Zabezpieczenia dla dzieci

(10 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Zabezpieczenia dla dzieci – w co i dlaczego warto się zaopatrzyć?

Małe dzieci zwykle mają mnóstwo energii, która musi znaleźć ujście. Najczęściej duża jej część zużywana jest w domu. Zabawy w chowanego i bieganie często przerywane są mniej lub bardziej bolesnymi upadkami. Najmłodsi mogą też przez nieuwagę uderzyć się o kant stołu, narożnika lub z ciekawości… próbować wkładać palce do gniazdka.

To oczywiście zaledwie część pomysłów, na które w ferworze zabawy mogą wpaść najmłodsi. Jak uchronić dziecko przed niechcianymi i groźnymi wypadkami? Zdecyduj się na praktyczne zabezpieczenia dla dzieci.

Bądź przewidującym rodzicem i pomyśl o takich akcesoriach już wtedy, kiedy dziecko zacznie samodzielnie raczkować, a z czasem spacerować i biegać po domu. Na wysokości jego główki i rączek mogą znaleźć się framugi drzwi, blaty kuchenne, gniazdka, szafki i narożniki, w tym ostre kanty mebli.

Zabezpieczenia na meble, w tym m.in. blokada magnetyczna do mebli czy też blokada na gniazdka to niezbędny zakup, szczególnie jeśli masz więcej niż jedno dziecko i może być Ci trudno o podzielną uwagę. Zabezpieczenia przed dziećmi zapobiegną wielu nieprzyjemnym i niepotrzebnym wydarzeniom i zdejmą z Ciebie nieco stresu związanego z wychowaniem najmłodszych pociech.

Zabezpieczenia dla dzieci – co może być Ci potrzebne?

To, co dla nas jest w oczywisty sposób bezpieczne, dla najmłodszych może stanowić wyzwanie – ze względu na niedoskonałe i rozwijające się zdolności motoryczne, niewiedzę czy percepcję i wyobraźnię przestrzenną (w tym brak świadomości swojego wzrostu i odniesienia go do wysokości mebli).

W sklepie wielobranżowym Nabea znajdziesz wiele praktycznych, przydatnych akcesoriów, które pomogą Ci przygotować dom na wyprawy małego eksploratora. Gumowe, miękkie i zaokrąglone zabezpieczenia ostrych kantów to jeden z Twoich must have’ów. Dzięki nim dziecko nie nabije sobie siniaka, jeśli obije się o meble.

Inną wartą uwagi propozycją jest blokada na gniazdka. Takie zabezpieczenie zmniejsza ryzyko włożenia czegokolwiek przez dziecko do środka. Jest ono łatwe w użyciu (wystarczy włożyć je do gniazdka i przekręcić kluczykiem dołączonym do kompletu). Pasuje ono do większości standardowych gniazdek elektrycznych.

Do zabezpieczenia przed dziećmi w domu są też drzwi. Specjalna blokada zatrzyma nagle zamykające się (np. pod wpływem przeciągu) drzwi i ochroni paluszki przed przytrzaśnięciem. Gadżet pasuje do większości standardowych drzwi i jest łatwy w montażu lub do zdjęcia. Blokady nie trzeba przyklejać. Jest ona wykonana z neutralnego dla dziecka tworzywa w neonowym kolorze, dzięki czemu trudno ją przeoczyć. Użyty barwnik jest bezpieczny dla zdrowia.

Ważne są również zabezpieczenia narożników mebli i zabezpieczenia ostrych kantów – choć można stosować je również na ścianę. Małym dzieciom może przydarzyć się zderzenie lub bolesne otarcie. Miękkie zabezpieczenia narożników zmniejszą ryzyko urazu.

Chcesz zabezpieczyć zawartość szuflad i szafek przed ciekawskimi dziećmi? Przyda Ci się blokada magnetyczna do mebli. Takie zabezpieczenie zamontujesz wewnątrz szuflady lub szafki. Dla dziecka pozostanie ono niewidoczne i niemożliwe do sforsowania. Magnetyczny mechanizm skutecznie uniemożliwi otwarcie szafki dzieciom. Sam otworzysz ją za pomocą przeznaczonego do tego klucza.

Na to zwróć uwagę, gdy wybierasz zabezpieczenia dla dzieci

Blokady czy też zabezpieczenia na meble to niejedyne akcesoria, które powinieneś zakupić. Jeśli wybierasz zabezpieczenia dla dzieci, pomyśl też mniej standardowo. To szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko jest alergikiem lub szkodzi mu miejskie zanieczyszczone powietrze.

Maseczka antysmogowa z filtrem N99 z aktywnym węglem zatrzyma ponad 99% różnego rodzaju zanieczyszczeń i alergenów (w tym pyłki roślin w sezonie kwitnienia). Filtr jest wymienny. Po 30 godzinach użytkowania należy zmienić go na nowy. Maskę docenią zwłaszcza rodzice małych alergików. Dzięki jej atrakcyjnemu designowi i samo dziecko nie będzie się buntować przeciwko jej używaniu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie zabezpieczeń dla dzieci, by stworzyć w domu czy przedszkolu przyjazną im przestrzeń? Przy zakupie blokad do mebli weź pod uwagę, czy mają one przewidziany stan „spoczynku” – czy jest możliwe odblokowanie ich na dłuższy czas, np. gdy dziecka nie ma w domu podczas wakacji czy ferii.

Jeśli zależy Ci na ochronie dziecka np. przed używanymi w łazience chemikaliami czy zabezpieczeniu ważnych dokumentów, zdecyduj się na bardziej zaawansowaną blokadę na drzwiczki, na przykład na szyfr.

Ponadto dla bezpieczeństwa najmłodszych na bieżąco usuwaj z podłogi i niskich mebli (np. ław i stolików RTV) wszelkie potencjalnie niebezpieczne przedmioty, np. szklanki czy ciężkie książki.

Odkryj nasze produkty w kategorii zabezpieczeń dla dzieci i zadbaj, by Twój dom był przyjaznym i bezpiecznym dla dziecka miejscem.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4314 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-12
Wszystko super,polecam
2024-06-06
Polecam
pixel