Nosidełka dla dzieci, chusty

(2 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Nosidełka dla dzieci, chusty – bezpieczne i wygodne 

Małe dziecko potrzebuje cały czas czuć kontakt ze swoim rodzicem. To naturalne, że lubi być bujane i przytulane. To jednak na dłuższą metę bardzo wyczerpujące – od ciągłego noszenia dzieci zaczynają boleć ręce i kręgosłup. Jest na to sposób – nosidełka dla dzieci oraz chusty doskonale godzą ze sobą potrzeby dziecka i rodzica, oraz są prawdziwym wybawieniem dla zmęczonych pleców!

W kategorii nosidełka dla dzieci, chusty znajdziesz bogaty wybór produktów, które znacznie ułatwiają codzienność z małym dzieckiem. Utrzymują one ciało maluszka w naturalnej pozycji. Dzięki nim dziecko będzie się czuło komfortowo, a Ty uwolnisz ręce i odpoczniesz. Te akcesoria umożliwiają także dyskretne karmienie piersią w pozycji siedzącej. 

W naszej ofercie znajdziesz chusty do noszenia dzieci wykonane z przyjemnych materiałów bezpiecznych dla skóry. Wiele wersji kolorystycznych sprawia, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie i swojego malucha! 

Nosidełka dla dzieci, chusty – dla prawidłowego rozwoju dziecka

Chusty do noszenia dzieci dostępne w naszym sklepie są wykonane z odpowiedniej ilości materiału. Dzięki temu stabilnie podtrzymują dziecko, a jednocześnie łatwo jest je prawidłowo zawiązać. W ten sposób skracasz czas sadzania dziecka w nosidle i zarazem ułatwiasz sobie to zadanie. 

Nosidełka dla dzieci oraz chustygwarantują prawidłowe podtrzymanie główki, szyi i kręgosłupa. W ten sposób wspierają prawidłowy rozwój malucha. Nasze chusty do noszenia dzieci mogą być użytkowane w przypadku dzieci o wadze od 2,27 kg. Każdy przypadek należy jednak indywidualnie skonsultować z lekarzem. 

Chusty kółkowe dostępne w naszej ofercie mają szerokie, miękkie pasy, które równomiernie rozkładają ciężar ciała dziecka na Twoim ciele. Skrzyżowane pasy pozwalają na odciążenie Twoich ramion i pleców. Pierścienie ułatwia także prawidłowe założenie – nie musisz uczyć się skomplikowanych sposobów wiązania. Wystarczy, że pociągniesz luźne pasy materiału. 

Co więcej, nosidełka dla dzieci, chusty dostępne w naszej ofercie pozwalają na noszenie dzieci w różnych pozycjach. W przypadku starszych szkrabów istnieje także opcje noszenia dziecka na biodrze.

Nosidełka dla dzieci oraz chustyspełniają wszystkie normy i zasady bezpiecznego noszenia dziecka. Określa je pięć punktów zwanych TICKS.

Po pierwsze dziecko jest do Ciebie mocno przytulone, więc masz pełną kontrolę nad jego pozycją. Ponadto bez przerwy widzisz jego twarz, co poprawia poziom bezpieczeństwa. 

Chusta nie ogranicza kontaktu z dzieckiem – jego główkę cały czas masz bardzo blisko swojej twarzy, więc możesz mu dać buziaka zawsze, kiedy tego potrzebuje. Maluszek nie da rady zwinąć się w chuście w kłębek, co zmniejsza ryzyko występowania problemów z oddychaniem. Co równie ważne, plecy dziecka mają bez przerwy odpowiednie wsparcie.

Dużym atutem chust do noszenia dzieci jest to, że zajmują niewiele przestrzeni. Nieużywane można w jednej chwili zwinąć do woreczka i np. przewieźć samochodem lub autobusem bez zmartwień, że nie zmieszczą się w danym miejscu. 

Bogaty wybór produktów w tej kategorii sprawia, że z pewnością znajdziesz model, który w pełni przypadnie do gustu Tobie i Twojemu maluszkowi!

Jak wybrać najbardziej odpowiednie nosidełka dla dzieci, chusty?

W naszej ofercie znajdziesz różne produkty do noszenia dzieci. Czym różnią się między sobą i jak wybrać ten najlepszy dla Twojego dziecka?

