Suplementy na pamięć

(302 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Suplementy na pamięć – po jakiego rodzaju składniki sięgać?

Kłopoty z pamięcią mogą dosięgnąć każdego, nie tylko osoby starsze. Obecne tempo życia, ciągły pośpiech i stres powodują kłopoty z pamięcią i koncentracją. Działają szkodliwe na cały układ nerwowy. Po jakiego rodzaju suplementy na pamięć sięgnąć, aby zniwelować takie dolegliwości?

Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych składników, warto dowiedzieć się, jak funkcjonuje ludzka pamięć i koncentracja. W momencie, kiedy Twój układ nerwowy nie pracuje prawidłowo, jest przeciążony, możesz zauważyć większy stres oraz kłopoty z koncentracją. Efektem tego jest utrata zdolności do zapamiętywania i przyswajania nowych informacji. Dlatego niezwykle istotne jest, aby przyjmować suplementy na pamięć i koncentrację.

Jakie składniki będą pomocne w przypadku układu nerwowego? Suplementy znane jako witaminy na koncentrację powinny zawierać właśnie te elementy, aby skutecznie wspomóc regenerację mózgu. Jest to między innymi lecytyna, która wpływa korzystnie na cały układ nerwowy, ponieważ zawiera fosfatydyloseryny. Wspomagają one proces zapamiętywania oraz poprawiają zdolność myślenia. Mają też bardzo dobry wpływ na osoby starsze oraz chore na Alzheimera.

Dobre suplementy na pamięć powinny być bogate w cynk, który również ma właściwości wspomagające pracę mózgu. Innym minerałem, który warto stosować, jest selen. W takim przypadku należy zachować ostrożność i nie przyjmować tych składników razem. Są to pierwiastki antagonistyczne, dlatego wzajemnie znoszą swoje działania. Jednoczesne ich stosowanie nie przyniesie zatem żadnych efektów. Warto sięgnąć również po magnez oraz witaminy z grupy B6. Razem przyczynią się one do poprawy funkcjonowania układu nerwowego. Zmniejszą również uczucie zmęczenia i znużenia.

Jeśli zależy Ci, aby Twój suplement diety na pamięć pochodził z naturalnych roślin, sięgnij po żeń-szeń. Doskonale pobudza on produkcję białek oraz DNA. Zaleca się go stosować w stanach obniżonej koncentracji. Oprócz tego uznaje się, że ma właściwości łagodzące stres, co również może przyczynić się do lepszego zapamiętywania. Do innych naturalnych składników oddziałujących korzystnie na pamięć i koncentrację, można zaliczyć ekstrakt z pnączy guarany lub flawonoidy pozyskane z miłorzębu japońskiego. Ten drugi zalecany jest szczególnie dla osób pracujących umysłowo oraz osób uczących.

Regeneracja układu nerwowego – suplementy, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna najlepszą formą pomocy

Suplementy na koncentrację są bardzo istotne, dlatego warto się nimi wspomagać. Pamiętaj jednak, że nie mogą być one stosowane jako zamiennik zdrowej i zbilansowanej diety. Warto zadbać o posiłki, które będą zawierały odpowiednie składniki odżywcze. Sięgaj więc po pełnoziarniste i razowe pieczywo, gorzka czekoladę i kakao, banany, kiwi, jagody oraz różnego rodzaju orzechy.

Wiadomo, że z samej diety nie będziesz w stanie dostarczyć codziennego zapotrzebowania dla każdej witaminy. Suplementy na układ nerwowy są szczególnie ważne u osób starszych, Niestety bardzo często stosują oni niekorzystną dietę. Jest ona monotonna i nie dostarcza im wszystkich potrzebnych substancji. Dlatego seniorzy powinni szczególnie zadbać o suplementację, która odciąży pracę mózgu oraz dzięki któremu możliwa jest regeneracja układu nerwowego – suplementy, po które warto również sięgnąć, to oprócz wymienionych wcześniej kwas foliowy oraz kwasy omega-3. Sprawią one, że układ nerwowy się wzmocni, a praca mózgu usprawni. 

