Kreatywne zabawki dla dzieci

(17 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Zabawki kreatywne dla dzieci – przyjemne i pożyteczne

Wirtualny świat, którego dzieci są częścią od bardzo wczesnych lat życia, ma swoje zalety, ale i wady. Dzieci przystosowują się do niego wyjątkowo łatwo, chłonąc, często bezrefleksyjnie, treści, marnując czas i zamieniając własną kreatywność na gotowe, podane rozwiązania. Rzeczywistość online może też wypaczać i spłaszczać rozumienie świata przez najmłodszych. Jeśli nie rozwiniesz odpowiednio szybko innych umiejętności Twojego dziecka, nadmierne bycie online może skutkować zaburzeniami rozwoju fizycznego, psychicznego, społecznego i intelektualnego. 

Dlatego od najwcześniejszych miesięcy życia dziecka internet należy dozować i sprawiać, żeby dziecko korzystało z niego rozsądnie. Istotny w tym jest dostęp do innych aktywności, do których należą zabawki kreatywne dla dzieci. Celuje w tym m.in. metoda Montessori, która wykorzystuje zabawki kreatywne do rozwoju dzieci na różnych płaszczyznach i do nauki praktycznych, codziennie wykorzystywanych umiejętności. Nie musisz od razu zapisywać dziecka do szkoły czy przedszkola stosującego tę (doskonałą!) metodę. Możesz korzystać z niej również w domu, wyposażając pokój malucha w praktyczne zabawki. 

Zabawki rozwojowe dla dzieci dostępne w sklepie Nabea (m.in. klocki konstrukcyjne, stemple i gry karciane) przydadzą się do ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, myślenia logicznego, poprawy koordynacji wzrokowo-ruchowej, nauki komunikacji z innymi oraz rozpoznawania kształtów. Dzięki nim rozwój dziecka przez zabawę będzie czystą przyjemnością, a Twoja pociecha zapomni o istnieniu telefonu czy tabletu. 

Zabawki kreatywne – duży wybór i wiele korzyści

Niezależnie od wieku, płci i preferencji, każde dziecko znajdzie w sklepie Nabea zabawki rozwijające kreatywność, które zdobędą jego serce. Dostępne u nas zabawki kreatywne dla dzieci można wykorzystywać również w placówkach edukacyjnych. 

Bardzo ciekawą propozycją, która przy okazji zintegruje rodzinę lub grupę dzieci w wieku od 6 lat, jest kreatywna gra karciana, która wymaga również wykorzystania ciastoliny. Gra rozwija nie tylko komunikację (w tym posiadane słownictwo), ale także zdolności manualne. Pudełko z grą ma niewielki rozmiar, dzięki czemu łatwo można zabrać je na wakacje czy wycieczkę. 

Zabawki kreatywne to także ekologiczne drewniane klocki konstrukcyjne. Wielu z nas w dzieciństwie miało Lego i to na nich uczyło się organizacji przestrzeni, rozpoznawania kształtów czy kolorów. W sklepie wielobranżowym Nabea polecamy drewniane zabawki rozwojowe dla dzieci, które stanowią ekologiczną, przyjazną środowisku alternatywę dla plastikowych klocków. Zestaw zawiera kilkadziesiąt drewnianych, dwustronnych klocków z kolorowymi lub lustrzanymi szkiełkami. Lusterka, w których odbija się dziecko, zwiększają samoświadomość i pewność siebie. Kolorowe szkiełka służą do nauki kolorów, a nakładane na inne klocki i przedmioty, zmieniają ich kolory. W zestawie znajduje się 6 różnych kształtów, z których pomocą maluch zaprojektuje i zbuduje nawet najbardziej skomplikowane konstrukcje przestrzenne. Podczas układania dziecko poprawi też koordynację wzrokowo-ruchową. 

W ofercie mamy również akcesoria do zabawy, takie jak stemple z symbolami i klipsy do edukacyjnej tablicy ściennej z otworami typu STEM. Stemple można wykorzystać do kreatywnego gotowania, np. wycisnąć nimi wzory na ciasteczkach. Klipsy na papier i markery przydadzą się do utrzymywania porządku na edukacyjnej tablicy. 

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki rozwijające kreatywność?

