BROS NATURALNIE - pułapki na ziemiórki 10szt .
- Żółte pułapki lepowe to praktyczne rozwiązanie do wyłapywania dorosłych, uskrzydlonych postaci ziemiórek, które często pojawiają się w uprawie roślin doniczkowych.
Żółte pułapki lepowe na ziemiórki do roślin doniczkowych
Żółte pułapki lepowe to praktyczne rozwiązanie do wyłapywania dorosłych, uskrzydlonych postaci ziemiórek, które często pojawiają się w uprawie roślin doniczkowych. Produkt pomaga monitorować obecność szkodników oraz ograniczać ich dalsze rozmnażanie. Dzięki intensywnemu żółtemu kolorowi pułapki skutecznie wabiają owady, które przyklejają się do powierzchni pokrytej klejem.
Ziemiórki są szczególnie niebezpieczne dla roślin domowych, ponieważ ich larwy rozwijają się w podłożu. Mogą uszkadzać korzenie i pędy, osłabiać wzrost roślin oraz sprzyjać rozwojowi infekcji grzybowych. W skrajnych przypadkach obecność tych szkodników może prowadzić nawet do obumarcia rośliny. Umieszczenie pułapki bezpośrednio w ziemi pozwala skutecznie przechwytywać owady pojawiające się przy doniczce.
Dlaczego warto wybrać żółte pułapki lepowe?
- ✔️ skutecznie wyłapują dorosłe ziemiórki
- ✔️ pomagają monitorować obecność szkodników w doniczkach
- ✔️ ograniczają możliwość dalszego rozmnażania owadów
- ✔️ obustronna warstwa kleju zwiększa powierzchnię wyłapywania
- ✔️ przeznaczone do umieszczenia bezpośrednio w podłożu
- ✔️ odporne na wodę i niekorzystne warunki atmosferyczne
- ✔️ nie zawierają środków owadobójczych
- ✔️ dekoracyjne kształty stanowią dodatkową ozdobę doniczki
Jak działają pułapki na ziemiórki?
Żółty kolor przyciąga dorosłe owady, które po kontakcie z powierzchnią lepową zostają unieruchomione. Takie działanie pozwala nie tylko szybciej zauważyć problem, ale także ograniczyć składanie jaj i rozwój kolejnych pokoleń szkodników w podłożu. To wygodna metoda wspierająca pielęgnację roślin domowych bez stosowania chemicznych środków ochrony roślin.
Sposób użycia
- ✔️ zdjąć papier ochronny z obu stron pułapki
- ✔️ umieścić pułapkę bezpośrednio w podłożu
- ✔️ wymienić na nową po zapełnieniu owadami
Środki ostrożności
- ✔️ P102 Chronić przed dziećmi
- ✔️ zabrudzenia po kleju zmyć ze skóry oliwką lub naftą kosmetyczną
- ✔️ przechowywać z dala od żywności
- ✔️ pozostałości preparatu i puste opakowanie traktować jak odpady komunalne
