Ciśnieniomierze

(58 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Ciśnieniomierze – łatwe badanie każdego dnia

Ciśnienie tętnicze krwi podlega dobowym zmianom. Wartości pomiaru w zależności od pory będą się różnić – na te zmiany wpływają zarówno naturalne rytmy zachodzące w organizmie, jak i czynniki zewnętrzne. Stres, niedobór snu, wysiłek fizyczny, ciąża, sól w diecie, a także przyjmowane leki – te czynniki mogą obniżać lub podwyższać ciśnienie. Jednak, aby nie przeoczyć chronicznego niedociśnienia lub bardzo groźnego nadciśnienia, każda osoba powinna regularnie wykonywać pomiar ciśnienia i zapisywać je.

Drugim bardzo prostym, ale ważnym badaniem jest pomiar pulsu. Tętno również zmienia się w ciągu dnia (nocą spowalnia, jest też wyższe po wysiłku fizycznym lub w reakcji na stres), jednak codzienne odstępstwa od średniej mogą zwiastować problemy zdrowotne.

Szybkie mierzenie ciśnienia i pomiar pulsu – ważny nawyk

Ciśnieniomierze w domowej apteczce pozwalają dostrzec niebezpieczne zmiany w organizmie, które nie dają żadnych innych objawów. To niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku ludzi z grupy podwyższonego ryzyka. Należą do nich osoby w wieku średnim i podeszłym (kobiety od 65 i mężczyźni od 55 roku życia), osoby palące, borykające się z nadwagą i otyłością, chorobami nerek lub z rodzinną historią obciążoną chorobami serca i układu krążenia.

Osobom zdrowym i młodym również zaleca się regularne mierzenie ciśnienia. Należy to robić przynajmniej raz w roku. Warto również skontrolować ciśnienie w sytuacji odczuwania dolegliwości związanych z funkcjonowaniem układu krążenia. Do takich objawów należą zawroty głowy, uczucie duszności, męczliwość, bóle w klatce piersiowej oraz omdlenia. Nie powinno się bagatelizować bezsenności, a nawet zaczerwienionej twarzy czy uderzeń gorąca.

Obecne w domu ciśnieniomierze pozwolą w niepokojącej sytuacji wykonać szybkie badanie i w razie takiej konieczności – natychmiast zareagować. Wczesne wykrycie nadciśnienia tętniczego daje szansę na szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Bardziej zaawansowane modele będą dużym wsparciem w diagnozie arytmii serca, trudnej do uchwycenia w domowych warunkach. Większość ciśnieniomierzy pozwala również na pomiar pulsu.

Ciśnieniomierze tradycyjne czy elektroniczne? Wybierz model dla siebie

Wykonanie prawidłowego pomiaru ciśnienia we własnym domu jest bardzo łatwe. W drogerii internetowej Nabea znajdziesz bogaty wybór ciśnieniomierzy. Możesz wybrać spośród ciśnieniomierzy zegarowych, półautomatycznych i elektronicznych. W ofercie dostępne są zarówno tradycyjne modele, jak i sprzęty z rozbudowanymi funkcjonalnościami, przydatnymi osobom borykającym się np. z arytmią serca. Wiele z nich posiada takie funkcje jak automatyczne pompowanie czy pomiar pulsu. Jak wybrać, aby mierzenie ciśnienia z łatwością weszło w codzienny nawyk?

Ciśnieniomierz lekarski (zegarowy) obsługuje się w całości manualnie – od etapu pompowania mankietu, po odsłuch tonów serca za pomocą stetoskopu (czyli słuchawek lekarskich). Jest on polecany osobom, które mają doświadczenie z obsługą tego typu sprzętu. Ciśnieniomierzem manualnym da się dokonać prawidłowego pomiaru, początkujący mogą preferować modele półautomatyczne lub elektroniczne.

Mierzenie ciśnienia – prosty sposób, by lepiej zadbać o zdrowie

Po ciśnieniomierze wyposażone w automatyczne pompowanie sięgają osoby, które chcą wykonać badanie szybko i bez dodatkowego wysiłku. Tego typu modele dobierają optymalny poziom powietrza w rękawie, aby pobrać wiarygodne wyniki. Z tego rodzaju ciśnieniomierzy będą zadowoleni zwolennicy tradycyjnych rozwiązań w nowoczesnym wydaniu.

