Kawa

(114 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Czy kawa jest bio?

Kawa to napój uwielbiany przez wiele osób. Tak samo jak inne produkty, może ona występować w wersji bio. Oznacza to, że otrzymała certyfikat ekologicznej uprawy. Wiele osób uważa, że charakteryzuje ją lepszy smak niż tradycyjną kawę. Oczywiście nie każda z kaw jest bio. Warto więc świadomie wybierać produkty, by mieć pewność co do ich pochodzenia. Ekologiczne ziarna nie wywierają szkodliwego wpływu na organizm i posiadają naturalny aromat.

Czy kawa ekologiczna jest zdrowa?

Kawa ekologiczna posiada znaczną przewagę nad zwykłą, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji. To więc idealna opcja dla osób dbających o swój jadłospis. Ziarna kawy utrzymane są z dala od pestycydów, co pozwala cieszyć się ich czystym smakiem. Certyfikat gwarantuje, że nie zostały zastosowane sztuczne nawozy i chemiczne substancje ochrony roślin. Pomimo wielu mitów na temat kawy, można wymienić jej pozytywne działania. Wykazuje ona m.in. działanie antydepresyjne i antynowotworowe. Chroni też wątrobę, zapobiega rozwojowi choroby Alzheimera czy Parkinsona. Może poprawić sprawność umysłową i refleks.

Co to znaczy, że kawa jest organiczna?

Kawa organiczna to taka, która posiada certyfikat ekologicznej uprawy. Na żadnym etapie wzrostu i przetwarzania ziaren nie wolno stosować środków chemicznych. Ponadto teren uprawy musi być wolny od chemii od co najmniej trzech lat. Kawa organiczna posiada dokładnie prowadzoną dokumentację dotyczącą sposobu uprawy oraz przechodzi częste kontrole jakości. Plantacje ekologiczne położone są zazwyczaj na nierównym, naturalnym terenie.

Dla kogo przeznaczona jest kawa ekologiczna?

Po kawę ekologiczną powinny sięgnąć osoby, które na co dzień wybierają produkty pochodzące z zaufanych źródeł, bez sztucznych dodatków, barwników, konserwantów i ulepszaczy. Zamiana zwykłej kawy na bio to kolejny krok na drodze do zdrowego odżywiania. Sposób żywienia przekłada się z kolei na zmianę całego stylu życia na bardziej ekologiczny. Warto więc rozpowszechniać produkty bio.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-08
kupuję regularnie i serdecznie polecam
2024-03-29
Szybka wysyłka
pixelpixelpixelpixel