Zioła

(1242 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Fitoterapia – na czym polega?

Fitoterapia to nic innego jak wytwarzanie odpowiednich preparatów z roślin i leczenie ziołami. Polega zarówno na stosowaniu ich profilaktycznie, jak i w celu poprawy stanu zdrowia. Warto wiedzieć, że na fitoterapii opiera się większa część medycyny naturalnej i ludowej.

Preparaty ziołowe mogą mieć różne formy – począwszy od najbardziej znanych naparów, przez nalewki, syropy, maści, po suplementy w kroplach lub tabletkach. Zawarte w nich wyciągi z ziół i roślin leczniczych poprawiają ogólną kondycję organizmu oraz nastrój. Wszystko zależy od rodzaju ziół – niektóre nadają się do spożywania, inne należy stosować jedynie miejscowo, na zmiany skórne lub gojące się rany.

Choć leczenie ziołami znane jest ludziom od wieków, to w większości przypadków, nie opiera się jedynie na doświadczeniu i tradycji. Wiele substancji roślinnych zostało przebadanych klinicznie, a wyniki analizy potwierdziły ich skuteczność w danym obszarze działania.

W drogerii internetowej Nabea znajdziesz mnóstwo roślin leczniczych w różnych postaciach – suszu, herbatek, ziaren, suplementów lub olejków do stosowania na skórę. Wiele z nich to produkty naturalne oraz ekologiczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb wegan.

Szeroki asortyment ziół i wyciągów roślinnych pozwala dobrać odpowiednie składniki do sporządzania naparów, czy nalewek do picia lub nacierania ciała. Pamiętaj, że wiele ziół ma naprawdę mocne działanie i wchodzi w interakcje z różnymi farmaceutykami, dlatego, zanim zastosujesz rośliny lecznicze, skonsultuj się z lekarzem.

Preparaty ziołowe – czym kierować się przy wyborze?

Warto wspomnieć, że same zioła to zupełnie co innego, niż leki pochodzenia roślinnego. W przypadku tych drugich, mamy do czynienia z wykorzystaniem konkretnych substancji czynnych zawartych w roślinach. Do nich dodaje się zazwyczaj naturalnie występujące związki chemiczne, co odróżnia je od produktów syntetycznych.

Fitoterapia jest jednym ze sposobów domowego prozdrowotnego leczenia. Rośliny lecznicze stosuje się, by m.in. przyspieszyć walkę z przeziębieniem, poprawić przemianę materii, ułatwić zasypianie i w wielu innych przypadkach. 

Ziołowe suplementy dostępne w drogerii internetowej Nabea mogą również pomóc w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Najlepiej sprawdza się spirulina, która jest ceniona głównie ze względu na swoje właściwości odkwaszające. Zawiera ona sporo chlorofilu, który wspiera naturalną detoksykację. On także jest składnikiem wielu suplementów, wspomagających oczyszczanie.

W przypadku problemów z zasypianiem można sięgnąć po zioła takie jak suszone liście moringa czy szyszki chmielu. Mają one działanie kojące, dostarczają magnezu i pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu nerwowego. Sporządza się z nich napar do picia w ciągu dnia – ilość porcji najlepiej dobrać według wskazówek producenta lub zaleceń lekarza.

Drogeria Nabea oferuje także mieszanki różnych ziół, których działanie ukierunkowane jest na łagodzenie konkretnej dolegliwości. Znajdziesz tu herbatki na alergię, na szybszą przemianę materii, a także kompozycje wspierające odporność, wspomagające pracę jelit, układu moczowego, krążenie krwi oraz takie poprawiające wygląd i kondycję skóry. Zaufaj matce naturze i postaw na swoje zdrowie!

Rośliny lecznicze – czerp zdrowie z natury!

