Olej ze słodkich migdałów - działanie i właściwości
Natura stanowi nieocenione źródło substancji, które posiadają dobroczynny wpływ – zarówno na nasz wygląd, jak i samopoczucie. Na co działa olejek ze słodkich migdałów, który cieszy się bardzo dużą popularnością i o którym słyszymy coraz częściej? Okazuje się, że to niezwykle praktyczny produkt o uniwersalnym charakterze, który zdecydowanie powinniśmy posiadać w swoim domu. Oto korzyści, które może nam przynieść!
Olejek ze słodkich migdałów pomoże zadbać o urodę
Olejek ze słodkich migdałów zastosowanie znajduje przede wszystkim podczas rozmaitych czynności, które wykonujemy aby zadbać o naszą urodę. Obfituje w liczne proteiny, sole mineralne oraz w następujące witaminy:
- A
- B1
- B2
- B6
- D.
Działa nawilżająco, wygładzająco i regenerująco. Z łatwością rozprowadza się na skórze, dlatego przyjemnie się z nim pracuje. Otacza ją ochronną warstwą, która zapobiega nadmiernej utracie wody. Sprawdzi się doskonale nawet gdy jesteśmy posiadaczkami cery problematycznej i wrażliwej, bowiem znakomicie łagodzi stany zapalne. Biorąc to pod uwagę nie dziwi fakt, że olej ze słodkich migdałów zastosowanie w kosmetyce ma tak szerokie! Znajdziemy go w odżywkach do włosów, emulsjach do ciała, mydłach, kremach, a nawet w perfumach. Możemy więc używać go solo, lub mieszając z ulubionymi artykułami do pielęgnacji, albo zakupić gotowy produkt dostępny w drogerii. Olej ze słodkich migdałów działanie wykazuje bardzo szybko, gdy posiada wysoką jakość i gdy aplikujemy go w odpowiednich ilościach. Dlatego też warto uważnie zapoznawać się ze składem nabywanych przez nas kosmetyków.
Coś dla włosów, skóry i paznokci
Nakładając olejek ze słodkich migdałów na włosy zabezpieczymy je przed rozdwajaniem się, łamaniem i kruszeniem. Wzmocnimy strukturę, dostarczymy sporą dawkę składników odżywczych, które zapewnią nam wygładzenie i połysk, a także ułatwimy sobie rozczesywanie kosmyków. To doskonała forma dbania o nienaganny wygląd włosów bez konieczności stosowania chemicznych środków. Żeby to zrobić wystarczy pokryć kosmyki olejem i pozostawić na około trzydzieści minut. Następnie zmywamy go przy pomocy szamponu i gotowe! Olejek ze słodkich migdałów na twarz to również bardzo dobry pomysł. Po pierwsze, będzie sprzymierzeńcem w walce o zachowanie młodej, jędrnej cery. Stymuluje syntezę kolagenu i ma właściwości antyoksydacyjne, a co za tym idzie, spowalnia procesy starzenia się i zapobiega negatywnym skutkom promieniowania słonecznego. Kilka kropli rozetrzyjmy w dłoniach i wmasujmy w skórę lub dodajmy produkt do nawilżającej maski. To również rewelacyjny zamiennik żelu do demakijażu. Niewiele osób wie, że warto wlać olejek ze słodkich migdałów do kąpieli przygotowywanej dla niemowląt. Przyspieszy to gojenie się podrażnień, zaczerwienień oraz ułatwi utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Jeśli lubimy gdy nasze dłonie są wypielęgnowane, olej ze słodkich migdałów na paznokcie będzie strzałem w dziesiątkę, gdyż zapobiegnie ich łamaniu się i rozdwajaniu, wzmacniając naturalną płytkę i ułatwiając uzyskanie jej pożądanej długości. Panie, które przygotowują się do powitania swojego potomstwa mogą stosować olejek ze słodkich migdałów na rozstępy w ciąży, bo zwiększa on elastyczność skóry.
Środek stosowany od zewnątrz i wewnątrz
Olej przyniesie nam wiele dobrego także stosowany od wewnątrz. Posiadane przez migdały właściwości zdrowotne docenimy, jeśli pragniemy obniżyć poziom złego cholesterolu oraz cukru we krwi. Ten produkt radzi sobie z tym bardzo dobrze. Pozytywnie wpłynie na pamięć i utrzymanie odpowiedniej masy ciała, uzupełnia także niedobory witamin: E,A i D. Warto dać mu szansę!