Kolejność pielęgnacji twarzy ma znaczenie! Energetyczny boost dla skóry w 11 krokach

2022-04-25

Kolejność pielęgnacji twarzy ma znaczenie! Energetyczny boost dla skóry w 11 krokach

Nie zaniedbuj pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu. To czas, który jest inwestycją w młodszy wygląd. Bez obaw, nie musisz zaliczać aż 12 azjatyckich kroków. W rzeczywistości może być ich mniej. Poznaj właściwą kolejność pielęgnacji twarzy i… trzymaj się jej! 

Spis treści:

  1. Czy istnieje prawidłowa kolejność pielęgnacji twarzy?
  2. Kolejność pielęgnacji twarzy rano – krok po kroku
  3. Kolejność pielęgnacji wieczorem – krok po kroku
  4. W jakiej kolejności nakładać pielęgnację? Zacznij od wizyty w sklepie Nabea!

 

Czy istnieje prawidłowa kolejność pielęgnacji twarzy?

Jak ożywić zmęczoną cerę? Wzoruj się na rytuale oczyszczania słynących z pięknej skóry Japonek, które restrykcyjnie przestrzegają zasad codziennej, kilkuetapowej pielęgnacji. Liczą się w niej nie tylko właściwie dobrane produkty, ale również sama kolejność pielęgnacji twarzy

Zastanawiasz się, w jakiej kolejności nakładać pielęgnację? Produkty stosuj według ich przeznaczenia i od najlżejszych do najbardziej treściwych konsystencji (nawilżenie powinno zostać ”zamknięte” w skórze za pomocą okluzyjnej warstwy kremu z olejami i / lub masłami. Jeśli zastosujesz je w odwrotnej kolejności (najpierw odżywczy krem na noc, a następnie np. lżejsza, nawilżająca emulsja), nie spełni ona swojego zadania – humektanty pozostaną na zewnątrz. Nie przedostaną się one przez warstwę kremu w głąb skóry. 

Kolejność pielęgnacji twarzy inspirowana azjatycką może liczyć nawet 12 etapów, ale spokojnie, kroki da się okroić i nie każdy musi wykonywać każdy z nich. W rzeczywistości wystarczy 10 minut, by zafundować twarzy pielęgnację, za którą skóra odwdzięczy się promiennym wyglądem. 

Początek wiosny to najlepszy moment na rozpoczęcie przygody z japońską pielęgnacją. Poszarzała, przesuszona skóra twarzy to problem większości Polek, które spędziły ostatnie miesiące głównie w ogrzewanych, zbyt suchych pomieszczeniach.

Kolejność pielęgnacji to nie wszystko. Przed nią nadrzędna jest inna prosta zasada: piękna skóra to skóra dobrze odżywiona i nawilżona, a aby ją odżywić, trzeba ją najpierw oczyścić. Kolejność w pielęgnacji twarzy jest bardzo ważna. Żadnego z obu kroków (ani oczyszczenia, ani odżywienia czy nawilżenia) absolutnie nie pomijaj – są one niezbędne dla każdego typu skóry. Niezbędna jest też tonizacja (przywrócenie właściwego pH). Tonik zabezpiecza skórę przed powstawaniem podrażnień na dalszych etapach pielęgnacji.

Prawidłowa kolejność pielęgnacji twarzy nie zawsze obejmuje wszystkie kroki.

Prawidłowa kolejność pielęgnacji twarzy nie zawsze obejmuje wszystkie kroki. W niektórych przypadkach, np. przy cerze naczynkowej, podrażnionej, z aktywną egzemą, wypryskami i atopowym zapaleniem skóry, pomiń mocne, kwasowe i mechaniczne peelingi. Zamiast nich skup się na dostarczeniu skórze nawilżenia i odżywczych składników w delikatniejszy sposób – najpierw przywróć skórze dobrą kondycję. 

