Medi Pharm Simeticon 240 mg 30 kaps.
24h
- medi pharm Simeticon 240 mg to wyrób medyczny w postaci miękkich kapsułek żelatynowych, przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia dolegliwości związanych z nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym.
*Skala naturalności NabeaCo oznaczają listki przy produkcie?
Naturalne odpowiednikiWybierz produkt z tej kategorii z naturalnym składem
Czat
medi pharm Simeticon 240 mg to wyrób medyczny w postaci miękkich kapsułek żelatynowych, przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia dolegliwości związanych z nagromadzeniem gazów w przewodzie pokarmowym oraz pomocniczo przed wybranymi badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej.
Zastosowanie
- ✅ wzdęcia, uczucie pełności
- ✅ nadmierne gazy, odbijanie
- ✅ dolegliwości wynikające z gromadzenia się gazów i powietrza w jelitach
- ✅ przygotowanie do badań diagnostycznych jamy brzusznej: USG, endoskopia, radiografia, kolonoskopia
Skład
- ✅ 1 kapsułka zawiera: 240 mg symetykonu
- ✅ otoczka: żelatyna wieprzowa, glicerol
- ✅ wyrób nie zawiera cukru ani barwników
Dawkowanie i sposób użycia
- ✅ stosować doustnie przed lub po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu (np. 1 szklanka wody)
- ✅ w trakcie stosowania nie zaleca się picia napojów gazowanych
Objawy związane z napięciem i uciskiem w jelitach
- ✅ dorośli: doraźnie 1 kapsułka 2–4 razy dziennie (maksymalnie 4 kapsułki/dobę = 960 mg symetykonu)
- ✅ dzieci i młodzież 12–18 lat: 1 kapsułka dziennie
- ✅ kobiety w ciąży: dawkowanie według zaleceń lekarza lub farmaceuty
Przygotowanie do badań diagnostycznych
- ✅ dzieci i młodzież 12–18 lat: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie oraz 1 kapsułka rano na czczo w dniu badania
- ✅ kobiety w ciąży: dawkowanie według zaleceń lekarza lub farmaceuty
Środki ostrożności i interakcje
- ✅ nie wolno stosować więcej niż 4 kapsułki dziennie u dorosłych oraz 1 kapsułkę dziennie u dzieci powyżej 12 roku życia
- ✅ symetykon może zmniejszać biodostępność jednocześnie zażywanych leków – zachowaj co najmniej 1 godzinę przerwy pomiędzy wyrobem a innymi preparatami
- ✅ przy jednoczesnym stosowaniu lewotyroksyny i symetykonu zachowaj 4 godziny odstępu
- ✅ jeżeli objawy nasilają się lub utrzymują się przez dłuższy czas – skonsultuj się z lekarzem
- ✅ w razie wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą
Przeciwwskazania
- ✅ nadwrażliwość na symetykon lub którykolwiek składnik wyrobu
- ✅ dzieci poniżej 12 roku życia
- ✅ stwierdzona lub podejrzewana perforacja lub niedrożność przewodu pokarmowego
Pominięcie dawki
- ✅ nie stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki
- ✅ dawkę pojedynczą można uzupełnić w każdej chwili
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn
- ✅ brak dostępnych danych dotyczących wpływu wyrobu na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn
RWS – Referencyjna Wartość Spożycia (ramka)
| Składnik | Ilość w 1 kapsułce | % RWS |
|---|---|---|
| Symetykon | 240 mg | — |
RWS nie została ustalona dla symetykonu (wyrób medyczny).
Przechowywanie
- ✅ przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze 15–25°C
- ✅ przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci
- ✅ nie stosować po upływie terminu ważności podanego na blistrze i opakowaniu zewnętrznym
Zawartość opakowania
- ✅ 30 kapsułek miękkich
Podmiot odpowiedzialny za ten produkt na terenie UE
WELLMEDICA Sp. z o.o.
Więcej
Adres: Annopol 17
Kod pocztowy: 03-236
Miasto: Warszawa
Kraj: Polska
Adres email: wellmedica@wellmedica.pl
Naturalność
Produkt konwencjonalny
Zapytaj o produkt
Napisz swoją opinię
