Odkamieniacze

(5 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Ekologiczne odplamiacze i udrażniacze – dlaczego warto je stosować?

Naturalne odplamiacze – sposoby babć oraz mam na plamy czy zatory w domowej kanalizacji są świetne pod warunkiem, że nie masz zbyt wiele tego typu „awarii” w domu i plam do wywabienia. Jeśli Twoja rodzina jest spora, a Tobie brakuje czasu czy energii, by własnoręcznie przygotowywać domową chemię, z pomocą przyjdą Ci gotowe eko odplamiacze i eko udrażniacze.

Oparte na naturalnych i dobrze znanych składnikach ekologiczne odplamiacze oraz preparaty udrażniające będą świetnym rozwiązaniem, jeśli w Twoim domu mieszkają dzieci lub seniorzy. Są oni zwykle bardziej wrażliwi na silną chemię gospodarczą oferowaną przez sklepy, w tym drogerie. Środki te, często na bazie amoniaku, laurylosiarczanu sodu, formaldehydów czy związków chloru, drażnią skórę i błony śluzowe. Ich pozostałości spuszczane do kanalizacji, niszczą środowisko – naruszają m.in. biologiczną równowagę gleby.

Ekologiczne udrażniacze i środki do odplamiania są bezpieczne dla środowiska i zdrowia użytkowników, w tym dla alergików i osób z Atopowym Zapaleniem Skóry. Nie znajdziesz w nich drażniących substancji pianotwórczych, syntetycznych związków zapachowych, barwników czy agresywnych enzymów, wybielaczy optycznych i innych potencjalnie toksycznych substancji. Z tego powodu ekologiczne odplamiacze i udrażniacze są doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych środków tego typu. Jakie eko środki do odplamiania możemy Ci zaoferować w sklepie Nabea?

Ekologiczne odplamiacze i udrażniacze – duży wybór i korzyści

Twarda woda to inaczej woda wysoko zmineralizowana o wysokiej zawartości rozpuszczonych soli mineralnych. Taka woda – stosowana do prania czy gotowania – z czasem pozostawia po sobie kamień (osad). Zakamieniona pralka, w tym jej filtry, często ulega awarii, a herbata parzona na twardej wodzie jest niesmaczna. Dlatego tak ważne jest zmiękczanie i odkamienianie wody.

Ekologiczne środki udrażniające obejmują nie tylko zamienniki popularnych żrących „kretów”, ale również środki zmiękczające wodę i odkamieniające ją. Są one wytwarzane na bazie naturalnych składników spożywczych, w tym… buraków cukrowych! Taka naturalna i przyjazna środowisku formuła usuwa kamień, oczyszcza i chroni przed jego powstawaniem – w pralkach i innych urządzeniach wymagających wody, np. kotłach i systemach grzewczych.

Ekologiczne udrażniacze stosowane regularnie zwiększają wydajność pralki i pozwalają zmniejszyć ilość detergentu potrzebnego do prania. Jasne ubrania prane w regularnie czyszczonej w ten sposób pralce są bielsze i dłużej zachowują swój kolor.

W domu przydadzą Ci się również naturalne środki do udrażniania rur. Zabezpieczają one kanalizację przed zatykaniem się, nieprzyjemnymi zapachami i gromadzeniem się szkodliwych bakterii. Powodują też rozkład oleju, tłuszczów i innych odpadów organicznych, które trafiają do zlewu czy odpływu prysznica. Oprócz tego, w przeciwieństwie do innych znanych środków, oczyszczają one ścianki rur i pozostawiają na nich powłokę, która chroni przed ponownym osadzaniem się zanieczyszczeń.

Ekologiczne odplamiacze i udrażniacze mają zwykle bardzo prosty skład. Zawierają one maksymalnie kilka aktywnych substancji. Naturalne odplamiacze dostępne w sklepie Nabea służą do odkamieniania metali, w tym usuwania brzydkich zacieków na armaturze łazienkowej, pod prysznicem oraz na powierzchniach emaliowanych w kuchni i innych pomieszczeniach domu. Ekologiczne odplamiacze świetnie radzą sobie z naciekami na urządzeniach ze stali nierdzewnej, chromu, miedzi czy mosiądzu.

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz ekologiczne odplamiacze i udrażniacze?

Jak wybrać ekologiczne odplamiacze i udrażniacze, które, poza tym, że skuteczne, będą też bezpieczne dla zdrowia i środowiska, w którym pozostałości takiej domowej chemii będą się rozkładać? Czym się kierować przy zakupie?

Poza okrojonym do niezbędnego minimum składem ekologiczne odplamiacze i środki do udrażniania rur powinny też posiadać certyfikaty potwierdzające neutralny wpływ na środowisko, ekologiczność, bezpieczeństwo i wysoką jakość produktów, np. Ecolabel.

Jeśli jesteś weganinem, dopilnuj też, by ekologiczne udrażniacze do kanalizacji i inne środki chemiczne były wegańskie (pozbawione składników odzwierzęcych) i nietestowane na zwierzętach. Na opakowaniu powinna znaleźć się informacja na ten temat.

Zwracasz uwagę na przetwarzanie odpadów i chcesz zmniejszyć generowanie śmieci w swoim gospodarstwie domowym? Surowiec, z którego wykonano samo opakowanie, powinien nadawać się do recyklingu – w całości lub w jakimkolwiek stopniu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4358 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Ekspresowa realizacja zamówienia
2024-07-07
Produkty bezpiecznie zapakowane. Blyskawiczna dostawa. Polecam!!!
pixel