Więcej o pielęgnacji takiej skóry dowiesz się w artykułach na naszym blogu: “Pajączki na ciele? Nigdy więcej! Skóra naczyniowa pod lupą” i "Dermokosmetyki na trądzik różowaty: poznaj zasady pielęgnacji przy trądziku różowatym!”.

Jaka kolejność pielęgnacji twarzy obowiązuje rano?

Dokładnie oczyszczona skóra wchłonie też lepiej odżywczo-nawilżające preparaty. Pozostające na twarzy resztki kosmetyków mogą podrażniać skórę i wywoływać stany zapalne lub zatykać pory skóry, co prowadzi do wyprysków – dlatego podwójne mycie twarzy wieczorem traktuj jako żelazną, nadrzędną zasadę. 

W japońskich rytuałach pielęgnacyjnych nic nie zostawia się przypadkowi – estetykę Kraju Kwitnącej Wiśni często określa się poprzez zasady kanso, shibui i seijaku oznaczające prostotę, piękno i energetyzujący spokój. Znajdują one swoje odbicie także w wieczornym rytuale pielęgnacyjnym, który wymaga poświęcenia kilku minut wyłącznie sobie – nie ma tu pośpiechu, jest za to przestrzeń na skupienie i wyciszenie.

Japonki uważają, że pielęgnacja skóry powinna wywodzić się z troski o nią i mieć wymiar profilaktyczny, a nie być ciągłą walką z problemami, jakich skóra Ci przysparza.

Zatroszcz się więc o swoją skórę na wiosnę i wypróbuj japoński rytuał piękna – w 3-4 krokach porannych i 7 wieczornych. Jaka kolejność pielęgnacji twarzy obowiązuje rano?

Jaka jest właściwa kolejność pielęgnacji twarzy rano i co jest w niej najważniejsze?

Kolejność pielęgnacji twarzy rano – krok po kroku

To zrozumiałe, że rano zależy Ci na czasie – poranna bieganina znacznie go ogranicza, ale nie oznacza to, że masz wyjść z domu bez kremu do twarzy. Możesz pominąć makijaż, jeśli go nie robisz, ale nie rób tego z pielęgnacją. Jaka jest właściwa kolejność pielęgnacji twarzy rano i co jest w niej najważniejsze? 

Krok 1: dokładne mycie

Może Ci się wydawać, że po wieczornym myciu skóra nie jest brudna, jednak podczas snu osadzają się na niej drobiny kurzu czy zabrudzenia z pościeli. I nocą też się pocisz. To wszystko wymaga porannego (z)mycia. Aby było naprawdę skuteczne, oprócz czystej, ciepłej wody zastosuj też myjący kosmetyk, np. żel myjący do twarzy Duetus lub odświeżającą piankę do mycia twarzy Clochee. 

Krok 2: tonizacja

Zdarza się, że myjące kosmetyki, szczególnie z peelingującymi drobinami, podrażniają wrażliwą skórę i zaburzają jej fizjologiczne pH. Wyrównać pomoże je tonik dobrany do rodzaju cery. Nie pomijaj tonizacji – w ten sposób „uspokoisz” i ukoisz skórę po myciu. Konkretne rekomendacje toników dostępnych w Nabea znajdziesz poniżej. 

Krok 3: nawilżenie

Tuż po wchłonięciu toniku nałóż na skórę krem nawilżający dopasowany do potrzeb Twojej skóry (cera tłusta, by mogła odzyskać równowagę i ograniczyć produkcję sebum, również potrzebuje nawilżenia). Ten krok możesz połączyć z czwartym, traktując je 2w1 – coraz więcej kremów z filtrem UV działa również nawilżająco i świetnie nadaje się pod makijaż. 

