Środki do sprzątania bezpieczne dla dziecka
Bentley Organic, Spray czyszczący do zabawek i powierzchni wokół dziecka, 500ml
Środki do sprzątania bezpieczne dla dziecka – jak dbać o dom?
Jako rodzica pewnie zaskoczy Cię fakt, że nie ma przepisów prawnych określających, jakie środki do sprzątania bezpieczne dla dziecka powinny być stosowane w żłobkach czy przedszkolach. Coraz więcej placówek ma jednak na uwadze zdrowie najmłodszych oraz samo środowisko i sięga po eko środki czystości. Są one bezpieczną alternatywą dla tradycyjnych i znacznie bardziej agresywnych detergentów.
Bezpieczne środki czystości to takie, które nie wywołują u dziecka alergii wziewnej i kontaktowej, nie drażnią oczu i błon śluzowych, nie wywołują podczas wdychania przykrych dolegliwości (np. osłabienia, duszności) czy zaostrzenia obecnych przewlekłych chorób, np. astmy. Jeśli masz w domu małego alergika, są one wręcz niezbędne.
Najmłodsi reagują przewlekłym kaszlem, katarem, zapaleniem spojówek czy alergią – przede wszystkim na preparaty na bazie chloru (w tym wybielacze czy środki do czyszczenia łazienki) oraz mocno skoncentrowane i silnie pachnące odświeżacze powietrza. Jeśli Twoje dziecko ma takie objawy, koniecznie sprawdź, czy detergenty, których używasz, są bezpieczne. Jeśli na opakowaniu znajduje się ostrzeżenie o toksyczności czy potencjale drażniącym, czas zmienić je na środki do sprzątania bezpieczne dla dziecka.
Eko środki czystości – duży wybór i korzyści
W sklepie Nabea znajdziesz eko środki czystości pochodzenia roślinnego i organicznego, które nie zawierają też substancji odzwierzęcych (są odpowiednie dla wegan) i są biodegradowalne. Za ich skuteczność odpowiedzialne są: łagodne związki powierzchniowo czynne pozyskiwane m.in. z oleju kokosowego, wielocukrów i rzepaku (oczyszczające surfaktanty) oraz:
- antyseptyczne ekstrakty z cytrusów,
- konserwanty, w tym alkohol pochodzenia roślinnego czy sorbinian potasu,
- kwas cytrynowy,
- kwas mlekowy,
- składniki pochodzenia mineralnego, w tym popularna soda oczyszczona.
Zarówno w domu, jak i w przedszkolu szybkie i skuteczne będą bezzapachowe płyny do mycia. Wyróżniają się one całkowicie roślinnym składem. Takimi środkami możesz czyścić pojedyncze zabawki oraz meble i inne sprzęty w pokoju dziecka. Delikatna formuła nie zawiera alkoholu, chloru, barwników ani SLES (spieniaczy), które mogłyby podrażniać skórę i błony śluzowe.
Podczas gruntownego sprzątania przyda Ci się również dezynfekujący płyn do mycia zabawek. Na zabawkach, którymi dzieci często się dzielą, znajdują się bakterie i wirusy – raz na jakiś czas wskazana jest ich dezynfekcja. Spray na bazie alkoholu, olejku ze skórki cytryny i ekstraktu z gorzkiej pomarańczy poradzi sobie również z myciem krzesełek do karmienia, podkładek śniadaniowych, dezynfekcją blatu kuchennego, koszy na śmieci, stołów do przewijania, wanienek i nocników.
Jeśli w Twoim domu mieszka niemowlę, potrzebny Ci będzie także bezzapachowy płyn do mycia butelek dziecięcych i akcesoriów do karmienia, w tym smoczków, sztućców i innych naczyń. Po wypłukaniu nie pozostawia on zapachu ani smaku, które mogłyby szkodzić najmłodszym. Płyn ma certyfikat ICEA przyznawany produktom przyjaznym środowisku, a przy tym bezpiecznym dla zdrowia. W ten sposób producent potwierdza, że substancje używane w formułach oraz gotowe produkty poddaje systematycznym i szczegółowym kontrolom jakości.
Jak wybrać bezpieczne środki czystości?
Twój dom nie powinien być sterylny. System immunologiczny dziecka potrzebuje bodźców, w tym bakterii, by wypracować pełną odporność. Nie oznacza to jednak również, że jako rodzic powinieneś zupełnie zrezygnować ze sprzątania. Rób to z głową i wybierz środki do sprzątania bezpieczne dla dziecka.
Sięgaj po produkty hipoalergiczne, przebadane dermatologicznie i o neutralnym pH. W składzie nie powinny znajdować się drażniące SLS i SLeS (spieniacze), szkodliwe dla środowiska fosforany czy wybielające związki chloru. Jeśli już poszukujesz środka wybielającego, niech będzie to wybielacz tlenowy, który nie wydziela drażniących oparów.
Bezzapachowe płyny do mycia w aerozolu nie powinny zaszkodzić dziecku (szczególnie jeśli ich bazą jest alkohol, który szybko wyparowuje), ale lepiej dmuchać na zimne. Jeśli w domu są mali alergicy lub astmatycy, zdecyduj się raczej na produkt w piance, paście lub mleczku. Rozpylany w powietrzu aerozol i jego cząsteczki łatwo wnikają do płuc. Jeśli musisz używać sprayu, sprzątaj przy otwartym oknie, w czasie gdy dziecka nie ma w domu.
Sprawdź dostępne, pewne i bezpieczne środki czystości w sklepie Nabea. Sprzątaj z korzyściami dla zdrowia dzieci i naszej planety.