Dezodoranty do stóp

(7 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Dezodoranty do stóp – skuteczna broń w walce z nieprzyjemnym zapachem stóp

Dezodoranty do stóp to kosmetyki, których głównych zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu stóp spowodowanego wysiłkiem fizycznym lub po prostu całym dniu w biegu. Zazwyczaj mają łagodny, miły zapach, który maskuje brzydką woń wydobywającą się z butów.

Pocenie się to naturalna czynność fizjologiczna naszego ciała, której celem jest regulacja temperatury, jednak u niektórych osób przebiega ona zbyt intensywnie.

Po całym dniu spędzonym w zabudowanym obuwiu, w ciągłym biegu, śpiesząc się z domu do pracy, na siłownię, zakupy czy spotkania ze znajomymi, Twoje stopy mogą być w nie najlepszej kondycji.

Nadmierna potliwość może być spowodowana złą dietą, wysokim tempem życia, stresem czy upalnymi temperaturami panującymi na zewnątrz. Nie musi dotyczyć jedynie pach czy twarzy, ale bardzo często obejmuje również stopy.

Świeży pot jest właściwie bezwonny, dopiero przy kontakcie z naszą skórą i znajdującymi się na niej bakteriami zaczyna wydzielać nieprzyjemny zapach.Jego rodzaj zależy od warunków klimatycznych, spożywanych pokarmów, czynników hormonalnych czy innych, współistniejących schorzeń.

Zbyt duże wydzielanie potu przez stopy może mieć uwarunkowanie medyczne i psychologiczne. Podeszwy mają bardzo dużo gruczołów potowych w porównaniu z innymi częściami ciała, dlatego nadmierna potliwość często dotyczy właśnie ich. Poza tym przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być dziedziczne i dotyczyć przemiany materii, a także być powodowane przez nerwice.

Pewnymi działaniami możesz jednak zmniejszyć ryzyko nadpotliwości. Unikaj noszenia butów z tworzyw sztucznych i skarpetek z nieprzewiewnych tekstyliów. Postaw na bawełniane skarpety i obuwie ze skóry. W swojej diecie wystrzegaj się kawy, alkoholu czy pikantnych potraw.

Nadmierne wydzielanie potu może spowodować grzybicę stóp.Wilgotne i ciepłe środowisko obuwia to warunki wręcz idealne do rozwinięcia się tego typu przypadłości. Objawia się ona rumieniowo-złuszczającymi zmianami. Może pojawiać się między palcami, na bokach czy podeszwie stopy. Czasami przybiera postać pęcherzyków. Leczy się ją miejscowymi preparatami przeciwgrzybiczymi.

Równie częsta jest grzybica paznokci. W tym przypadku paznokcie osoby dotkniętej chorobą robią się matowe oraz szare albo żółte. W skrajnych przypadkach mogą też rozmiękać. Domowe sposoby z reguły nie działają i konieczny jest kontakt z lekarzem, ponieważ patogeny wnikają głęboko do wnętrza płytki paznokcia.

Przewlekła nadpotliwość może również prowadzić do bolesnych odparzeń czy odcisków na podeszwach stóp. Dlatego musisz w porę przeciwdziałać i zaopatrzyć się w odpowiednie dezodoranty do stóp.

Dezodoranty do stóp – jak działają?

Nadmierna potliwość i nieprzyjemny zapach stóp mogą powodować dyskomfort. Zazwyczaj jest on największy latem, gdy nosimy klapki czy sandały, odsłaniając tę część ciała, a także za każdym razem, gdy musimy w miejscu publicznym zdjąć obuwie, np. na siłowni czy w gościach.

Antyperspiranty do stóp zmniejszają wydzielanie potu.Nie hamują go całkowicie, ale zmniejszają rozwój rozkładających się bakterii. Dlatego dezodoranty do stóp pomogą zneutralizować nieprzyjemny zapach poprzez eliminację jego przyczyny. Do tego odświeżają i dodają witalności, co znacząco zwiększa komfort codziennego funkcjonowania osób z tego typu problemami.

Przy korzystaniu z antyperspirantu pamiętaj, aby często myć stopy i dokładnie je osuszać po każdej kąpieli. Unikaj też za ciasnych i nieprzepuszczających powietrza butów. Dzięki stosowaniu się do tych reguł wzmocnisz efekt wywoływany przez produkt.

Częstym błędem jest używanie dezodorantu do stóp rano tuż przed włożeniem butów. Jego działanie będzie najskuteczniejsze, gdy zostanie zaaplikowany tuż po wieczornej kąpieli na dokładnie umyte i wypeelingowane stopy.

Dezodoranty do stóp i ich rodzaje

W szerokim asortymencie sklepu internetowego Nabea znajdują się produkty przeznaczone do higieny i pielęgnacji stóp – zarówno kosmetyki bogate w składniki naturalne, jak i te konwencjonalne. Warto wybierać preparaty nieposiadające alkoholu, ponieważ mogą one podrażniać skórę.

Nasze dezodoranty mają wyjątkowo skuteczne formuły o długotrwałym działaniu, które dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym zapewniają niezawodną ochronę, przedłużają świeżość i pomagają w zachowaniu odpowiedniej higieny. Nieprzyjemny zapach stóp może powodować dyskomfort, ale za sprawą produktów oferowanych przez Nabea pozbędziesz się go raz na zawsze!

Dezodoranty są polecane szczególnie osobom aktywnym fizycznie, ponieważ wysiłek wzmaga wydzielanie potu. Dla tych zabieganych bardzo wygodnymi opcjami są antyperspiranty w rozmiarze travel size, które możesz zabrać wszędzie ze sobą, a także te, które aplikuje się bezpośrednio na skarpetki bez konieczności ich zdejmowania.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-06
Polecam 3 butelka kolagenu
2024-06-26
Szybko ,super
pixel