Żywność

(1047 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Żywność dająca energię do życia

Żywność jest dla każdego człowieka paliwem, które pozwala mu funkcjonować. Z kolei zdrowa żywność posiada właściwości, które pozwolą mu cieszyć się długim i wspaniałym życiem. 

Coraz więcej osób wybiera zdrowy tryb życia. Dobre samopoczucie, a także ochrona środowiska są dla nich wartościami priorytetowymi. Decydują się na regularną aktywność fizyczną, ale również przykładają większą wagę do spożywanych produktów. Zwracają uwagę na skład i unikają wysoce przetworzonych artykułów. Stawiają na żywność, która jest jak najbardziej prosta i naturalna, a przy tym ekologiczna. Co zatem warto jeść? Przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Poza tym pełnoziarniste pieczywo i makarony, nabiał, chude mięso i jaja. Zamiast szybko zjeść coś na mieście, warto postawić na zdrowe jedzenie i samemu w domu przygotowywać posiłki, aby zawsze wiedzieć, co dokładnie znalazło się na talerzu.

Eko produkty żywnościowe muszą spełniać określone wymagania znajdujące się w obowiązujących przepisach rolniczych. Tego rodzaju fit produkty powstają ze ściśle wyselekcjonowanych surowców. Podczas ich produkcji nie są używane żadne sztuczne nawozy, artykuły genetycznie zmodyfikowane (GMO), a stosowanie naturalnych pestycydów czy innych dodatkowych substancji jest ograniczone. Taka żywność z pewnością przyczynia się do lepszego zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej.

Zdrowa żywność – poznaj bogactwo naszych produktów

W bogatej ofercie sklepu internetowego Nabea znajduje się między innymi zdrowe jedzenie, w którego składzie nie trafisz na szkodliwe substancje chemiczne. Są to na przykład: herbaty, yerba mate, soki i syropy, miody, oliwy i oleje, bakalie, a także przyprawy.

Na stronie Nabea.pl znajdziesz miód lipowy, akacjowy, rzepakowy, spadziowy czy wielokwiatowy. To doskonały naturalny zamiennik cukru. Miodem możesz słodzić np. herbatę. Poszczególne rodzaje tego produktu nazywanego płynnym złotem mają szereg właściwości prozdrowotnych: wykazują działanie antybiotyczne, bakteriobójcze, antyseptyczne i przeciwzapalne. Wspomagają system odpornościowy człowieka. Dobrze wpływają również na układ krążenia, oddechowy i trawienny.

Naturalna żywność to również najwyższej jakości oliwy i oleje. Należy przy tym odróżnić oleje tłoczone na zimno, które nadają się do spożywania w nieprzetworzonej postaci. Stanowią doskonały dodatek do warzyw, sałatek i sosów, jak również dipów czy dressingów. Olejów tłoczonych na zimno nie należy wykorzystywać do smażenia, gotowania czy podgrzewania potraw. Do tego celu wybieraj produkty o wyższej temperaturze dymienia, które są odporniejsze i stabilniejsze.

Zdrowa żywność to również własnoręcznie przygotowywane, aromatyczne napary. Na stronie nabea.pl znajdziesz duży asortyment wysokiej klasy angielskiej herbaty. Możesz wybrać między herbatą czarną, zieloną, czerwoną i białą, albo zdecydować się propozycje smakowe, takie jak imbir, trawa cytrynowa, cynamon, żurawina czy granat. Niewiele jest tak relaksujących rzeczy, jak chwila odpoczynku z kubkiem czy filiżanką ulubionego napoju w ręku. 

Yerba mate ma coraz większe grono zwolenników. To nie tylko naturalna dawka kofeiny. Zaparzony susz ma też właściwości pobudzające i orzeźwiające. Yerba mate zawiera wiele witamin i minerałów (A, B1, B2, C, E, H magnez, sód, potas, żelazo, miedź, siarka, mangan, fosfor, krzem). Poprawia metabolizm i obfituje w antyoksydanty.

Naturalna żywność – jaką wybrać, żeby cieszyć się doskonałym samopoczuciem?

Naturalna żywność stała się bardzo popularna, również za sprawą przekazu medialnego. Producenci czasami stosują różnego rodzaju sztuczki i reklamują swoje artykuły jako żywność ekologiczną, gdy niekoniecznie taka jest. Fit produkty czasami tylko udają, że są zdrowe. Piękne bochenki razowego chleba mogą zawierać rafinowaną mąkę lub być barwione karmelem. Produkty typu „light” również nie zawsze są niskotłuszczowe, ale na pewno zawierają sporo zagęstników czy tanich wypełniaczy.

Jak zatem wystrzegać się takich sytuacji? Przede wszystkim sprawdzaj etykiety. Eko produkty żywnościowe mają krótki i klarowny skład pozbawiony wielu elementów z tablicy Mendelejewa. Nie zawierają sztucznych barwników, zagęszczaczy czy innych szkodliwych substancji.

Unikaj tłuszczów utwardzonych, których nadmierna ilość podwyższa poziom cholesterolu i może prowadzić do miażdżycy. Sięgaj raczej po kwasy tłuszczowe omega-3, które są dobre dla serca. Unikaj kupowania słodzonych jogurtów czy napoi. Te pierwsze zawierają śladowe ilości owoców, mają za to dużo sztucznych aromatów. Z kolei te drugie często są pełne syropu glukozowo-fruktozowego.