K2

(4 produktów)

K2 – jedyne takie sole!

K2 to polski producent dostarczający sole do kąpieli o właściwościach prozdrowotnych oraz mieszanek chemicznych do ekologicznego czyszczenia domu, prania i szorowania. K2 Investment Sp. z o.o. ma siedzibę w Łomiankach, pod Warszawą. Pod jej parasolem skrywa się marka Zdrowe Ziarna, która wykorzystuje dobrodziejstwo naturalnych minerałów.

Starannie dobrane mieszanki mają naturalne pochodzenie, a ich produkcja oraz stosowanie wywierają znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne niż chemia konwencjonalna. 

W tej kategorii produktowej znajdziesz mieszanki soli pod różnymi postaciami oraz inne produkty zaliczane do ekologicznej chemii, takie jak Borax, chlorek magnezu, sodę zasadową czy popularną na całym świecie sól Epsom. 

Produkty marki K2 – co je wyróżnia?

Zdrowe ziarna, czyli produkty marki K2 to przede wszystkim naturalne związki chemiczne, głównie soli, oraz minerały, które mogą wykazywać działanie prozdrowotne. Mają one jednak rozmaite zastosowanie – nadają się zarówno do wykonania domowego spa, jak i… generalnych porządków oraz dezynfekcji. 

Coraz popularniejszym produktem z kategorii zdrowych ziaren jest tzw. borax, czy też boraks. Co to takiego? To związek czteroboran sodu lub tetraboran sodu. Sól ta okazuje się bardzo przydatna w domowych porządkach. Wymieszana z wodą tworzy pastę, którą czyścić można blaty w kuchni, armaturę i ceramikę w łazience i inne powierzchnie płaskie. Nadaje się również jako środek owadobójczy na mrówki czy tak trudne do wytępienia karaluchy. Boraks pochłania zapachy, pozostawiając po sobie aromat czystości. Ten ekologiczny związek chemiczny często poleca się jako środek do wywabiania trudnych do usunięcia plam oraz wybielania firanek. Tradycyjne środki czystości zastąpić może też soda oczyszczona, szczególnie soda o wysokim pH, czyli wodorowęglan sodu. Środek ten stosuje się w gospodarstwie domowym, w medycynie naturalnej oraz przemyśle spożywczym.. 

Inne produkty K2 nadają się przede wszystkim do użytku zewnętrznego. Dla przykładu gorzka sól Epsom, czyli siarczan magnezu ma udowodniony pozytywny wpływ na zdrowie. Pomaga w detoksie, łagodzi skołatane nerwy, łagodzi także bóle mięśni i stawów, bóle reumatyczne. Siarczan magnezu dobrze działa na układ krążenia, uczucie ciężkich nóg oraz nadciśnienie. Kąpiele w Epsom zalecają również dermatolodzy przy różnych schorzeniach, jak również aby przyspieszyć gojenie się ran, oparzeń i wysypek. 

Produkty K2 – komu przypadną do gustu?

Jeżeli leży Ci na sercu dobro naszej planety, a do tego dbasz o to, aby Twoja rodzina stosowała tylko naturalne, zdrowe i organiczne produkty, produkty K2, czyli Zdrowe Ziarna będą dla Ciebie idealne. 

Z naturalnych soli zadowoleni będą panie i panowie domu, którzy zamiast tradycyjnych detergentów, wolą sami przygotować swoje środki czystości. Dzięki temu posiadasz większą kontrolę nad tym, co znajduje się w Twoim otoczeniu. Naturalna chemia pozwala uniknąć podrażnień na skórze po sprzątaniu. Co więcej, sprzyja także alergikom, którzy nie tolerują konwencjonalnych produktów chemii przemysłowej. 

Dobrodziejstwo naturalnych minerałów zawartych w solach może mieć pozytywny wpływ na Twoje zdrowie. Po sole do kąpieli, magnezowe spa czy sole Epsom sięgać mogą osoby z problemami dermatologicznymi, zmagający się z bólami mięśni czy stawów lub zaburzeniami krążenia. Przed zastosowaniem środków dobrze zapoznaj się ze sposobem ich wykorzystania. Pilnuj zalecanego dawkowania. Uważaj także na listę możliwych działań niepożądanych. 

Naturalne
Promocja
Nowość
Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 3838 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-21
Wszystko dobrze skomunikowane przy zamówirniu.Czas realizacji w 2 dni byłby na 5 od zamówienia:) Dziękuję!
2023-05-17
Polecam
pixelpixelpixelpixel