MEDYCYNA NATURALNA

(232 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Na czym polega medycyna naturalna?

Medycyna naturalna wchodzi w skład medycyny niekonwencjonalnej i często stosowana jest w połączeniu z medycyną konwencjonalną. Opiera się na wykorzystywaniu wiedzy odnośnie leczniczych właściwości roślin, które mogą wspierać proces walki z chorobą oraz polepszać samopoczucie i komfort osób chorych. Jednak z punktu widzenia naukowego, większość stosowanych środków medycyny naturalnej nie ma potwierdzonego działania. Do medycyny naturalnej zalicza się między innymi ziołolecznictwo, homeopatię, akupunkturę, czy akupresurę, które często są pomocne w rekonwalescencji. Niemniej jednak, w stosowaniu składników pochodzenia naturalnego należy kierować się rozsądkiem i zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza, gdyż niektóre preparaty roślinny wykazują silne działanie i mogą powodować pojawienie się skutków ubocznych. 


Czy medycyna naturalna lub niekonwencjonalna to to samo co medycyna komplementarna lub alternatywna?

Medycyna alternatywna jest częścią medycyny niekonwencjonalnej i jej obszar skupia się na zdrowym odżywianiu, stosowaniu kosmetyków pochodzenia naturalnej, terapiach manualnych, ale także ziołolecznictwu. W leczeniu metodami alternatywnymi wykorzystuje się przykładowo olejki eteryczne (aromaterapia), kamienie szlachetne (litoterapia), czy działanie pól elektromagnetycznych (biorezonans). Zakres medycyny komplementarnej również jest składową medycyny niekonwencjonalnej, które nie są uważane za standardowe, jednak są pomocne w niektórych schorzeniach. Zatem medycyna naturalna zawiera w sobie medycynę komplementarną i alternatywną. 


Jakie są dziedziny medycyny naturalnej?

Istnieje ich wiele. Najpopularniejsze jest ziołolecznictwo, ale także wykorzystywanie pszczelich produktów (apiterapia), stosowane podczas zabiegów rehabilitacyjnych hydroterapie, klimatoterapie, fototerapie, i inne. Również zalicza się dziedzinę homeopatii, akupunktury i akupresury (uciskanie konkretnych miejsc ciała), urynoterapie, refleksologie, czy ortopatie.


Co oznacza medycyna alternatywna?

Są to metody, których działanie nie jest potwierdzone naukowo, jednak stosowane są od wieków i w pewnych przypadkach są pomocne w leczeniu pewnych schorzeń.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4314 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Jestem zadowolona z produktu i obsługi.
2024-06-04
Bardzo szybka realizacja zamówienia, produkt bardzo dobrze zapakowany. Polecam.