Zdrowie

(2414 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Suplementy diety – wsparcie w Twoim codziennym funkcjonowaniu

Aby cieszyć się wyjątkowym zdrowiem, bardzo ważne jest stosowanie zbilansowanej diety, która dostarcza wszelkie niezbędne składniki odżywcze. Dobrym sposobem na uzupełnienie niedoborów jest także suplementacja odpowiednich witamin i minerałów. 

Oczywiste jest, że suplementy diety w żaden sposób nie zastąpią prawidłowej, zbilansowanej i odpowiednio ułożonej diety. Są one specyfikami, które mogą poprawić funkcjonowanie Twojego organizmu, jednak nie mogą być mylone z lekami. Są jednak niezwykle ważne, ponieważ ich stosowanie może wpłynąć na Twoje samopoczucie.

Jeśli zastanawiasz się, jaki suplement diety wybrać, to musisz odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Przede wszystkim przyznaj się, jak wygląda Twoja dieta i czy przypadkiem nie jest uboga w niektóre witaminy? Druga ważna kwestia zależy od Twojej aktywności na co dzień, Twojego wieku i płci. 

Jeśli stosujesz dietę wegetariańską lub wegańską, to musisz wiedzieć, że istnieje pewna grupa minerałów, które warto zacząć zażywać. Zazwyczaj znajdują się one w produktach odzwierzęcych, mięsie, więc przy Twojej diecie po pewnym czasie mogą wystąpić ich braki w organizmie. Warto zacząć stosować chociażby witaminę B12, D3 oraz kwasy Omega-3. Dzięki temu korzystnie wpłyniesz na swój układ nerwowy.

Również kobiety w ciąży powinny zacząć przyjmować odpowiednie suplementy, do których należy zaliczyć kwas foliowy, jod czy żelazo. Szczególnie ten pierwszy suplement diety jest niezwykle ważny w okresie oczekiwania na dziecko.

Kolejna grupa osób, która powinna zwrócić szczególną uwagę na przyjmowanie dodatkowej suplementacji, to sportowcy. Takie osoby mogą sięgnąć po kompleks witamin z grupy B, witaminę C oraz suplement, który pomoże w regeneracji mięśni, na przykład kolagen.

Witaminy dla mężczyzn – czym się różnią od tych dla kobiet?

Suplementy przeznaczone dla kobiet powinny mieć zupełnie różny skład niż ten, który przeznaczony jest dla mężczyzn. Wynika to oczywiście z różnego zapotrzebowania obu płci na poszczególne witaminy i minerały, jak również z faktu, że mężczyźni mają większą masę kostną i mięśniową niż kobiety. Objętość krwi u mężczyzn także jest znacznie większa. Co ważne, w trakcie cyklu miesiączkowego u kobiet zmienia się zapotrzebowanie na poszczególne minerały i witaminy.

Odpowiednie witaminy dla mężczyzn powinny zawierać takie składniki jak żeń-szeń, L-Arigininę, cynk, żelazo, selen. Panowie powinni zadbać o przyjmowanie witamin z grupy A, E oraz B. W przypadku mężczyzn takie suplementy mogą pomóc w zwalczaniu wolnych rodników, wzmocnić masę mięśniową i kostną, a przy tym mają korzystny wpływ na potencję.

Suplementy dla kobiet powinny zawierać między innymi kwas foliowy, żelazo, cynk, skrzyp polny oraz acerolę. Takie składniki pomogą uzupełnić braki, które wystąpiły po miesiączce, doskonale wpływają również na skórę, włosy i paznokcie, co na pewno doceni każda z nas.

Bez wątpienia istnieje grupa witamin oraz minerałów, które powinny być zażywane bez względu na płeć. Należy do nich zaliczyć cynk, żelazo, witaminę D3, magnez czy witaminę C. Intensywność ich przyjmowania zależna jest od pory roku. Przykładowo, jesienią szczególnie należy pamiętać o wzmocnieniu układu odpornościowego. Z kolei suplement diety w postaci witaminy D3 powinien być przyjmowana przez cały rok.

O czym należy pamiętać, sięgając po suplementy diety?

Decydując się na suplementy diety, warto wcześniej zasięgnąć rady lekarza lub dietetyka, który na podstawie naszych braków żywieniowych oraz indywidualnych zapotrzebowań wskaże dokładnie, które składniki powinny być zażywane, aby usprawnić funkcjonowanie naszego organizmu. 

Nigdy nie należy przekraczać zalecanej dawki. Suplement diety stosowany w nadmiarze, zamiast pomóc, może zaszkodzić. Przedawkowanie poszczególnych preparatów powoduje między innymi zmęczenie, nadpobudliwość, potliwość, a nawet skoki ciśnienia. W razie wystąpienia takich problemów koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Warto również zwrócić uwagę na to, aby kupowane produkty pochodziły od sprawdzonych dostawców. W sklepie Nabea.pl nie musisz się o to martwić, dlatego że w trosce o Twoje zdrowie oferujemy tylko preparaty najwyższej jakości. 

Suplementy mogą być zażywane w różnej postaci. Nie lubisz połykać tabletek? To żaden problem. Dostępne są również produkty w postaci proszku, olejków lub tabletek musujących. Wybierz taki, który najbardziej Ci odpowiada. Pamiętaj natomiast o regularności zażywania suplementów. Odpowiednia forma ich przyjmowania może być w tym niezwykle pomocna.