Uniwersalne środki czystości

(89 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Ekologiczne uniwersalne środki czystości – czym właściwie są?

Utrzymanie porządku w domu jest bardzo ważne ze względów zarówno higienicznych, jak i estetycznych. Środki czystości to podstawowe artykuły, które pozwalają posprzątać. Eko chemia do domu – dlaczego podczas codziennych zakupów warto postawić właśnie na nią?

Ekologiczne uniwersalne środki czystości od tych konwencjonalnych odróżnia przede wszystkim skład. Są one bezpieczne zarówno dla zdrowia człowieka, jak i środowiska. Szacuje się, że przeciętny Polak zużywa rocznie nawet do 17,5 kg detergentów. Nietrudno sobie zatem wyobrazić, jaki zbawienny wpływ na stan wód, gruntów i powietrza będzie miało przestawienie się na eko produkty.

Naturalne środki czystości nie zawierają żadnych silnie czyszczących substancji chemicznych, sztucznych barwników ani konserwantów. Są to m.in. reaktywne związki chloru, triklosan, amoniak, fosfor, formaldehydy, środki pianotwórcze, silne konserwanty, fenole, syntetyczne substancje zapachowe, wybielacze optyczne, laurylosiarczan sodu. Tego rodzaju szkodliwe składniki mogą powodować podrażnienia błony śluzowej, obniżenie odporności, infekcje górnych dróg oddechowych czy też reakcje alergiczne na skórze. Eko środki czystości powinny być wegańskie i nie zawierać żadnych elementów od martwych zwierząt ani nie być testowane na zwierzętach. Dobrze, gdyby były również biodegradowalne.

Najlepsze środki czystości eko są nie tylko łagodne w działaniu, ale także skuteczne i wydajne. Tak samo efektywnie usuwają brud i kurz jak zwykłe preparaty. 

Naturalne środki do sprzątania – zobacz, ile masz możliwości wyboru!

Ekologiczne uniwersalne środki czystości pozwalają na szybkie i łatwe pozbycie się wszelkich zabrudzeń. Wiele z nich ma uniwersalne zastosowanie, ale niektóre są przeznaczone do czyszczenia bardzo specyficznych powierzchni.

W sklepie internetowym Nabea znajdziesz eko środki czystości o różnych właściwościach i przeznaczeniu. Są to m.in. płyny do twardych powierzchni, spraye do sprzątania kurzu, spraye do czyszczenia wózków, fotelików czy dziecięcych zabawek, a także preparaty do odtłuszczania powierzchni oraz pielęgnacji mebli.

W kuchni bardzo łatwo o zabrudzenia – tłuszcz pryskający z rozgrzanej patelni czy resztki zaschniętego jedzenia na blacie roboczym. Niezależnie od tego, czy zmywasz ręcznie, czy masz zmywarkę, ekologiczne płyny do mycia naczyń czy tabletki do zmywarek niezwykle skutecznie poradzą sobie z tłustymi plamami i brudem. Nie zaburzają one równowagi w przyrodzie. Ich bazą bardzo często jest soda, z której dobroczynnych właściwości korzystały nasze babcie, gdy nie miały takich możliwości wyboru detergentów, jakie my mamy obecnie.

Co z łazienką? Naturalne środki czystości poradzą sobie również w tym pomieszczeniu. Jest ono specyficzne ze względu na panującą w nim dużą wilgotność, jednak eko produkty dokładnie umyją i odkażą toaletę, bezsmugowo wyczyszczą lustra, usuną kamienny i mydlany osad, a także ślady rdzy.

Naturalne środki czystości do domu sprawią, że Twoje wnętrza będą lśniły, Ty będziesz czuł się usatysfakcjonowany wykonanym sprzątaniem, a matka natura w żaden sposób nie ucierpi.

Eko środki czystości – zasady, którymi należy kierować się podczas zakupów

Ekologiczne uniwersalne środki czystości są łatwo dostępne i mają przystępną cenę, zatem stojąc w obliczu wyborów zakupowych, postaw na naturalne środki do sprzątania. Jak je odróżnić od wielu innych artykułów?

Przede wszystkim musisz sprawdzać etykiety. Wiele produktów jest nazywanych ekologicznymi ze względów reklamowych, a tak naprawdę mają niewiele wspólnego z naturalnością.

Eko chemia do domu powinna działać pianotwórczo, obniżać twardość wody i rozkładać brud poprzez reakcję utlenienia. Jednak w żadnym wypadku nie może tego robić przy użyciu trujących substancji, do których zaliczamy etanol, amoniak, barwniki smołowe, etoksylan nonylofenolu (NPE), fosforany, czwartorzędowe sole amoniowe (CSA), triklosan, ddchloroizocyjanuran sodu (NaDCC), wodorotlenek sodu (soda kaustyczna), sól sodową, pył glinowy.

Zwracaj uwagę na zapach. Bardzo intensywnie pachnące środki z pewnością są sztuczne i mogą powodować podrażnienia oczu, nosa i gardła, a w konsekwencji pieczenie i nieprzyjemne drapanie. Naturalne środki czystości mają delikatne nuty zapachowe pochodzące najczęściej z olejków eterycznych.

Wybieraj produkty wegańskie i nietestowane na zwierzętach – można je poznać po napisach Vegan oraz Cruelty Free. Nie bez znaczenia są też opakowania. Te najbardziej przyjazne to szkło i papier. Jeśli plastik, to tylko taki najwyższej jakości.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4358 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Ekspresowa realizacja zamówienia
2024-07-07
Produkty bezpiecznie zapakowane. Blyskawiczna dostawa. Polecam!!!
pixel