Nici dentystyczne

(23 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Funkcjonalne nici dentystyczne pozwalają skutecznie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, do których często nie dociera się przy tradycyjnym myciu. W ten sposób można usunąć różnego rodzaju osady i pozostałości, które są pożywką dla bakterii powodujących próchnicę i inne stany chorobowe jamy ustnej.

Nici dentystyczne dla perfekcyjnego uśmiechu

Nici dentystyczne, jakie oferujemy na nabea.pl, są wygodne w użyciu, pomagają dbać o zęby w sposób kompleksowy i świetnie uzupełniają szczoteczki do zębów, które również można u nas znaleźć. Przede wszystkim precyzyjnie czyszczą przestrzenie międzyzębowe, więc są polecane przez specjalistów. Nici dentystyczne są łatwe w użyciu, nie strzępią się i bardzo często pozostawiają w ustach przyjemny odświeżający zapach i smak. Warto ich używać codziennie, by w ten sposób dbać o zdrowy i piękny uśmiech.

Jak wybrać nić dentystyczną?

Na rynku można znaleźć kilka rodzajów nici dentystycznej, które warunkują komfort jej użytkowania przez każdego z nas. Nici różnią się od siebie grubością, dlatego najlepszym sposobem na dobranie idealnej nici dentystycznej będzie sprawdzenie, jak duże przerwy oddzielają od siebie zęby. Jeżeli są to niewielkie szparki, to doskonale sprawdzi się cienka nić dentystyczna, natomiast w przypadku większych odległości warto postawić na nieco grubszy wariant.

Jakie korzyści płyną z użytkowania nici dentystycznej?

Nić dentystyczną stosuje się w celu usunięcia pozostałości po posiłku z przestrzeni międzyzębowych, a także płytki nazębnej również z powierzchni zębów. Jest to nieodłączny element codziennej higieny jamy ustnej prowadzący do zachowania zdrowych zębów i dziąseł. Użycie nici dentystycznej pomaga również zapobiegać chorobom zębów, takim jak paradontoza czy próchnica, które w konsekwencji mogą prowadzić do utraty zębów. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nici dentystycznej?

Wybierając idealną nić dentystyczną, należy dokładnie dopasować ją do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji. Aby produkt dobrze się sprawdzał, należy bez wątpienia skonsultować się ze stomatologiem, który dobierze najlepszą nić do uzębienia użytkownika. Istnieje wiele rodzajów nici dentystycznej, które sprawdzają się w odmiennych przypadkach. Jeżeli zatem zależy Ci na idealnie dobranej nici dentystycznej, to przed zakupem skonsultuj się ze swoim stomatologiem.

Jakie są rodzaje nici dentystycznej?

Nić dentystyczna posiada kilka wariantów. Należą do nich nici: 

  • niewoskowane; 
  • woskowane;
  • taśmy dentystyczne;
  • nici politetrafluoroetylenowe;
  • nici Super Floss.

Każda z nich dostępna jest zarówno bez smaku, jak i o smaku miętowym, co dodatkowo odświeża oddech. Nitkowanie zębów odpowiednim produktem to nie tylko dbanie o piękny uśmiech, ale także zdrowie i prawidłową higienę jamy ustnej. Można także wyróżnić jednorazowe flossery dentystyczne, które świetnie sprawdzają się u małych dzieci, ułatwiając im wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4287 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Suoer
2024-05-16
Super
pixelpixelpixelpixel