Na pamięć i koncentrację

(56 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Suplementy na koncentrację – wspieraj mózg w każdym wieku

Problemy z koncentracją przejawiają się na różne sposoby. Niektórzy gubią rzeczy i zapominają, po co wyruszyli do innego pomieszczenia. Inni – np. w czasie intensywnego wysiłku intelektualnego – odczuwają problemy ze skupieniem się na swoim zadaniu. Trudności w zapamiętywaniu nowych informacji czy nawet w zebraniu swoich myśli w zdanie – to objawy towarzyszące sytuacji wzmożonej nauki lub pracy.

Stres i zmęczenie negatywnie wpływa na układ nerwowy, w tym również na pamięć i koncentrację. Niestety również wiek zmniejsza sprawność mózgu, dlatego trudności ze skupieniem się – nawet na najprostszych czynnościach – obserwuje się u osób starszych.

Poprawę koncentracji można osiągnąć, stosując suplementy diety. Nie zastąpią one wypoczynku ani diety bogatej w wysokiej jakości tłuszcze i kwasy omega, jednak mogą być doraźnym wsparciem przed ważnym egzaminem czy wzmożonym wysiłkiem. Odpowiednio dobrane suplementy dla seniorów mogą wspomóc naturalne procesy w mózgu, aby zachować sprawność umysłu.

Jeśli zaburzeniom pamięci i koncentracji towarzyszą takie objawy jak problemy z równowagą, niedowłady kończyn lub szumy w uszach – koniecznie wybierz się do lekarza. Może to być zaburzone ukrwienie mózgu, które jest spowodowane innymi chorobami (miażdżycą, zakrzepami). W grupie ryzyka znajdują się osoby po 30 roku życia, częściej mężczyźni, chorujący na cukrzycę lub nadciśnienie. Negatywnie na ukrwienie mózgu wpływa również palenie tytoniu, brak wysiłku fizycznego oraz niezdrowa dieta.

Co zawierają suplementy na koncentrację?

Suplementy diety na poprawę koncentracji dostępne w drogerii Nabea zawierają moc składników mineralnych i witamin, które wykazują pozytywne działanie na układ nerwowy. Płynna praca mózgu i neuronów pozwala na to, by zachować skupienie oraz lepiej zapamiętywać nowe informacje. U osób starszych odpowiednia suplementacja wspiera zachowanie sprawności myślenia oraz przypominania sobie. Niektóre składniki np. miedź pełnią ważną rolę w prewencji schorzeń neurodegeneracyjnych, czyli niszczących strukturę mózgu (np. choroba Alzheimera i Parkinsona).

Prawidłowa praca mięśni oraz dobre samopoczucie fizyczne to również mniejsze zmęczenie i lepsza wydajność. Dlatego preparaty na koncentrację zawierają żelazo, które wspomaga funkcjonowanie całego organizmu. Suplement diety z żelazem może również poprawić pamięć, należy jednak pilnować dziennej zalecanej dawki.

Witaminowe suplementy na koncentrację najczęściej zawierają w składzie witaminy z grupy B, których niedobór powoduje obniżenie energii, zaburza gospodarkę hormonalną, a także dolegliwości bólowe, zawroty głowy i uczucie osłabienia.

Witamina D wymaga suplementacji szczególnie w miesiącach jesiennych i zimowych przez wszystkich mieszkańców naszej szerokości geograficznej. Jej powstawanie zachodzi pod wpływem kontaktu promieni słonecznych ze skórą, co podczas krótkich dni jest ograniczone. Witamina D również wpływa na pamięć i koncentrację, a w dłuższej perspektywie stanowi profilaktykę rozwoju choroby Alzheimera.

Suplement diety z witaminą C będzie odpowiedni dla osób w każdym wieku. Preparaty z witaminą C są podawane seniorom w czasie leczenia problemów z pamięcią. Witamina C pozytywnie wpływa na produkcję tzw. hormonu szczęścia, czyli dopaminy.

