Worki na śmieci

(6 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Ekologiczne worki na śmieci – naturalnie rozkładalne

Zwykłe plastikowe worki nie nadają się do kompostowania ani w domowym kompostowniku, ani w przemysłowej kompostowni. Gospodarowanie bio-odpadami było z tego powodu kłopotliwe. W naszej ofercie znajdziesz innowacyjne worki ekologiczne na śmieci, które rozwiążą ten problem. Rozkładają się one pod wpływem wilgoci i ciepła, w kontrolowanych warunkach. Pozostaje po nich biomasa, woda i dwutlenek węgla, które spożytkują rośliny. Okres rozkładu jest wystarczająco długi, by bezpiecznie składować w nich odpady domowe aż do napełnienia worka.

Ekologiczne worki na odpady wyprodukowano z materiałów pochodzenia roślinnego, bez użycia plastiku. Posiadają certyfikaty potwierdzające ich jakość, takie jak Cruelty Free, Vegan Society, TUV HOME compost S0563. Wszystkie oferowane przez nas worki ekologiczne na śmieci są certyfikowane przez niezależny organ zgodnie z normą EN 13432. Dzięki temu masz gwarancję, że zaopatrujesz się w bezpieczny, wegański produkt, który rozłoży się, nie pozostawiając trujących glebę resztek.

Worki na śmieci ekologiczne pasują do większości domowych koszy. Są wykonane w taki sposób, by dobrze wypełniać dno pojemnika o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Bez trudu naciągniesz je na krawędź pojemnika, żeby zabezpieczyć ją przed zabrudzeniem. Po zapełnieniu łatwo zawiążesz worek, dzięki czemu zawartość nie wysypie się ani nie rozleje podczas wynoszenia. Oferujemy worki w różnych rozmiarach, dlatego możesz dobrać najodpowiedniejszy do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego. 

Ekologiczne worki na śmieci – wiele rozmiarów, uniwersalne zastosowanie

W naszym asortymencie znajdziesz ekologiczne worki na odpady różnych marek i o różnych parametrach. Zadbaliśmy o to, by wszystkie worki dostępne w naszym sklepie posiadały certyfikaty stosowne do swoich właściwości. Jednak bez względu na to, czy są one kompostowalne, czy biodegradowalne, zostały wyprodukowane wyłącznie z materiału pochodzenia roślinnego lub nadającego się do recyklingu. Dlatego są produktami odpowiednimi dla wegan i wszystkich osób, którym zależy na dobrostanie zwierząt.

Mocne i solidne worki biodegradowalne są odporne na wilgoć i podwyższoną temperaturę, dlatego użyjesz ich do zbierania każdego rodzaju śmieci. Nie rozerwą się nawet pod wpływem płynów, zatem możesz zastosować je w łazience. Zostały wyprodukowane z polietylenu nadającego się do recyklingu. W kontrolowanych warunkach przemysłowej kompostowni ulegają biodegradacji, więc nadają się również do odpadów kuchennych.

Worki kompostowalne od biodegradowalnych różnią się tym, że rozkładają się w niedługim, ściśle określonym czasie. Zazwyczaj jest to okres około 90 dni, dlatego bezpiecznie możesz składować w nich kuchenne bioodpady. Rozłożą się wspólnie w warunkach domowego kompostownika. Tam po dwunastu tygodniach pozostanie po workach jedynie biomasa, woda i dwutlenek węgla, potrzebny roślinom do fotosyntezy. Wyprodukowano je wyłącznie z włókien roślinnych, bez domieszki plastiku. Daje Ci to pewność, że Twoje warzywa i owoce będą rosły w glebie zasilanej czystym kompostem dobrej jakości. 

Naturalny wybór – ekologiczne worki na śmieci

Dbamy o to, by produkty dostępne w naszym sklepie były nieszkodliwe dla natury. Takie również są worki na śmieci: ekologiczne, o wysokiej jakości wykonania z materiałów biodegradowalnych. Wybierając odpowiednie dla siebie, sprawdź jednak, czy mają cechy, na których Ci zależy. Zwróć chociażby uwagę na to, czy posiadają właściwe certyfikaty. Szczególnie istotne jest certyfikowanie zgodne z normą EN 13432, dokonane przez niezależną instytucję. Przekonaj się również, czy wybrane produkty mają pozytywną opinię Vegan Society oraz gwarancję Cruelty Free.

Posługując się filtrami na naszej stronie, bez trudu uzyskasz najważniejsze informacje. Produkty zostały także oznaczone graficznie zielonymi listkami oraz odznakami. Dzięki temu na pierwszy rzut oka widać, czy są wegańskie i ekologiczne. Worki na śmieci to ważny element w gospodarowaniu odpadami. Niewłaściwy materiał wykonania worka sprawi, że kompost będzie niezdatny do użytku. Dlatego koniecznie skontroluj skład produktu, by mieć pewność jego przydatności do kompostowania. 

Produkty różnych firm cechują się odmiennymi rozwiązaniami technicznymi. Dlatego zapewniamy Ci wybór między renomowanymi markami cenionymi za innowacyjność i solidność wyrobów. Zweryfikuj jednak, czy wybrane przez Ciebie worki mają wszystkie ważne dla Ciebie właściwości – szczególnie, czy są biodegradowalne, czy również kompostowalne w domowych warunkach.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4358 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Jak zawsze wszystko perfekcyjnie.
2024-07-07
Produkty bezpiecznie zapakowane. Blyskawiczna dostawa. Polecam!!!
pixel