akcesoria do pielęgnacji dłoni obejmują wiele przydatnych narzędzi. Wszystkie z nich znajdziesz w sklepie internetowym Nabea. Oferuje on bogaty asortyment najwyższej jakości produktów, które są funkcjonalne, a do tego charakteryzują się unikalnym designem.

Jeśli chodzi o akcesoria do paznokci, to najpopularniejszym rodzajem pilniczka jest model papierowy. Są one przeznaczone głównie do użytku domowego – w salonach kosmetycznych używane są jednorazowo, ponieważ trudno jest je zdezynfekować. Mają wiele zalet, są tanie, wytrzymałe, mogą mieć różne ziarnistości, nadają się zarówno do naturalnej płytki, jak i paznokci żelowych czy akrylowych. 

Z kolei pilnik metalowy jest modelem starszego typu, dawniej zawsze dodawany był do wszelkiego rodzaju zestawów do pielęgnacji paznokci. Jest wytrzymały, ale może spowodować naruszenie płytki paznokcia i w efekcie jej rozdwajanie i pękanie. Szklany pilnik jest łagodny i precyzyjny, służy do piłowania naturalnych paznokci.

Pilnik prosty ma uniwersalny kształt, sprawdza się zarówno podczas skracania, jak i formowania paznokci. Łódka zyskuje coraz większą popularność – zaokrąglona część ładnie kształtuje boczne krawędzie paznokci.

Akcesoria do pielęgnacji rąk to również przedmioty pomagające radzić sobie ze skórkami. Nożyczki do skórek mają cienkie, zakrzywione ostrza i bardzo ostre końcówki. Radełko natomiast pozwala odsunąć skórki, aby nie wrastały. Wyglądają one wtedy bardzo estetycznie.

Jakie akcesoria pielęgnacyjne do dłoni będą najlepsze dla Ciebie?

Akcesoria do pielęgnacji dłoni to ważne elementy wyposażenia kosmetyczki zarówno pań, jak i panów. Każda osoba w zależności od swojej płytki paznokcia, a także preferencji będzie potrzebowała innych sprzętów.

Akcesoria do paznokci to głównie wszelkie narzędzia służące skróceniu płytki. Nożyczki mogą mieć różne wielkości, a także prosty lub wygięty profil ostrza, w zależności od tego, jaki kształt chce się osiągnąć. Paznokcie u stóp należy obcinać prosto według ich naturalnego konturu, natomiast przy paznokciach u rąk warto wybrać wygięty profil, który nada im lekko okrągłą linię.

Pilniki różnią się między sobą gradacją, czyli liczbą ziarenek przypadającą na 1 cm2 powierzchni pilnika. Im mniejsza ziarnistość, tym sprzęt jest ostrzejszy. Pilnik o gradacji 80-100 nazywany jest gruboziarnistym. Służy on zdejmowaniu tipsów. Należy z nim uważać, nieprawiona ręka może wyrządzić sobie krzywdę.

Klasyczny pilnik dostępny w każdej drogerii ma gradację 100-180. Taki średnioziarnisty produkt sprawdzi się zarówno w pracy z naturalną płytką, jak i żelem czy akrylem. Pilnik drobnoziarnisty o gradacji 240-500 pomaga wygładzić i wykończyć manicure.

Gradację wynoszącą 600 ma pilnik nazywany polerką. Działa bardzo delikatnie, służy zmatowieniu płytki paznokcia. Wysokiej jakości bloki wytwarza się ze specjalnej pianki o wysokiej sprężystości. Szczególnie warte swojej ceny są modele pokryte ze wszystkich stron nasypem korundowym, który przez długi czas zachowuje swoje cenne właściwości.

Jak dbać o wygląd dłoni?

Zadbane dłonie to wizytówka eleganckiej kobiety, dlatego akcesoria do pielęgnacji dłoni i paznokci powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. Podstawa to nadanie płytkom ładnego kształtu i połysku. Niezbędnym gadżetem jest więc pilnik, z pomocą którego można wyregulować paznokcie i nadać im atrakcyjną formę. Do tego typu czynności należy wybierać delikatne, drobnoziarniste pilniki, które pozostawią krawędzie paznokci idealnie gładkimi. Aby nadać płytkom połysk, warto skorzystać ze specjalnych bloczków polerskich, które wygładzają płytkę. Natomiast w celu usunięcia skórek, należy sięgnąć po specjalne akcesoria do pielęgnacji dłoni, takie jak radełka lub uniwersalne cążki. Tak wypielęgnowane dłonie można potraktować kremem, a na paznokcie nałożyć wybrany lakier lub odżywkę. 

Jak przygotować paznokcie do malowania?

Lakierów zwykłych ani hybrydowych nie aplikuje się na paznokcie nieprzygotowane do takiego zabiegu. Przed pomalowaniem płytek zwykłym lakierem wystarczy zadbać o ich wygląd z pomocą podstawowych akcesoriów do pielęgnacji dłoni i paznokci, natomiast w przypadku manicure hybrydowego niezbędne będzie dodatkowe zmatowienie płytek. Taki zabieg pozwala bowiem wzmocnić przyczepność lakieru i poprawić trwałość stylizacji. Jeśli zaś chodzi o usuwanie lakieru hybrydowego lub akrylowego, niezbędne akcesoria do pielęgnacji dłoni to przede wszystkim gruboziarnisty pilnik, który pozwoli usunąć zewnętrzne warstwy manicure. 

Jakie produkty są potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebujemy znacznie większej ilości akcesoriów do pielęgnacji dłoni i paznokci niż ma do miejsce w przypadku tradycyjnego manicure. Taka stylizacja jest jednak znacznie trwalsza i oferuje większy potencjał, jeśli chodzi o efekty ozdobne. Do wykonania manicure hybrydowego potrzebujemy: bazy, lakieru kolorowego i topu. Poza tym, możemy nanieść na płytki również dekoracyjne pyłki i naklejki lub wykonać wzory magnetyczne z pomocą odpowiednich akcesoriów do paznokci.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4274 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Przesyłka dostarczona towar zgodny z opisem polecam
2024-05-13
Krem ma bardzo przyjemną konsystencję i nie pozostawi na skórze nieprzyjemnego uczucia. Skóra pozostaje przyjemnie gładka i miękka. Wygląda również na bardziej rozświetlona i mniej zmęczoną.
pixelpixelpixelpixel