Kosmetyki do włosów

(937 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Kosmetyki naturalne do włosów zdecydowanie wygrywają z tymi, które w swoim składzie mają parabeny, SLS, SLES, silikony czy alkohole. Większość kobiet marzy o zdrowych, pięknych włosach – gęstych, sprężystych, mocnych i pełnych blasku. Naturalna pielęgnacja włosów pomaga osiągnąć ten efekt.

Stosowanie odpowiednio dobranych naturalnych kosmetyków do włosów przynosi bardzo dobre rezultaty

Włosy suche, cienkie, puszące się, łamliwe, szorstkie, pozbawione objętości i witalności, przetłuszczające się – niemal każda z nas zmaga się z jakimś problemem. Wiemy już, że drogeryjne szampony z długim i sztucznym składem nie służą naszym włosom, natomiast kosmetyki naturalne do włosów już tak.

Aby dobrać odpowiedni kosmetyk do włosów, należy najpierw określić problem, z jakim się zmagamy oraz dowiedzieć się jaki mamy typ włosów – niskoporowate czy wysokoporowate. Gdy już to wiemy, możemy przystąpić do naturalnej pielęgnacji włosów, na którą składaja się: mycie, odżywianie, zabezpieczanie końcówek i pielęgnowanie. Powinnyśmy zwracać uwagę na to, by kosmetyki naturalne do włosów były dobrze dobrane do skóry głowy. To w niej znajdują się cebulki i tutaj zaczyna się pielęgnacja.

Naturalne szampony, mydła do mycia włosów, odżywki i balsamy do włosów z naturalnym składem, kosmetyki do olejowania włosów, ekologiczne maski i kuracje do włosów – wybór kosmetyków jest naprawdę duży. W naszym sklepie internetowym kosmetyki dla siebie znajdzie zarówno posiadaczka włosów puszących się, jak i ktoś, kto ma problemy z ich wypadaniem.

W rankingach kosmetyków naturalnych do włosów przodują takie marki jak:

Warto też zwrócić uwagę na naturalne kosmetyki do koloryzacji i stylizacji włosów. Bardzo łagodne dla włosów są henny marki Khadi i Orientana, a także farby do włosów Tints of nature. Jeśli używasz lakierów, warto rozważyć zastąpienie ich mgiełkami do pielęgnacji i stylizacji włosów. W odpowiedniej pielęgnacji pomogą też dobre akcesoria, które ich nie uszkadzają. Trzeba też pamiętać o tym, że u podstaw włosów pełnych witalności i blasku leży zawsze zdrowy styl życia.

Jakie akcesoria do włosów są niezbędne?

W zależności od tego, jakie zabiegi na włosy wykonujemy i jak je układamy, możemy potrzebować różnych akcesoriów do włosów. Warto podkreślić jednak, że część z nich jest wręcz niezbędna i stanowi podstawę wyposażenia każdej włosomaniaczki. Pierwsza to turban z miękkiego, chłonnego materiału, który w przeciwieństwie do zwykłego ręcznika traktuje mokre, delikatne włosy z odpowiednią łagodnością. Druga to szczotka do włosów, która jednocześnie masuje skórę głowy, dobrze rozprowadza na włosach naturalną substancję ochronną, czyli sebum, a przy tym nie powoduje elektryzowania się ani łamania kosmyków. Przydatnym gadżetem jest też kieszonkowa szczotka, idealna do torebki.

Jak wybrać szczotkę do włosów?

Najczęściej polecane akcesoria do włosów to szczotki z naturalnym włosiem, które są delikatne i nie niszczą kosmyków, a dodatkowo wygładzają je i zapobiegają elektryzowaniu się fryzury. Szczotkę dobieramy jednak do rodzaju włosów. Kosmyki kręcone należy czesać na mokro, kiedy są pokryte odżywką - do tego najlepiej sprawdzi się szczotka z miękkiego tworzywa lub grzebień. Włosy proste, delikatne, cienkie, najlepiej czesać szczotką z gęstym, naturalnym włosiem. Z kolei do włosów gęstych sprawdzi się szczotka z szeroko rozstawionymi ząbkami zakończonymi charakterystyczną kuleczką, która masuje skórę głowy.

Akcesoria do układania włosów - jakie wybrać?

Z pomocą odpowiednich akcesoriów do włosów i suszarki możemy zarówno wyprostować włosy, jak i je pokręcić, a także unieść u nasady. Do efektu fal i loków potrzebujemy szczotki okrągłej, na którą nawiniemy pasma. Najlepsze szczotki do kręcenia włosów to modele, które jonizują kosmyki, zapobiegając ich puszeniu się i nadając im połysk. Taką szczotkę wykorzystamy także do unoszenia włosów tuż u nasady. Natomiast do prostowania niezbędna jest szczotka płaska z otworami wentylacyjnymi. Bardzo przydatne do układania włosów akcesoria to także grzebienie z różnym rozstawem ząbków oraz gumki z gładkich materiałów przypominających jedwab.