Krok 4: krem z filtrem UV

Krem z wysokim filtrem UV to ostatni krok przed makijażem. To najlepsza profilaktyka antystarzeniowa, jaką możesz sobie zapewnić. Stawiaj na filtry od 30 SPF w górę i filtry mineralne, które nie wchłaniają się w głąb skóry. Zostają one na zewnątrz, działając jak tarcza ochronna. Zamiast pochłaniać, odbijają one promienie UV. Takim kremem będzie np. ultralekki krem SPF30 UVA-UVB Protect Make Me Bio.

Jeśli się nie malujesz, jesteś właściwie gotowa do wyjścia – to wszystko. Ciąg dalszy pielęgnacyjnej rutyny nastąpi wieczorem. :) Jaka kolejność pielęgnacji twarzy będzie najlepsza po powrocie do domu? 

Kolejność pielęgnacji wieczorem – krok po kroku

Kolejność pielęgnacji wieczorem – krok po kroku

Na czym polega wieczorna pielęgnacja twarzy? Kolejność kroków i ich ilość jest tutaj nieco bardziej rozbudowana niż rano. Wieczorem zwykle masz więcej czasu dla siebie niż przed wyjściem z domu, kiedy każda dodatkowa minuta w łóżku jest na wagę złota. Oto 7 wieczornych etapów pielęgnacji. Całość zajmie Ci nie więcej niż 15 minut. 

Krok 1: oczyszczanie po raz pierwszy (demakijaż)

Pierwszym kosmetykiem, który Japonki nakładają na twarz przy wieczornej toalecie jest olejek myjący. Jego zadaniem jest zmycie ze skóry resztek makijażu, brudu i tłuszczu, a także odblokowanie porów i zadbanie o barierę hydrolipidową skóry. Zamiast oleju możesz też użyć np. malinowego masełka do demakijażu na bazie emolientów marki Ingrid lub innego produktu tego typu. Przewaga oleju i masła polega na tym, że demakijaż odbywa się delikatnie i bez pocierania wacikami (i samych wacików, zarówno jedno-, jak i wielorazowych). Do zmycia makijażu wystarczy Ci Twoja dłoń i chwila cierpliwości. 

Krok 2: oczyszczanie po raz drugi

By oczyszczanie było naprawdę skuteczne, po preparacie oleistym zastosuj kosmetyk na bazie wody, który usunie pozostałości olejku i przy okazji pozbędzie się nadmiaru sebum. Możesz użyć pianki, pasty oczyszczającej, żelu lub, w przypadku bardzo suchej cery, emulsji – wybierz kosmetyk, który Twoja cera lubi najbardziej.

Krok 3: masaż twarzy i / lub peeling

Japonki nie wyobrażają sobie wieczornego rytuału pielęgnacyjnego bez wykonania masażu bądź peelingu – a często jednego i drugiego (mają do dyspozycji łagodniejsze peelingi niż my znajdziemy w naszych sklepach). 

Do codziennego masażu twarzy użyj, tak jak one, gąbki konjac, produkowanej z pochodzącej z Azji górskiej byliny Amorphophallus konjac. Dzięki zasadowemu odczynowi konjac równoważy naturalne pH skóry, zawiera też mnóstwo minerałów, witamin i składników odżywczych. Delikatny masaż gąbką stymuluje mikrocyrkulację krwi i wspomaga odnowę komórek. Do tego dwa razy w tygodniu (o ile nie masz aktualnie większych problemów z cerą) wykonaj delikatny peeling – najlepiej enzymatyczny. Dzięki temu rozjaśnisz skórę, wyrównasz koloryt cery i pozbędziesz się zaskórników. 

Krok 4: tonizowanie

Jesteśmy w połowie wieczornej pielęgnacji – po oczyszczeniu czas na tonik, który usunie resztki używanych wcześniej preparatów, przywróci właściwe pH i odświeży skórę. Najlepszy będzie taki, który regeneruje naturalną ochronną barierę skóry. Równie ważny, jak kolejność w pielęgnacji twarzy, jest sposób nakładania produktów. Warto naśladować przy tym Japonki, które delikatnie spryskują tonikiem skórę lub go w nią wręcz wklepują.

