Inhalatory

(26 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Inhalatory – pierwsza pomoc dla zdrowia

Zanieczyszczone powietrze może wywoływać problemy z oddychaniem, szczególnie u astmatyków i wrażliwych na zanieczyszczenia alergików. Jest ono też czynnikiem zapalnym u osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego i osób, u których często pojawiają się bóle gardła i nawracające infekcje.

Z pomocą przy wielu dolegliwościach układu oddechowego przychodzą inhalatory. Ułatwiają one aplikację wielu leków. Inhalator do nosa i nebulizator to sprzęty medyczne, które przekształcają lek (w postaci proszku lub cieczy) w aerozol. Środki podane w ten sposób dostają się szybko i bezpośrednio do dróg oddechowych i oddziałują na nie. Choć przyjęło się, że inhalatory pomagają głównie astmatykom, do wyboru masz różne rodzaje inhalatorów (w tym inhalatory na katar czy zatoki), które pomagają błyskawicznie podać lek lub olejek eteryczny w formie pary wodnej.

Wśród sprzętów tego typu najpopularniejsze są inhalatory pneumatyczno-tłokowe, które wyposażone są w sprężarkę rozbijającą cząsteczki leku na mgiełkę do wdychania za pomocą sprężonego powietrza. Są one bardzo proste w obsłudze. Poradzą sobie z nią nawet dzieci i nastolatki, a ich kompaktowy rozmiar pozwala na długotrwałe, nieprzerwane leczenie zarówno w warunkach domowych, jak i podczas wyjazdów.

Nieco bardziej wymagającym sprzętem jest nebulizator. Choć jest on podobny do inhalatora, działa na podobnej zasadzie i pełni podobną funkcję, sprawdza się on podczas długotrwałej terapii, szczególnie u najmłodszych dzieci, które nie radzą sobie z obsługą inhalatora. Nebulizatory wytwarzają leczniczą mgiełkę, którą pacjent wdycha przez dołączoną do zestawu maseczkę.

Nebulizatory i inhalatory do nosa – szeroki wybór i wiele korzyści

Inhalatory różnią się między sobą ze względu na rodzaj leków, które będziesz dozować z ich pomocą, przeznaczenie, a także deklarowaną wielkość cząsteczek, na które będzie rozbijany lek. Z uwagi na te czynniki nie każdy inhalator jest uniwersalny – taki sprzęt trzeba dobrać indywidualnie do potrzeb pacjenta i stosowanego leczenia.

Jakie rodzaje inhalatorów masz do wyboru w sklepie Nabea? Najbardziej oczywistym wyborem dla osób dorosłych, które używają inhalatora już dłuższy czas, są inhalatory pneumatyczno-tłokowe. Wymagają one jednak wprawy w obsłudze i zgrania wdechu z uwolnieniem dawki leku. Powinien on być też odpowiednio głęboki, dlatego to nie jest dobry wybór dla dzieci i osób starszych.

W ofercie mamy również inhalator ultradźwiękowy, który wytwarza leczniczą mgiełkę za pomocą ultradźwięków. Pracuje on znacznie ciszej niż inhalatory pneumatyczno-tłokowe, nie wymaga od pacjenta koordynacji wdechu z pracą sprzętu, możliwe jest regulowanie dawki leku. Nie wytwarza on też freonu, który wpływa na powiększanie się dziury ozonowej – jest bezpieczny dla planety. Z jego pomocą podaje się preparaty, które mają trafić do oskrzeli i oskrzelików.

Innym rodzajem inhalatora jest profesjonalny inhalator szpitalny, który jest przeznaczony do pracy ciągłej, a przy tym bardzo wydajny, cichy, lekki i łatwy w transporcie.

W Nabea znajdziesz też inhalatory na katar i zatokowe, które zapewniają szybką pomoc w udrożnieniu nosa i zatok w warunkach domowych. Dają one wyraźną ulgę podczas leczenia uporczywego przeziębienia i grypy.

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujesz inhalatory?

Myślisz o zakupie inhalatora? Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu dla bardziej wymagającej osoby, np. dziecka lub seniora, pomyśl o łatwiejszej w użytkowaniu alternatywie – nebulizatorze.

