Hydrolaty, toniki i koncentraty do tonizowania twarzy

(68 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Hydrolaty do twarzy – czym są?

Codzienna pielęgnacja twarzy powinna mieć formę kilkuetapową. Po demakijażu i starannym oczyszczeniu przychodzi pora na tonizowanie twarzy. Stosowane w tym celu toniki mają za zadanie przywrócić odpowiednie pH skóry oraz przygotować do dalszego wchłaniania substancji aktywnych z kosmetyków. Jednak zamiast wspomnianych toników czy mgiełek możesz stosować hydrolaty do twarzy.

Metoda tworzenia hydrolatów powiązana jest z olejkami eterycznymi. Olejki pozyskiwane są z określonych części roślin, a później poddawane destylacji. Cząsteczki, które nie rozpuściły się w wodzie, tworzą olejek. Natomiast sam płyn z wartościowymi składnikami roślinnymi – to jest właśnie hydrolat.

Właściwości hydrolatu sąznakomite dla Twojego zdrowia i urody. W znaczący sposób poprawiają kondycję skóry, która wygląda młodziej i bardziej świetliście. Hydrolaty do twarzy mają działanie przeciwzapalne, antybakteryjne, ściągające oraz zwężające naczynka, dzięki czemu łagodzą zaczerwienienie. Kojąco działają na podrażnienia i opuchliznę, regulują wydzielanie sebum, a także sprzyjają regeneracji skóry. Wspaniałe właściwości hydrolatu sprawiają, że jest to nieodzowny element codziennej pielęgnacji twarzy.

Różne rodzaje hydrolatów w ofercie Nabea

Hydrolaty do twarzy i olejki eteryczne występują w wielu wariantach, które różnią się cechami szczególnymi i zastosowaniem. Wszystko zależy od rośliny, z której zostały zrobione.

Hydrolat różany nazywany jest również wodą różaną. Do jego produkcji wykorzystuje się olejek eteryczny z róży damasceńskiej lub stulistnej. Stanowi bogactwo witamin z grupy B, witamin A, E i C.

Właściwości hydrolatu można określić jako antyseptyczne i przeciwbakteryjne. Ze względu na swoje kojące działanie przez lata był używany głównie po goleniu. Sprawdzi się również, jeśli potrzebujesz produktu działającego przeciwstarzeniowo. 

Hydrolat różany opóźnia powstawanie zmarszczek i spłyca te już obecne. Z powodzeniem może być również stosowany do pielęgnacji cery tłustej ze względu na to, że łagodzi stan zapalny.

Z kolei hydrolat z lawendy ma uniwersalne zastosowanie. Odżywia i poprawia koloryt skóry.Można go używać po opalaniu i depilacji. Dobrze działa także na włosy – wzmacnia cebulki i przeciwdziała wypadaniu. Ma charakterystyczny, lekko ziołowy zapach.

Dla cery trądzikowej polecany jest hydrolat z kwiatu pomarańczy. Reguluje wydzielanie sebum, ściąga pory i eliminuje niedoskonałości. Do tego matuje skórę. Jeśli masz duży problem z wypryskami, warto postawić w codziennej pielęgnacji również na odpowiednie olejki eteryczne.Olejek rumiankowy ogranicza zmiany skórne, łagodzi podrażnienia i przyśpiesza regenerację.

W pielęgnacji cery suchej nieodzowny będzie preparat, który przywróci równowagę lipidową. Będą to hydrolaty z aloesu lub kokosa. Ich najważniejszą funkcją jest to, że dogłębnie nawilżają, dzięki czemu przynoszą ukojenie przesuszonej cerze. Hydrolat z wanilii również otula woalką nawilżenia, a do tego zniewalająco pachnie. Olejek eteryczny o podobnym składzie również przywróci skórze miękkość i sprężystość.

Hydrolat z kwiatu lipy będzie świetny w pielęgnacji skóry wrażliwej,a także atopowej, ze skłonnościami do alergii czy naczynkowej. Płyn ten łagodzi podrażnienia i poprawia koloryt skóry poprzez redukcję zaczerwienień. Zmniejsza obrzęki i przyśpiesza gojenie się ran. Stosowany na jasne włosy zapewnia im połysk i elastyczność. Ponadto zapach tego produktu ma działanie uspokajające, dlatego może być wykorzystywany w aromaterapii.