Suplementy na koncentrację – czy faktycznie działają i w jakiej postaci najczęściej występują?

Suplementy na koncentrację są coraz częściej wybierane przez wszystkie osoby, niezależnie od wieku. Świadczy to o tym, że współcześnie duża część populacji wymaga odpowiedniej stymulacji pracy układu nerwowego. Jak pokazują badania, regularnie przyjmowane suplementy na pamięć faktycznie mogą pomóc w codziennym życiu. Dzieje się tak, ponieważ cynk, miedź czy żelazo są niezbędne do niektórych procesów zachodzących w organizmie. Ich niedobór prowadzi do zwolnienia niektórych funkcji. Odpowiednia suplementacja przywraca ich właściwy poziom oraz równowagę w organizmie.

Witaminy na koncentrację mogą występować w każdej postaci. Od tradycyjnych tabletek, po kapsułki, drażetki, olejki, herbaty czy tabletki musujące. Każda z tych form, jeśli tylko jest odpowiednio stosowana, może okazać się pomocna. Przed ich zastosowaniem sprawdź koniecznie, czy nie jesteś uczulony na dane składniki oraz to, czy suplementy pochodzą od sprawdzonego producenta.

Jak naprawić układ nerwowy?

Wiele osób pyta: jak naprawić układ nerwowy i pamięć? Odpowiedzią na to mogą być suplementy diety, m.in. Allnutrition BRAIN FOCUS oraz Asian Adaptogens Adaptogeny.

Allnutrition BRAIN FOCUS zawiera składniki, które poprawiają znacząco sprawność umysłową oraz wspierają pracę układu nerwowego.

Asian Adaptogens Adaptogeny to preparat, który zawiera składniki, poprawiające pracę układu nerwowego, a tym samym zdrowie psychiczne. Składniki tego preparatu dobrze działają ponadto na zaburzenia pamięci.

Na naprawę układu nerwowego i pamięci wpływa ponadto trening kardio. Zaliczyć do niego można bieganie, taniec, skakanie, pływanie, jazdę na rowerze itp.

Co jest dobre na poprawę pamięci?

Nasz układ nerwowy i pamięć wymagają dostarczania różnych witamin i minerałów. Na poprawę pamięci wpływ mają witaminy z grupy B, w szczególności B1, B6, B12 (ta ostatnia powinna być suplementowa zwłaszcza przez wegetarian i wegan).

Jakie suplementy wpłyną dobrze na nasz układ nerwowy i pamięć? Będzie nim z pewnością Myvita Silver Witamina B-50 Complex - zawiera on wysoki poziom wszystkich 8 witamin z grupy B.

Również Active B12 aktywna witamina B12 1000mcg jest tym, co powinniśmy zażywać, jeśli chcemy poprawić swoją pamięć.

Jak długo regeneruje się układ nerwowy?

Jak długo trwa regeneracja układu nerwowego i pamięci? Neurony w naszym mózgu regenerują się powoli (czyli 1?3 mm/dzień). Co za tym idzie, aksony, które się regenerują, są pozbawione łączności przez miesiące czy nawet lata.

Regeneracja układu nerwowego i pamięci nie jest szybka - dlatego tym bardziej powinniśmy dbać o nasz układ nerwowy, zażywając różne suplementy diety i uprawiając intensywny wysiłek fizyczny.

Jakie leki na układ nerwowy?

Dbanie o dobry stan układu nerwowego, jak i pamięci to podstawa. Jakie leki można zażywać na układ nerwowy? Podstawowymi lekami są te bez recepty, takie jak Ibuprofen Forte, Paracetamol czy Nurofen dla dzieci Forte.

Produktem leczniczym działającym dobrze na układ nerwowy jest także Calperos 1000. Zawiera on wapń, który bierze udział w przewodnictwie nerwowym.