Akcesoria do sprzątania domu

(36 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Akcesoria do sprzątania domu – ekologiczne rozwiązania na co dzień

Domowe porządki zgodne z ideą less waste nie muszą być wyzwaniem! Z łatwością możesz sięgnąć po ekologiczne zamienniki produktów, które są niezbędne do utrzymania domu w czystości. W ofercie drogerii Nabea znajdziesz akcesoria do sprzątania domu wykonane z materiałów kompostowalnych i biodegradowalnych.

Taka zmiana codziennych wyborów pozwala uczynić duży krok w stronę troski o planetę. Segregacja śmieci z workami kompostowalnymi, korzystanie z naturalnych myjek lnianych lub konopnych do mycia naczyń oraz czyszczenie powierzchni za pomocą roślinnych gąbek jest bardzo skuteczne. A jeśli chcesz ograniczyć ilość plastikowych akcesoriów, ekologiczne produkty do sprzątania domu to wybór dla Ciebie.

Domowe porządki w zgodzie z naturą – od czego zacząć?

Sposobów na ekologiczne sprzątanie jest mnóstwo. Zamiana środków chemicznych do czyszczenia na ręcznie wyrabiane płyny na bazie octu czy korzystanie z każdej rzeczy do oporu przed ostatecznym jej wyrzuceniem – to oczywiście świetne pomysły. Jednak osoby stawiające swoje pierwsze kroki w życiu zgodnym z myślą less waste mogą poczuć się przytłoczone. Tymczasem niewiele trzeba, by już dziś rozpocząć bardziej ekologiczne życie – wystarczy zacząć od domowych porządków z pomocą eko akcesoriów.

Na początek spróbuj rezygnacji z kupowania plastikowych worków na śmieci. Jeśli masz w domu foliowe torebki po zakupach, śmiało wykorzystuj je do odpadów segregowanych. Torby papierowe przydadzą się do wyrzucania papieru, a resztki żywności wrzucaj do kompostowalnego korka na śmieci. Niektóre z produktów oferowanych przez Nabea rozkładają się zaledwie w ciągu 12 tygodni.

Sprawdzą się u osób z własnym kompostownikiem, ale znajdą zastosowanie również w miejskich blokach bez takiego udogodnienia. W wielu miastach Polski do brązowego pojemnika zaleca się wyrzucanie bioodpadów bez dodatkowego worka. Problem znika, gdy korzystasz z produktu kompostowalnego.

W przypadku plastikowej reklamówki należałoby opróżnić ją nad śmietnikiem, a plastik wyrzucić do odpowiedniego kontenera. Worek kompostowalny możesz śmiało wyrzucić do odpadów bio, ponieważ w odpowiednich warunkach w kompostowni przemysłowej, rozłoży się on tak szybko, jak resztki żywności. Nie zanieczyści też kompostu. Pamiętaj jednak, że takie worki nie nadają się do wyrzucania gdziekolwiek. Podobnie, jak w przypadku obierków czy skórki z banana, ten produkt wymaga specyficznych warunków, by rozpoczął się rozkład, dlatego musi trafić do odpowiedniego pojemnika.

Naturalne gąbki i ściereczki do sprzątania domu – roślinna moc czyszczenia

Kolejnym prostym sposobem na wdrożenie idei zero waste do codziennego życia jest wybór naturalnych myjek i gąbek. Są one przydatne w trakcie domowych porządków. Możesz je wykorzystywać do czyszczenia naczyń, nadadzą się również do sprzątania różnych powierzchni w domu. Naturalne, roślinne materiały wyróżniają się tym, że bardzo dobrą chłonnością, dzięki temu łatwo je nasączyć płynnym detergentem i wodą.

Największą zaletą roślinnych myjek i gąbek jest ich długa żywotność. Tego typu produkty mogą służyć miesiącami (jeśli nie dłużej!), możesz je prać w pralce lub ręcznie, niektóre z nich wystarczy wyparzyć, by były gotowe do użycia. A kiedy się zużyją, część z nich może trafić do kompostu lub bioodpadów. Ekologiczne akcesoria do sprzątania domu to również ogromna oszczędność na tego typu produktach – są wielorazowe i łatwo je utrzymać w dobrym stanie przez długi czas. A jeśli chcesz uzupełnić swoje eko zapasy domowe, sprawdź oferowane przez Nabea ekologiczne środki czystości.

Domowe porządki w stylu less waste – wielorazowe ściereczki

Ekologiczny styl życia nie musi być rozumiany jako całkowite odejście od syntetycznych materiałów. Rezygnacja z nich byłaby zresztą niezwykle trudna – jeśli nie niemożliwa. Istotą less waste jest korzystanie jak najdłużej z każdej rzeczy oraz troska o odpowiednią segregację odpadów, aby śmieci mogły zostać poddane recyklingowi i stać się surowcem.

Akcesoria do sprzątania domu wykonane z mikrofibry są takim produktem, który może służyć bardzo długo, zachowując swoje właściwości. Ściereczki można prać w pralce, a ich unikalna struktura pozwala na pozbycie się trudnych zabrudzeń. Są też nieocenione w procesie czyszczenia ekranu telewizora czy komputera oraz wszelkich podatnych na zarysowania powierzchni. W razie potrzeby wystarczy wyprać ściereczkę w pralce.

Drobne kroki w stronę ekologicznych domowych porządków – sprawdź ofertę Nabea

Nie musisz wiedzieć wszystkiego o ekologii, ani żyć idealnie w stylu zero waste, by Twoje dobre wybory miały pozytywny wpływ. To małe kroczki wielu ludzi sprawiają, że następuje duża zmiana z korzyścią dla środowiska. Natomiast dla Ciebie oznacza to trwałe produkty, których możesz używać przez długi czas, a co za tym idzie – lepszą organizację domowego budżetu. Sprawdź ofertę sklepu Nabea i wybierz ekologiczne akcesoria do swojego domu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
kolejne zamówienie. Dziękuję
2024-05-16
Przesyłka dostarczona towar zgodny z opisem polecam
pixelpixelpixelpixel