Golenie pach u mężczyzn – jak uniknąć podrażnień skóry?

2022-02-01
Golenie pach u mężczyzn – jak uniknąć podrażnień skóry?

Choć męska skóra jest mniej wrażliwa niż kobieca, nieprawidłowe golenie pach u mężczyzn może spowodować jej silne podrażnienia i dyskomfort. Co zrobić, by podrażnienie skóry pod pachami nie stało się twoim problemem? Wypróbuj nasze podpowiedzi, a męska depilacja nie będzie miała przed tobą tajemnic! 

Spis treści:

  1. Golenie pach u mężczyzn – golić czy nie?
  2. Jak golić pachy u mężczyzn? Zrób to, a unikniesz podrażnień
  3. Podrażnienie pod pachami? Wybieraj golenie w zgodzie z naturą
  4. Pożegnaj podrażnione pachy! Wybierz naturalne produkty do golenia!

 

Golenie pach u mężczyzn – golić czy nie?

Golić włosy czy nie golić? Jedni na pytanie, czy mężczyźni golą pachy odpowiadają, że to niemęskie i że Matka Natura po coś nam dała włosy pod pachami (np. według naukowców wzmacniają one emitowane przez ciało sygnały zapachowe, m.in. świadczące o gotowości seksualnej). 

Inni uważają, że usuwanie włosów spod pach ma przynajmniej dwa uzasadnienia. Są nimi:

• Higiena

Włosy pod pachami zatrzymują pot i sprawiają, że pachy stają się idealnym miejscem do rozwoju bakterii. Te zaś rozkładają pot i wywołują jego nieprzyjemny zapach (świeży pot zdrowego człowieka nie ma żadnej woni). Owłosienie pod pachami sprawia również, że do skóry mogą nie docierać dezodoranty, co jeszcze zwiększa intensywność nieprzyjemnego zapachu. Golenie włosów zapobiega tym problemom. Ogolone pachy zmniejszają więc ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego zapachu potu. 

• Estetyka

Ogolone pachy wyglądają po prostu schludniej. To ważne zwłaszcza dla mężczyzn często eksponujących je np. podczas uprawiania ćwiczeń na siłowni.

Męska depilacja ma sens także z jeszcze jednego punktu widzenia. Jak wykazali czescy naukowcy z Uniwersytetu Karola, kobiety wolą zapach świeżo ogolonej męskiej pachy. Uczestniczki badania wąchały próbki potu mężczyzn, którzy mieli jedną pachę ogoloną, a drugą nie. Panie zdecydowanie za bardziej atrakcyjne uważały próbki pochodzące z bezwłosej pachy… 

Golić pachy czy nie golić? Wybór należy do ciebie. Jeśli jednak dołączasz do #teamgołapacha, pamiętaj, że nieumiejętne golenie pach może spowodować podrażnienie skóry pod pachami. Podrażnienia mogą nasilać się przy użyciu np. dezodorantów z aluminium, alkoholem lub chemicznymi środkami. Podrażnione pachy mogą dokuczać także przy intensywnym treningu, w upale i gdy masz wrażliwą skórę. 

  • Naturalność

Jak golić pachy bez podrażnień u mężczyzn?

Jak golić pachy u mężczyzn? Zrób to, a unikniesz podrażnień

Jak skutecznie, szybko i łagodnie dla skóry ogolić męską pachę? Najlepiej krok po kroku – według naszych wskazówek!

Krok nr 1 – przycinanie włosów

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z goleniem pach, do ścięcia dłuższych włosków użyj trymera. Przycinanie włosów ułatwi ci późniejsze operowanie maszynką. Jeśli ponawiasz golenie włosów pod pachami, ten punkt możesz sobie odpuścić.

Krok nr 2 – peeling

Użycie delikatnego peelingu, lekko szorstkiej, naturalnej gąbki albo rękawicy do peelingu usunie martwe komórki naskórka i dokładnie oczyści skórę z pozostałości antyperspirantów. Zmniejszy to ryzyko powstawania stanów zapalnych wokół mieszków włosowych bądź pojawienia się wrastających włosków. 

Krok nr 3 – usuwanie włosów

Do wyboru masz kilka metod.