Chusty do noszenia dzieci są odpowiednie już dla noworodków. Dziecko jest ułożone w naturalnej pozycji –po prostu leży na swoim rodzicu. Podwinięta miednica maluszka sprawia, że kręgosłup delikatnie się zaokrągla, a nóżki zginają i rozwierają. Pozycję tę nazywa się zgięciowo-odwiedzeniową i jest ona bardzo pożądana – wspomaga swobodny rozwój dziecka. 

Jeżeli decydujesz się na chustę, pamiętaj, aby nauczyć się ją wiązać w prawidłowy sposób. Chusta do noszenia dziecka powinna być w odpowiedni sposób dociągnięta, wtedy maluszek nie będzie narażony na nadmierne napięcia. Materiał skutecznie go stabilizuje i wygodnie podtrzymuje. Dobrym pomysłem mogą być indywidualne konsultacje z profesjonalnym doradcą. 

Nosidło ergonomiczne jest odpowiednie dla dzieci, które już samodzielnie siedzą. Nóżki malucha są wtedy mocno odwiedzione, co nie pozwala na odpowiednie zaokrąglenie plecków. W nosidle dziecko ma większą swobodę ruchów – jego ciało nie jest podtrzymywanie po bokach. W związku z tym rodzic nie ma pełnej kontroli nad symetrią ułożenia ciała dziecka, tak jak to ma miejsce w przypadku chusty. 

Sprawdź produkty z tej kategorii, które odciążą Twoje ręce i plecy oraz będą idealne dla komfortu Twojego dziecka!

Co jest lepsze chusta czy nosidełko?

Zarówno chusty, jak i nosidełka sprawdzają się do noszenia niemowląt oraz małych dzieci. Istnieją zwolennicy chust wiązanych, przede wszystkim z uwagi na ich dużą uniwersalność i możliwość dostosowania do aktualnych potrzeb. Zarzuca się im jednak trudniejszą naukę prawidłowego noszenia dzieci. Z kolei ergonomiczne nosidełka wydają się o wiele prostsze w użyciu, jednak zwykle przeznaczone są dla już siedzących dzieci. Produktem łączącym zalety obydwu rozwiązań może być dobrze dobrane chustonosidło.

Czy nosidełka są zdrowe?

Aby nosidełko dla niemowląt i małych dzieci było zdrowe, powinno być ergonomiczne oraz użytkowane zgodnie z zaleceniami. Prawidłowo noszone dziecko w nosidle ma bezpieczną pozycję, jest dobrze podtrzymywane przez materiał. Dodatkowo czuje stałą bliskość opiekuna, przez co może być spokojniejsze, łatwiej przechodzić przez trudne etapy rozwojowe. Właściwie używane nosidełka oraz chusty mogą zatem wspierać maluchy w zdrowym rozwoju.

W jakim wieku można nosić dziecko w nosidełku?

Najpopularniejsze nosidełka dla niemowląt i małych dzieci można stosować już od około 6-8 miesiąca życia, gdy maluch potrafi samodzielnie siedzieć i stabilnie trzymać główkę. Jednak wybrane modele nosideł nadają się także dla zdrowych niemowląt od urodzenia, najczęściej należy wtedy zastosować specjalne wkładki. Ergonomiczne chustonosidła z kolei pozwalają na noszenie dzieci także od urodzenia, podobnie jak wybrane rodzaje chust.

Jakie są rodzaje chust do noszenia dzieci?

Chusty do noszenia dzieci dzielą się na kilka typów. To długie i proste chusty tkane do wiązania, zwykle nieco mniejsze chusty elastyczne, a także chusty kółkowe oraz typu kieszonka, pouch. Osobną kategorię stanowią chustonosidła, łączące cechy chust i nosideł, zwane czasem także mei tai, wrap tai.

Ile kosztuje w Polsce chusta do noszenia dziecka?

Koszt zakupu dobrej jakości chusty do noszenia dziecka może być liczony w setkach złotych. Dostępne są jednak także tańsze produkty, jednak przy ich wyborze należy dobrze zapoznać się z właściwościami i jakością. W podobnych cenach co dobre chusty tkane dostępne są także prostsze w użyciu nosidła lub chustonosidła.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-23
Niezwykle sprawna przesyłka.
2024-02-21
Szybko sprawnie, bardzo dobrze zabezpieczony towar
pixelpixelpixelpixel