Środki czystości

(196 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Ekologiczne środki czystości będą w przyszłości produktem pierwszego wyboru – na to po cichu liczymy. Dlaczego? Ponieważ chemia, jaką na co dzień stosuje się do sprzątania, wyrządza dużo złego środowisku naturalnemu. Jest szkodliwa dla roślin, zwierząt i ludzi.

Dlaczego ekologiczne środki czystości powinno stosować się w każdym gospodarstwie domowym?

Wiele detergentów, których używa się na co dzień, trafia do wód. Szkodzą nie tylko organizmom wodnym, lecz także nam. Ze zbiorników wodnych przedostają się do powietrza oraz do gleby, na której rosną spożywane przez nas rośliny. Wystarczy pomyśleć, że miliardy ludzi na całym świecie codziennie sprzątają swoje domy, by uświadomić sobie, jak bardzo zanieczyszczane jest środowisko.

Chemia ekologiczna dla Twojego domu 

Naturalne środki do sprzątania domu są równie skuteczne, jak te powszechnie dostępne (zawierające mnóstwo szkodliwych dla zdrowia substancji). W swoim składzie mają najczęściej biodegradowalne składniki pochodzenia roślinnego. Są tak różnorodne, że z powodzeniem w ekologiczny sposób wysprzątasz cały dom. Jeśli interesuje Cię chemia ekologiczna, to w Nabea znajdziesz płyny do czyszczenia szyb i luster z naturalnych składników, środki eko do mycia i pielęgnacji podłóg, organiczne środki do czyszczenia toalet.

Szukasz polskich ekologicznych produktów do sprzątania? Zwróć uwagę na nasze rodzime marki: Klareko i OnlyEco. W naszej ofercie znajdziesz też środki do czyszczenia zagranicznych producentów, którzy cieszą się uznaniem na całym świecie. Należą do nich m.in.:

Czy wiesz, że preparatami należącymi do chemii gospodarczej, które najbardziej szkodzą środowisku, są środki do udrażniania rur? W naszym sklepie z ekologicznymi produktami do czyszczenia znajdziesz ich bezpieczne alternatywy. Poszukujesz przyjaznych dla planety koncentratów do czyszczenia przenośnych toalet, odkamieniaczy, środków do czyszczenia dywanów, tapicerek czy zabawek? Te również znajdziesz w naszym sklepie. Zgodnie z ideą zero waste stawiasz na minimalizm? Mamy dla Ciebie szeroki wybór uniwersalnych środków czystości eko, które możesz stosować do sprzątania wielu różnych powierzchni.

Zainteresowała Cię chemia ekologiczna? Zapoznaj się z całym naszym asortymentem!

Jakie korzyści płyną z użytkowania ekologicznych środków czystości?

Ekologiczne środki czystości to doskonała alternatywa dla konwencjonalnych produktów chemicznych. Ich stosowanie znacznie zmniejsza ilość chemikaliów wykorzystywanych do czyszczenia oraz konserwacji mebli znajdujących się w domu. 

Ekologiczne środki czystości to także sposób na dbanie o otaczające środowisko. Do ich produkcji zostały wykorzystane jedynie surowce, które nie przyczyniają się do zaśmiecania lub zatruwania otoczenia. Preparaty są w pełni bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i zwierząt oraz środowiska. Warto zatem zamienić środki czystości oparte na silnej chemii na warianty ekologiczne, neutralne dla otaczającej nas przyrody. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem ekologicznych środków czystości?

Kiedy wybierasz ekologiczne środki czystości, zwróć przede wszystkim uwagę na ich przeznaczenie. Dzięki różnorodności dostępnych produktów z pewnością znajdziesz idealny środek do czyszczenia danej powierzchni w domu. Istnieją także dedykowane środki do podłóg, zlewów, kranów oraz szyb.

Przy wyborze produktu należy sprawdzić ich dokładny skład. Szczególnie polecamy wybieranie produktów oznaczonych specjalnymi certyfikatami, które potwierdzają ich ekologiczność. Dzięki temu masz pewność, że korzystasz z produktów w pełni neutralnych dla środowiska oraz wspierasz dbanie o przyrodę. Środki te są tak samo lub czasem nawet bardziej skuteczne niż konwencjonalne, chemiczne środki do czyszczenia i konserwacji.

Jakie są rodzaje ekologicznych środków czystości?

Ekologiczne środki czystości można podzielić na kilka rodzajów. Są to:

  • domowe płyny,
  • pasty,
  • proszki,
  • spraye czyszczące.

Są one zazwyczaj przygotowywane na bazie takich produktów jak soda oczyszczona, kwasek cytrynowy, olejki eteryczne, boraks oraz ocet. Dzięki odpowiedniemu połączeniu tych składników wytwarzane są specjalne środki, które mają neutralny wpływ na środowisko. Ich zastosowanie to doskonały sposób na dokładne oraz szybkie czyszczenie dowolnych powierzchni. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać produkt do przeznaczenia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4351 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Ekspresowa realizacja zamówienia
2024-07-13
Perfect
pixel