Mierzenie ciśnienia za pomocą elektronicznego ciśnieniomierza pozwala na bardzo łatwe uzyskanie prawidłowego pomiaru w kilka chwil. Lekkie modele zakładane na nadgarstki będą dobrym wyborem dla osób, który nie podoba się manualne ani automatyczne pompowanie rękawa. Prosta obsługa i jasno przedstawione wyniki sprawiają, że regularne badanie trwa zaledwie chwilę i nie jest w żaden sposób kłopotliwe. Oprócz ciśnienia sprzęt wykonuje także pomiar pulsu.

Zaawansowane modele z funkcjami EKG będą dużą pomocą w arytmii serca. Dzięki rozbudowanym funkcjonalnościom pozwolą wykryć takie zaburzenia rytmu serca jak migotanie przedsionków czy dodatkowe skurcze. Polecany osobom znajdującym się w grupie ryzyka chorób serca. Nawet jeśli samodzielnie nie potrafisz przeanalizować danych, wysokiej klasy ciśnieniomierze zachowują historię pomiarów oraz przesyłają dane do powiązanej aplikacji w smartfonie. Dzięki temu możesz łatwo przedstawić wyniki swojemu lekarzowi.

Sprawdź propozycje od sklepu Nabea i wybierz swój ciśnieniomierz lub podaruj wybrany model bliskiej osobie.

Jaki ciśnieniomierz kupić?

Najlepsze ciśnieniomierze charakteryzują się wysoką dokładnością. Posiadają również funkcję uśredniania wyników dla osób, których serce pracuje nieregularnie. Wybierając model dla siebie, warto wziąć pod uwagę, czy urządzenie będzie wykorzystywane w gabinecie lekarskim, czy w domu. Kolejną kwestią, którą należy rozważyć, jest wiek oraz szczególne potrzeby pacjenta.

Ciśnieniomierz naramienny jest dokładniejszy niż wariant nadgarstkowy. Pozostałymi cechami odróżniającymi od siebie model naramienny i nadgarstkowy jest miejsce jego zakładania oraz sposób użycia.

Jak odczytać ciśnienie z ciśnieniomierza?

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny i nadgarstkowy włącza się najczęściej za pomocą przycisku start/stop. Urządzenie od razu rozpoczyna pompowanie oraz pomiar. Wyniki wyświetlają się na ekranie LCD zaraz po zakończeniu pompowania.

W przypadku ciśnieniomierza półautomatycznego należy dopasować mankiet do ramienia, po czym napompować go za pomocą gruszki. Wynik wyświetlany jest na ekranie LCD. W wariancie zegarowym natomiast pierwszy słyszalny dźwięk dotyczy wysokości ciśnienia skurczowego, natomiast po delikatnym spuszczeniu powietrza z mankietu na zegarze pojawia się parametr ciśnienia rozkurczowego.

Jak sprawdzić, czy ciśnieniomierz dobrze mierzy?

Aby się dowiedzieć, czy ciśnieniomierz pokazuje dobre wyniki, należy sprawdzić ciśnienie na obu kończynach. Pierwszy pomiar należy wykonać na obu kończynach, a później konsekwentnie mierzyć ciśnienie na ręce, na której wynik był wyższy. Jeżeli ciśnieniomierz wyświetla na obu rękach takie same wyniki, oznacza to, że urządzenie należy skalibrować. 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy naramienny?

Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest znacznie mniejszy niż naramienny, dlatego sprawdzi się u osób podróżujących. Ogólnie przyjęto, że to wariant naramienny pokazuje dokładniejsze wyniki, jednak nie jest na tyle kompaktowy, co ciśnieniomierz nadgarstkowy. Rozbieżności nie są duże, dlatego można oba z nich traktować jako dobrej jakości urządzenia do mierzenia ciśnienia. Wariant naramienny jest również polecany dla osób o szerszym obwodzie ramienia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4174 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-21
Wszystko super zapakowane ,estetycznie..polecam
2024-02-15
Szybko, sprawnie, bez zastrzeżeń
pixelpixelpixelpixel