Krok 5: odżywianie w wersji light

Pora na to, co skóra kocha najbardziej – bogate w substancje odżywcze serum lub ampułkę z odżywczym ”koktajlem” wartościowych roślinnych ekstraktów. Zamiast wsmarowywać, wklep je w skórę. Dodatkowo raz w tygodniu na tym etapie pielęgnacji Japonki nakładają na twarz maseczkę w płachcie, dostosowaną do potrzeb cery. Skorzystaj i z tego kosmetyku. 

Krok 6: nawilżanie

Powoli zbliżamy się do końca japońskiego rytuału pielęgnacyjnego. Interesuje Cię pielęgnacja twarzy? Kolejność Twojego rytuału nie powinna pomijać tego kroku, niezależnie od Twojego samopoczucia i zmęczenia wieczorem. Okolice oczu są bardzo wymagające i spragnione uwagi. Nałóż (delikatnie wklep palcem serdecznym) mocno nawilżający żel, serum lub krem pod oczy. Azjatki cenią tu kosmetyki działające punktowo i starannie dobierają je do potrzeb własnej skóry, stawiając na preparaty bezzapachowe i bez barwników, hipoalergiczne, o możliwe jak najprostszym i najbardziej naturalnym składzie.

Krok 7: ostateczne nawilżenie

Bez czego nie może obyć się wieczorna pielęgnacja twarzy? Kolejność wieczorem zamyka obowiązkowo krem nawilżający. Japonki cenią najbardziej kremy zawierające składniki anti-aging (w tym antyutleniacze) rozjaśniające (np. witaminę C) i odżywcze. Dodatkowo, w kosmetykach używanych na dzień zawsze znajdują się również filtry UVA i UVB). W Polsce nie musimy ulegać azjatyckiej modzie na rozjaśnianie skóry, warto natomiast wybrać kremy o bogatej formule, które, zwłaszcza na wiosnę, dadzą naszej zmęczonej zimą skórze porządny zastrzyk energii.

W jakiej kolejności nakładać pielęgnację? Zacznij od wizyty w sklepie Nabea!

Jak widzisz, kolejność pielęgnacji twarzy wieczorem tylko nieznacznie różni się od tej porannej. Bazując na krokach podanych powyżej, opracowaliśmy dla Ciebie gotową listę zakupów – nie ma za co, cała przyjemność po naszej stronie :) 

Krok 1: oczyszczanie wstępne (demakijaż)

Tutaj świetnie sprawdzi się lekka emulsja 2w1 do demakijażu Shy Deer. Możesz ją też wykorzystywać do oczyszczenia skóry saute, jeśli nie nosisz makijażu. Kosmetyk ma płynną i lekką formułę. Bazuje na oleju z pestek słonecznika i lnianym, uzupełnionym o hydrolaty, witaminę E, kwas hialuronowy i inne dobroczynne składniki. Nawilży i odżywi skórę suchą, zapewniając jej komfort, a skóra mieszana lub tłusta zostaną głęboko oczyszczone. Regularnie stosowana emulsja pomoże też wyregulować proces wydzielania sebum. 

Innym produktem, przyjaznym dla skromniejszego budżetu będzie Olejek do demakijażu dla cery suchej i normalnej Nacomi. Wyróżnia się on  wysoką zawartością oleju rycynowego, który nieco wysusza skórę, jednak jest połączony z innymi, w tym z olejem ze słodkich migdałów, arganowym, z pestek winogron, marula, inca inci, jojoba i rokitnikowym, co tworzy odżywczo-nawilżająco-odmładzający “koktajl” dla skóry suchej i normalnej. Olej rycynowy przy okazji demakijażu wzmocni Twoje rzęsy i brwi.