Właściwości hydrolatów – czym kierować się przy wyborze?

Hydrolaty do twarzy jeszcze niedawno były uznawane za nowinkę wśród kosmetyków. Obecnie już na dobre rozgościły się na drogeryjnych półkach (również tych wirtualnych), a także w naszych domach.

Chociaż są wytwarzane z rozmaitych roślin, to mają kilka wspólnych funkcji. Ich pH jest zbliżone do naturalnego odczynu skóry, dlatego mogą służyć przywróceniu równowagi po myciu twarzy. Właściwości hydrolatów umożliwiają stosowanie ich jako bazy do maseczki z glinki zamiast wody.

Hydrolaty dla cery suchej przede wszystkim nawilżają. Niektóre z nich mają właściwości przeciwzmarszczkowe, więc przydadzą się paniom w starszym wieku. Dla osób z tłustą cerą cierpiących na trądzik pomocne będą produkty, które wykazują działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, redukują sebum i zwężają pory.

Olejki eteryczne i hydrolaty to kosmetyki, które znakomicie uzupełnią Twój standardowy zestaw żelu do mycia twarzy, toniku i kremu. Już po krótkim czasie stosowania hydrolatów z pewnością poczujesz różnicę, a Twoja cera będzie odżywiona i promienna.

Czym jest hydrolat?

Hydrolat to preparat roślinny otrzymywany metodą destylacji. Inna nazwa hydrolatu to woda kwiatowa lub woda ziołowa. Koncentraty do tonizowania twarzy i hydrolaty to kosmetyki będące jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Mogą pełnić funkcję nawilżającą, odżywiającą, tonizującą. Hydrolaty i koncentraty do tonizowania twarzy to kosmetyki o szerokim zastosowaniu. Można używać ich do odświeżenia skóry twarzy, świetnie posłużą jako mgiełka do ciała, można również używać ich do włosów.

Czym różni się hydrolat od toniku?

Tonik to kosmetyk wielofunkcyjny. Posiada wiele właściwości, dzięki którym ma dobroczynne działanie dla wielu rodzajów skóry. Głównym jego działaniem jest tonizowanie, czyli wyrównywanie pH skóry. Na skórę może jednak działać również antybakteryjnie, nawilżająco i wzmacniająco. Może posiadać także właściwości złuszczające. Hydrolat jest kosmetykiem o prostszym składzie. Istotą hydrolatu jest sama esencja roślinna. Często hydrolat jest składnikiem toniku. Jednak hydrolat dzięki swoim właściwościom może również zastąpić tonik. Hydrolaty, toniki i koncentraty do tonizowania twarzy często występują w jednym kosmetyku. 

Dlaczego tonizacja jest tak ważna?

Stosowanie toników i hydrolatów do tonizowania twarzy ma na celu utrzymanie właściwego pH skóry, czyli pomiędzy 4,5 a 5,5. Odczyn zbyt kwaśny powoduje nadprodukcję sebum, co sprawia,  że skóra jest zbyt tłusta i przez to podatna na powstawanie niedoskonałości. Odczyn zbyt zasadowy może doprowadzić do uszkodzenia płaszcza hydrolipidowego, co może spowodować nadwrażliwośc skóry. Toniki i esencje do tonizowania twarzy pomagają utrzymać pH skóry na odpowiednim poziomie. Efekty używania tego rodzaju kosmetyków można zauważyć bardzo szybko.

Jakie są rodzaje toników i hydrolatów?

Koncentraty do tonizowania twarzy i hydrolaty bazujące na esencji pochodzącej z konkretnej rośliny posiadają właściwości wynikające z jej działania. Najpopularniejsze to hydrolaty różane - o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia, oczarowe - działające przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, czy lawendowe - o działaniu przeciwbakteryjnym i odprężającym. Toniki zazwyczaj dzielą się poprzez rozróżnienie rodzaju skóry, do jakiej są przeznaczone. Można wyróżnić toniki do skóry trądzikowej, dojrzałej, przesuszonej czy zmęczonej. Warto również zwrócić uwagę na to, czy tonik zawiera alkohol. Ma on właściwości wysuszające.

Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4204 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-13
Szybko, taniej znam kremy i mam nadzieję że poprawię jakość włosów. Dziękuję.
2024-03-11
Wszystko super i szybka wysyłka!!!Zawsze jestem zadowolona!!!
pixelpixelpixelpixel