W jego przypadku aerozol wytwarza się samoistnie, a pacjent po prostu zakłada maseczkę lub ustnik i spokojnie oddycha. Zaletą nebulizatora jest duże rozproszenie cząsteczek. Są one rozbijane na tak drobne części, że lek bez trudu dociera do najdalszych części układu oddechowego. Sprzęt do nebulizacji niestety nie zawsze nadaje się do podania każdego leku – nebulizator ultradźwiękowy czy siateczkowo-membranowy ma tutaj pewne ograniczenia. Jest on też mniej mobilny niż klasyczny inhalator. Wymaga zasilacza i dostępu do gniazdka.

Jeśli najmłodsi domownicy wiedzą już, jak korzystać z inhalatora, możesz umilić im zabieg inhalacji i wybrać kolorowy designerski sprzęt. Nie kojarzy się on z przykrymi dolegliwościami i odwróci uwagę od podawania leku. W asortymencie Nabea są kolorowe urządzenia np. w kształcie zwierzątek lub z motywami kosmicznymi, które aż proszą się o barwną opowieść z Twojej strony podczas zabiegu.

Uniwersalne inhalatory na katar i zatoki, z których będą korzystać inni domownicy, powinny być nie tylko łatwe w obsłudze, ale i łatwe do utrzymania w czystości. Części, które mają bezpośredni kontakt z twarzą, powinny być wymienne i proste w czyszczeniu. Najczęściej wystarczy do tego woda i delikatne mydło.

Kiedy wybierasz inhalator (do nosa i nie tylko) lub nebulizator, zwróć też uwagę na rozmiar emitowanych cząsteczek, możliwość regulacji wytwarzanej mgiełki i wymiany części zamiennych (ustnika czy maseczki). Rzuć okiem na sprzęt dostępny w Nabea. Popraw jakość swojego życia za pomocą odpowiednio dobranego inhalatora lub nebulizatora i… odetchnij z ulgą.

Jak wybrać inhalator?

Wyróżnia się kilka typów inhalatorów. Najczęściej stosowany jest sprzęt pneumatyczno-tłokowy. Jest on uniwersalny i ? w zależności od rozmiaru maski ? można stosować go w każdym wieku. Jest kompatybilny z niemal wszystkimi lekami do inhalacji. Drugą grupą urządzeń są inhalatory ultradźwiękowe. Nie posiadają kompresora, dlatego są mniejsze i bardziej poręczne. Charakteryzują się cichą pracą. Dostępne są także specjalne urządzenia przeznaczone do oczyszczania wyłącznie nosa. Przy wyborze najważniejsze jest jednak to, by inhalator posiadał certyfikaty i był w pełni bezpieczny.

Jak wybrać najlepszy inhalator?

Aby wybrać najlepszy inhalator, zapoznaj się z jego parametrami technicznymi oraz zaletami. Każdy model jest inny, dlatego wybór najlepszego urządzenia jest często bardzo indywidualną kwestią, uzależnioną od konkretnych wymagań. Wszystkie niezbędne informacje, które pomogą Ci świadomie kupić inhalator, znajdziesz w opisach produktów. Dzięki temu z pewnością wybierzesz inhalator, który pomoże złagodzić Twoje dolegliwości i będzie Ci dobrze służyć.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze inhalatora?

Gdy wybierasz inhalator, zwróć uwagę na to, dla kogo został opracowany. Niektóre urządzenia (ze względu na niewielki rozmiar maski i kolorowe zdobienia) przeznaczone są dla dzieci. Duże i profesjonalne inhalatory sprawdzą się w przypadku leczenia poważniejszych dolegliwości. Dostępne są również urządzenia przeznaczone do oczyszczania nosa i zatok ? są niezastąpione w przypadku nieżytu nosa i zapalenia zatok. Przydatne mogą okazać się także małe komory inhalacyjne, które możesz mieć zawsze pod ręką. Tego typu inhalator bez problemu zmieścisz w torbie lub w plecaku.

Czym jest inhalator?

Inhalator, inaczej zwany nebulizatorem, to urządzenie, przy pomocy którego leczy się przeziębienia i infekcje dróg oddechowych ? przede wszystkim u dzieci, którym trudno w inny sposobów ułatwić oddychanie. Dzięki niemu możliwa jest inhalacja, czyli podawanie leku w formie aerozolu tak, by zwiększyć ich skuteczność. Ułatwia ona wdychanie preparatów, które łagodzą dolegliwości, wspomagają oddychanie i przyspieszają wykrztuszanie wydzieliny. Inhalator jest również niezbędny u pacjentów z astmą.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Obsługa i towar ok polecam zakupy w tej fitmie
2024-05-21
Kupuję regularnie i polecam!
pixelpixelpixelpixel