Zabawki kreatywne dla dzieci powinny być przystosowane do wieku i umiejętności dziecka. Niemowlę lubi szeleszczące przedmioty w ciekawych kształtach, które łatwo chwycić, np. grzechotki. Dla jego rozwoju ważne są proste ćwiczenia wszystkich zmysłów, nie tylko słuchu, ale też wzroku czy dotyku, a nawet węchu, a czasem i smaku. Kilkulatek może już układać proste konstrukcje i grać z rodzicem w proste gry. Zadbaj o to, żeby były one wyzwaniem, ale niezbyt trudnym. Dziecko powinno móc rozgryźć mechanizmy, które pozwolą mu wygrać lub zyskać przewagę. 

Takie zabawki nie powinny też pełnić jednej, określonej funkcji ani mieć celu, który po jakimś czasie przestanie być dla dziecka wyzwaniem. Najlepiej, aby dziecko z ich pomocą mogło samo stworzyć coś z „niczego” i organizować zabawę na różne sposoby: zarówno samodzielnie, jak i w grupie z innymi dziećmi. 

Zabawki tego typu powinny być też bezpieczne dla zdrowia i higieniczne. Nie mogą mieć ostrych kątów i kantów, drobnych, łatwych do oderwania i połknięcia elementów. Dzieci lubią podczas zabawy wkładać zabawki do buzi, dlatego powinny one też mieć odpowiednie atesty, które potwierdzają nietoksyczność wykorzystywanych materiałów i barwników. Postaw na łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji zabawki z litych materiałów (bez rowków i trudno dostępnych wcięć, w których łatwo zbierają się bakterie).

Rozwój dziecka przez zabawę z użyciem zabawek i akcesoriów dostępnych w sklepie Nabea będzie nie tylko rodzicielskim obowiązkiem, ale również samą przyjemnością. Sprawdź dostępne u nas zabawki i gry wspierające kreatywność, a potem spraw swojemu malcu praktyczny, a przy tym miły prezent.

Jakie zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 2 lat?

Wiek dwóch lat jest okresem intensywnego rozwoju dziecka pod kątem ruchowym i intelektualnym. Z tego powodu warto postawić na zabawki kreatywne dla dzieci, które pomogą w jego prawidłowym rozwoju. Oprócz hulajnóg dla dzieci czy rowerków, dobrze zaopatrzyć się również w kredki i flamastry. Świetnie sprawdzą się także zabawki zręcznościowe, które wspomogą rozwój umiejętności motorycznych.

Jakie zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 5 lat?

Dla dzieci w wieku 5 lat warto wybrać zabawki interaktywne. Zabawki kreatywne dla dzieci, takie jak piłka, rower, hulajnoga to doskonały sposób na zapewnienie maluchowi aktywności fizycznej. Wybierając zabawki dla dzieci, należy także wziąć pod uwagę ich upodobania. Ważne jest, by zabawka podobała się maluchowi i tym samym zachęcała go do dalszej zabawy. Świetnie sprawdzają się także produkty typu ?zrób to sam?. Pozwalają na rozwijanie myślenia twórczego u dziecka.

Jakie zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 6 lat?

Zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 6 lat to najczęściej klocki, gry planszowe lub zręcznościowe. Brzdąc w tym wieku posiada już szereg umiejętności motorycznych, logicznych i poznawczych, dlatego bez wątpienia poradzi sobie z prostymi grami planszowymi. Rodzic może usiąść z dzieckiem, zagrać z nim i pomagać w przypadku, jeżeli nie rozumie jakiegoś elementu gry. Istnieje wiele motywów gier planszowych dla dzieci od 6 roku życia, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swojego malucha. 

Jakie zabawki kreatywne dla dzieci w wieku 7 lat?

W wieku 7 lat warto również postawić na zabawki interaktywne. Zabawki kreatywne dla dzieci to najczęściej pozycje edukacyjne, które pozwalają dziecku podczas zabawy uczyć się nowych rzeczy. Doskonale sprawdzą się atlasy z mapami lub baśnie oraz opowiadania. Nie należy jednak zapominać o tradycyjnych zabawkach takich jak pluszaki, figurki, samochodziki lub lalki. Zapewniają one możliwość rozwijania kreatywności i wyobraźni malucha.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4314 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-15
Błyskawiczną realizacja zamówienia, złożone 12 czerwca a już 15 czerwca odebrałam z paczkomatu. Wszystkie produkty zgodne z zamówieniem, bardzo dobrze zapakowane.
2024-06-12
Wszystko super,polecam
pixel