Dla kogo jest fitoterapia? Dla każdego, u kogo lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do stosowania poszczególnych ziół. Pamiętaj, że jeśli przyjmujesz jakieś leki – okresowo lub na stałe, nie sięgaj po rośliny lecznicze na własną rękę. Leczenie ziołami najlepiej prowadzić pod okiem doświadczonego medyka. Dzięki temu znika ryzyko wejścia preparatów w niepożądane interakcje.

Jeśli lekarz nie stwierdzi przeciwwskazań – czerp zdrowie z apteki matki natury! W drogerii internetowej Nabea znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by rozpocząć terapię ziołami. Możesz wybierać spośród pojedynczo pakowanych suszy, mieszanek i preparatów do stosowania na skórę.

Fitoterapia polega również na prowadzeniu obserwacji swojego organizmu. Zwracaj uwagę na to, jak Twoja skóra i całe ciało reaguje na poszczególne rośliny lecznicze. Dzięki temu, po pewnym czasie odkryjesz, które substancje mają na Ciebie najbardziej pozytywny wpływ, a po które najlepiej nie sięgać.

Sprawdź asortyment drogerii Nabea i skompletuj swoje ulubione zioła. Szeroki wybór pozwoli Ci dopasować produkty do Twoich indywidualnych potrzeb. Zadbaj naturalnie o swoją cerę, organizm i samopoczucie. Fitoterapia na pewno Ci w tym pomoże!

Na czym polega fitoterapia?

Fitoterapia to nic innego jak leczenie ziołami. Wytwarzanie leków w postaci syropów, maści, czy tabletek za pomocą roślin leczniczych. Stosowana jest w medycynie naturalnej.  Oczywiście wszystko powinno przebiegać pod okiem lekarza. Dysponują oni odpowiednią wiedzą na temat ziół, która odpowiada za między innymi odpowiednio dobrane proporcje. 

Co może zielarz Fitoterapeuta?

Fitoterapeuta to osoba, która specjalizuje się w leczeniu chorób za pomocą ziół. Może pomóc pacjentom zrozumieć ich wpływ na organizm ludzki oraz sposób leczenia niektórych schorzeń. Mogą również tworzyć preparaty ziołowe, łącząc różne składniki lub łącząc je z innymi formami leczenia. Praca osoby zajmującej się fitoterapią obejmuje zarówno leczenie pacjentów, jak i wytwarzanie określonych leków ziołowych. Mogą również udzielać konsultacji na temat ziołolecznictwa. Lekarz medycyny naturalnej musi przeprowadzić wywiad z każdym pacjentem w celu postawienia diagnozy. W fitoterapii zioła są odpowiednio dobierane dla pacjenta.

Kto leczy ziołami?

Ziołami może leczyć tylko zielarz zajmujący się fitoterapią zawodowo. Aby stać się kimś, kto praktykuje tego rodzaju medycynę alternatywną, potrzeba intensywnego szkolenia i edukacji. Wykwalifikowani praktycy w fitoterapii muszą też być cierpliwi i precyzyjni przy obliczaniu odpowiednich dawek poszczególnych ziół. Fitoterapeuta skupia się na pomocy pacjentom w ich problemach, pracy z ludźmi i rozwiązywaniu problemów zdrowotnych.

Na czym polega ziołolecznictwo?

Ziołolecznictwo polega na leczeniu w sposób naturalny. Zioła są głównym elementem w fitoterapii. Zapewniają szeroki zakres zastosowań i środków zaradczych dla wielu chorób. Ziołolecznictwo pomaga zmniejszyć objawy, oczyszcza organizm z toksyn i szkodliwych substancji oraz pomaga organizmowi powrócić do naturalnego trybu działania.Rośliny i zioła mają różny skład i właściwości lecznicze w zależności od ich wielkości. Wynika to z warunków życia, zawartości gleby i czasu zbiorów rośliny. Dodatkowo sposób ich suszenia i przechowywania może wpływać na ich właściwości. Fitoterapia to przede wszystkim naturalne metody leczenia.