Naturalne kosmetyki do twarzy

(1077 produktów)
Naturalne
Promocja
Nowość

Naturalne kosmetyki do twarzy – delikatna i skuteczna pielęgnacja

W Nabea doskonale rozumiemy chęć bycia bliżej natury. Chcemy ułatwić codzienne wybory, dlatego w naszej drogerii masz szeroki wybór naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Produkty te zostały opracowane na bazie wyciągów i ekstraktów z roślin, olejów i minerałów. Naturalne kosmetyki do twarzy mogą być wegańskie, ale oferujemy także wybór produktów ze składnikami pochodzenia zwierzęcego. Zaliczamy do nich proteiny mleczne, miody czy jedwab.

Stosowanie naturalnej pielęgnacji twarzy jest odpowiednie dla każdego typu cery, również do skóry wrażliwej. Ważne, aby dobierać organiczne kosmetyki, których działanie odpowie na potrzeby Twojej cery. W szerokiej gamie produktów znajdziesz produkty nawilżające, odżywiające i regenerujące, skuteczne kosmetyki do oczyszczania twarzy, jak również treściwe kremy i sera okluzyjne, dedykowane najbardziej wymagającym skórom.

Naturalne kosmetyki mogą uzupełnić Twoją pielęgnację o cenne składniki wprost z natury lub stanowić 100% Twojej kosmetyczki. W drogerii Nabea znajdziesz polskie i zagraniczne marki, duży wybór produktów wegańskich – z każdej półki cenowej. Oferujemy również kosmetyki naturalne w opakowaniach less waste – np. w formie ekologicznie pakowanych kostek, w szklanych buteleczkach czy w metalowych tubkach.

Naturalne kosmetyki do twarzy na każdy etap pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja może być rozbudowana na wiele kroków z użyciem kilku produktów stosowanych na zmianę w kolejnych dniach tygodnia. Możesz również stworzyć minimalistyczną, skuteczną pielęgnację – ważne, aby obserwować swoją skórę i odpowiadać na jej potrzeby.

Najważniejsze naturalne kosmetyki do twarzy to te, które mają działanie myjące i oczyszczające pory oraz produkty nawilżające i regeneracyjne. Rutynę pielęgnacyjną zacznij od dokładnego demakijażu. Pamiętaj, że dokładne usunięcie makijażu może być procesem bardzo łagodnym dla skóry. Wystarczy użyć odrobiny kremowego mleczka, ulubionego płynu micelarnego lub specjalnego olejku, który rozpuści nawet wodoodporną masakrę.

Następnie sięgnij po pianki lub żele myjące do twarzy, aby usunąć z powierzchni skóry resztki makijażu i kosmetyków. Sama woda może sobie nie poradzić. Najskuteczniejszym sposobem na skuteczne mycie cery jest stosowanie oczyszczania wieloetapowego. Po tym kroku zastosuj tonik lub hydrolat – dzięki temu dostarczysz skórze naturalne składniki wysokiej jakości w lekkiej formie. Tonizacja przygotowuje cerę do dalszej pielęgnacji, tworzy warstwę nawilżającą i wyrównuje pH skóry. Krem stosowany na zwilżoną tonikiem cerę, zatrzymuje w niej więcej wilgoci.

Kolejny etap to aplikacja wybranych składników aktywnych w formułach lżejszych niż krem. Możesz zdecydować się na serum, esencję lub emulsję. Wszystko zależy od tego, co chcesz zapewnić swojej skórze oraz jakie masz preferencje względem konsystencji produktów. To w tym kroku sięgnij po ulubione naturalne kosmetyki z kwasem hialuronowym, witaminą C, niacynamidem lub ceramidami. W ciągu tygodnia warto równoważyć dostarczanie składników odżywczych, regenerujących i nawilżających.

W pielęgnacji twarzy nie może zabraknąć dobrego kremu. Bogate receptury i różnorodne konsystencje o wykończeniu nawilżającym, tłustym lub matującym pozwalają szybko uzyskać wymarzony efekt. Naturalne kremy czerpią skuteczność z tego, co na Ziemi najlepsze. Regularne stosowanie kremów zapewnia luksusową pielęgnację i długotrwałą prewencję przeciwstarzeniową. Odpowiedni poziom nawilżenia i stabilna bariera hydrolipidowa na skórze to gwarancja pięknego, promiennego wyglądu.

Naturalne kosmetyki na co dzień

Zwrócenie się w stronę natury może być spowodowane dążeniem do zrównoważonego trybu życia lub ciekawością i chęcią stosowania prostych składników znanych od wielu lat. Naturalne kosmetyki do twarzy cechują się krótkimi składami spełniającymi rygorystyczne normy. Jest