Krok 2: oczyszczanie właściwe

Po demakijażu czas na mycie zasadnicze. Z tym poradzi sobie świetnie wydajna oczyszczająco-złuszczająca pasta do mycia twarzy Iossi Ryż i Kokos. Po myciu skóra nie będzie jednak ściągnięta, podrażniona czy sucha – pasta pozostawia skórę ukojoną, miękką i nawilżoną. W jej skład wchodzą nawilżające fermenty z kokosa i rzodkiewki, delikatnie złuszczający puder z ryżu i kokosa, oczyszczające proteiny z ryżu oraz zmiękczający skórę skwalan z trzciny cukrowej i olej babassu. Kosmetyk dodatkowo łagodzi podrażnienia i wspiera regenerację skóry dzięki zawartości bisabololu – ekstraktu z rumianku rzymskiego.

Wiesz już, na czym polega codzienna pielęgnacja twarzy?

Jeśli poszukujesz bardziej budżetowej opcji, doskonały będzie hipoalergiczny żel do mycia twarzy Only Bio. Zawiera on 99% składników pochodzenia naturalnego. Oczyszcza skutecznie, a zarazem łagodnie dzięki działającej antyseptycznie biorafinowanej surfaktynie z rzepaku, a zawarte w nim fitosterole z oleju pobudzają wytwarzanie kolagenu. Nie zawiera barwników, substancji zapachowych, parabenów, silikonów, fosforanów, substancji zwierzęcych, za to ma fizjologiczne pH, które nie podrażni skóry. 

Krok 3: masaż / peeling

Peeling kwasowy i mechaniczny w razie ostrych stanów zapalnych skóry możesz czasowo pominąć, a przy bardzo wrażliwej i suchej skórze zamienić go na enzymatyczny, znacznie łagodniejszy dla skóry. Poznaj dwie nasze rekomendacje: premium i nieco tańszą, ale równie interesującą. Obie marki są polskie i oferują w 100% naturalne produkty. 

Jeśli masz cerę wrażliwą, ale marzy Ci się efekt jak po mikrodermabrazji w gabinecie, sięgnij po peeling Natural micro-dermabrasion peel D’Alchemy. Jednym z jego podstawowych składników jest łagodna dla skóry biała glinka, działająca na zasadzie mikrodermabrazji, odpowiednia także do cery wrażliwej. Peeling zawiera też m.in. puder z ryżu (o działaniu złuszczającym i odżywczym), hydrolaty z oczaru, cytryny, werbeny i lawendy (działają zmiękczająco, koją podrażnienia, regenerują) oraz wyciąg z owoców granatu (działa odmładzająco, antybakteryjnie i dzięki wysokiej zawartości witaminy C nadaje skórze promienny wygląd).

Peelingi Sylveco w puszce są hitem wśród rodzimych roślinnych kosmetyków już od lat. Enzymatyczny peeling do mycia twarzy Sylveco zawiera papainę (intensywnie nawilżający enzym z papai, zmiękczający warstwę rogową naskórka), bromelainę (rozpuszczający martwy naskórek enzym z ananasa) i olejek geraniowy. Peeling możesz stosować także przy nadwrażliwej i naczynkowej cerze, która nie toleruje peelingów kwasowych i peelingu mechanicznego. 

Krok 4: tonizacja

Kolejność pielęgnacji twarzy rano ani wieczorem nie powinna pomijać tonizacji. Tonik często traktowany jest po macoszemu, a to właśnie on chroni skórę przed ewentualnymi podrażnieniami wynikającymi ze zmiany pH skóry pod wpływem agresywnie działających (często oczyszczających) kosmetyków. Tonik przywraca jej fizjologiczny, zdrowy odczyn. 

Sięgnij po łagodzący tonik antyoksydacyjny Clochee. Kosmetyk łagodzi, koi i regeneruje skórę dzięki ekstraktowi z zielonej herbaty. Wzmacnia jej ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych dzięki ekstraktowi z miłorzębu japońskiego (bogatemu w polifenole, terpenoidy i flawonoidy). Zawiera wspierające odnowę skóry witaminy z grupy B, K i C. Jest to tonik odpowiedni do każdego rodzaju skóry. 