To opcja najprostsza, ale również najłatwiej mogąca podrażnić skórę. Jeśli się na nią decydujesz, użyj preparatu do golenia – tego samego, którego używasz do twarzy, lub specjalnego do ciała. Do wyboru masz kremy, pianki i żele. Pamiętaj, że włosy pod pachami rosną w różnych kierunkach – najłatwiej zgolisz je używając maszynki z obrotową główką. Ile ostrzy maszynki ułatwi ci zadanie? Najlepiej więcej niż jedno! Golenie uprości uniesienie ramienia i oparcie przedramienia o głowę – to rozciągnie skórę pachy i ułatwi manewry maszynką.

  • Maszynka elektryczna

Idealna do szybkiego i dokładnego golenia. Najlepsza będzie wodoodporna – golenie włosów powinno wykonywać się pod prysznicem, bo gorąca woda zmiękcza włosy i zmniejsza ryzyko podrażnień. Zarówno maszynkę jednorazową jak i elektryczną przepłukuj kilka razy pod bieżącą wodą podczas golenia. Wypłucz je gorącą wodą także po goleniu, a następnie odłóż w suche miejsce, by wyschły. Nie wycieraj ich ręcznikiem i nie opukuj o umywalkę – to zaszkodzi zwłaszcza maszynce elektrycznej. 

  • Krem do depilacji 

Tak, na rynku są już kremy do depilacji męskiego owłosienia. Nanosisz je na skórę, po kilku minutach (zależnie od grubości i bujności włosów) usuwasz szpatułką – razem z włosami. Zaletą kremów do depilacji jest fakt, że włoski po nich wolniej odrastają. Wadą – niektóre kremy mają chemiczny, nieprzyjemny zapach

Golenie pach bez podrażnień - wypróbuj naturalne produkty

  • Wosk

Depilacja woskiem to coś dla twardzieli. Podczas niej wyrwane zostają włoski wraz z cebulkami, co, no cóż, boli. Zwłaszcza że pacha to wrażliwy i unerwiony fragment ludzkiego ciała. Jeśli czujesz, że sam nie podołasz, możesz umówić się na zabieg woskowania do kosmetyczki. Bonus – na 2-3 tygodnie (zależnie od uwarunkowań genetycznych wpływających na szybkość porostu włosów) powinieneś mieć spokój. Później trzeba będzie wykonać kolejne woskowanie.

Krok nr 4 – ukojenie skóry

Gdy skończysz golić włosy, opłucz dobrze skórę pach i wysusz ją delikatnie. Następnie użyj żelu nawilżającego lub bezzapachowego balsamu po goleniu – niezawierającego alkoholu, bo inaczej będzie cię nieźle piekło! Odczekaj kilka minut i zastosuj dezodorant. Najlepiej antyperspirant bądź dezodorant naturalny, pozbawiony mogących uczulać substancji, takich jak aluminium czy alkohol. 

Podrażnienie pod pachami? Wybieraj golenie w zgodzie z naturą

Jeśli zastosujesz się do opisanych wyżej wskazówek, staniesz się posiadaczem gładkich i niepodrażnionych pach – a usuwanie włosów nie będzie miało już przed tobą tajemnic. Pamiętaj przy tym, by do golenia włosów czy ich depilacji wybierać kosmetyki naturalne, których zdrowe składy minimalizują ryzyko podrażnienia skóry i wystąpienia ewentualnych alergii. 

Golenie pach z naturalnymi produktami Nabea

Pożegnaj podrażnione pachy! Wybierz naturalne produkty do golenia!

Zadbaj o zdrowie swoje i planety – wybieraj do golenia naturalne produkty, które znajdziesz w ofercie nabea.pl. Z nami męska depilacja będzie łatwa, szybka, naturalna, ekologiczna i zdrowa!

 


 

Bibliografia:

  1. Kohoutová D., Rubešová A., Havlicek J.: Shaving of axillary hair has only a transient effect on perceived body odor pleasantness. Behavioral Ecology and Sociobiology April 2012, 66 (4).
Pokaż więcej wpisów z Luty  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4285 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Suoer
2024-05-21
kolejne zamówienie. Dziękuję
pixelpixelpixelpixel