Powszechnie używane i skuteczne są również preparaty z lecytyną sojową. Suplement diety z tą substancją sprawdzi się w sytuacji intensywnej nauki lub pracy, a także – wyjątkowego wysiłku fizycznego. Osoby w podeszłym wieku mogą zażywać lecytynę, aby wspomagać funkcje poznawcze.

Wśród chętnie wybieranych i skutecznych składników znajdziesz również magnez, cynk, aminokwasy i kwasy omega. Możesz zadziałać na swój organizm z wielu stron – wybierz wówczas suplementy na koncentrację skomponowane z kilku składników.

Suplementy diety na pamięć i koncentrację – niezależnie od wieku

Sytuacje, w których silny stres, zmęczenie oraz senność bierze górę, zdarzają się już w bardzo młodym wieku. Przygotowania do matury, sesja egzaminacyjna czy pierwszy duży projekt w nowej pracy – w takich momentach nie zawsze udaje się uzyskać głęboki, spokojny sen i równie intensywnie pracować, co odpoczywać.

Pamiętaj przy tym, że suplementy to nie leki! Stanowią one uzupełnienie prawidłowej diety i zdrowego trybu życia, jednak nie mogą go zastąpić. Suplementację zawsze warto skonsultować z lekarzem, zwłaszcza, jeśli właśnie przyjmujesz leki lub chorujesz na choroby przewlekłe.

Dobrze dobrane suplementy na koncentrację wspierają organizm w trudnym czasie, a stałe przyjmowanie cennych składników mineralnych i witamin w odpowiednich dawkach, wspomaga dobre samopoczucie, pamięć i szybkość myślenia na co dzień. Jest to szczególnie ważne u osób starszych. Dlatego już dziś sprawdź ofertę drogerii Nabea i popraw działanie swojego mózgu.

Jakie suplementy na na pamięć i koncentrację?

Podczas intensywnej pracy umysłowej i natłoku nauki bardzo ważna jest koncentracja i skupienie. Gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia tego procesu warto sięgnąć po suplementy poprawiające koncentrację i proces zapamiętywania. Warto sięgnąć przede wszystkim po suplementy zawierające magnez który wspomaga prawidłową pracę układu nerwowego.

Co brać przy intensywnej nauce?

Przygotowania do matury czy sesji na studiach to okres wzmożonego wysiłku umysłowego. Warto wtedy wspomóc organizm dostarczając mu niezbędnych witamin i minerałów. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zastosowanie np. suplementu na koncentrację My Mind. Ma on postać płynną i jest przeznaczony dla osób w każdym wieku, a więc także uczniów i studentów w okresie wzmożonej intensywnej nauki.

Co pomaga w nauce i koncentracji?

Dobry suplement diety pomagający w nauce i koncentracji powinien w swoim składzie posiadać składniki wspomagające te procesy. Są to takie składniki jak: żeń-szeń, ashwagandha, magnez i witaminy z grupy B. Oczywiście, w przypadku przyjmowania leków lub przy występowaniu chorób należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania takich suplementów.  

 

Co zrobić, żeby poprawić koncentrację?

Żeby poprawić swoją koncentrację warto, poza stosowaniem suplementów, mimo wszystko znaleźć czas na relaks i odpoczynek. Spacer na świeżym powietrzu i odpowiednia ilość snu ma bardzo duże znaczenie dla organizmu. Zwłaszcza w okresie wytężonej pracy. Warto zadbać nie tylko o dostarczenie niezbędnych witamin i minerałów w postaci suplementów diety, ale także o zdrowe posiłki. 

Czego unikać w okresie wzmożonej koncentracji?

W okresie wzmożonej koncentracji należy pamiętać także o tym, żeby wyeliminować pewne produkty i nawyki, które mogą negatywnie wpływać na koncentrację. Nie powinno się spożywać zbyt tłustych potraw i cukrów prostych. Podczas wytężonej pracy, gdy ważne jest utrzymanie koncentracji należy także unikać picia alkoholu i palenia papierosów. Powinno się również zrezygnować z napojów typu energy drink. 

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Obsługa i towar ok polecam zakupy w tej fitmie
2024-05-21
kolejne zamówienie. Dziękuję
pixelpixelpixelpixel