Jeśli szukasz toniku do cery tłustej, mieszanej i problematycznej, ciekawą propozycją będzie tonik do cery tłustej Fitomed, Szałwia i Nagietek. Kosmetyk jest wegański i w 98% złożony z roślinnych składników. Wyciągi z szałwii i nagietka oczyszczają, nawilżają, działają też antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Ekstrakty ziołowe ponadto łagodzą objawy łojotoku i ściągają rozszerzone pory, a dodatek pantenolu nawilża naskórek. 

Krok 5: odżywianie

Czas na porcję odżywczych składników, które, stosowane regularnie, poprawią długofalowo kondycję Twojej skóry. Jakie kosmetyki poleca Nabea w tym kroku? Sprawdź koniecznie dwie nasze propozycje.

Czysty kwas hialuronowy 3% Myvita to serum do twarzy, które zawiera trzy odmiany kwasu hialuronowego o różnej masie cząsteczkowej – dzięki temu kosmetyk zadziała nie tylko powierzchniowo, ale i w głębszych warstwach naskórka. Kwas hialuronowy redukuje niekorzystne zmiany w skórze, wygładza ją i głęboko nawilża. Tworzy na skórze powłokę zabezpieczającą przed utratą wilgoci. Tym serum możesz też wzbogacać swój ulubiony krem na noc lub maseczkę. Wystarczy 1-2 krople z pipety wymieszać z porcją kremu. 

Jeśli potrzebujesz maseczki do zadań specjalnych, oto ona. Regenerującą maskę do skóry dojrzałej Gamarde możesz stosować nie tylko w dojrzałym wieku. Odżywi ona i doda energii skórze zmęczonej, matowej i wiotkiej, pozbawionej elastyczności. Maska zawiera bogaty w kwasy tłuszczowe organiczny olej z orzechów laskowych, który chroni i ujędrnia skórę oraz chlorofil o działaniu odmładzającym. Skład maseczki opiera się na wodzie termalnej Gamarde, która koi i łagodzi podrażnienia skóry. Obecność olejków eterycznych wzmacnia efekt przeciwzmarszczkowy, wygładzający i odżywczy. 

Krok 6: nawilżanie okolic oczu

Jeśli chcesz zachować młody wygląd na jak najdłużej, nie pomijaj w pielęgnacji okolic oczu. Doskonałe nawilżenie, rozjaśnienie i poprawa napięcia skóry tych miejsc to w tej kwestii priorytet. 

Pomoże Ci w tym serum pod oczy przeciwzmarszczkowe Sensum Mare. Zawiera ono unikatowe połączenie zaawansowanych składników aktywnych takich jak Jade AlgaTM, Argireline Amplified Peptide Solution, ośmiu alg morskich oraz ekstraktów i olejów roślinnych. Serum wpływa na redukcję zmarszczek mimicznych dając subtelny efekt napięcia. Serum przyczynia się do zmniejszenia obrzęków i cieni pod oczami, wygładza skórę i wpływa na odmłodzenie spojrzenia. Kosmetyk skutecznie zmniejsza oznaki zmęczenia. 

Poza serum potrzebujesz też kremu pod oczy. Idealny będzie naturalny kompleksowy bio krem pod oczy rozświetlająco-ultranawilżający Orientana.

Lekki krem zawiera m.in. wyciąg z wiciokrzewu japońskiego i indyjskiej rośliny Eclipta alba (Bhringraj), a także olej awokado i kwas hialuronowy. Rozjaśnia i rozświetla skórę wokół oczu, długotrwale i skutecznie nawilża, opóźnia powstawanie zmarszczek i zapobiega przedwczesnemu starzeniu. Polecamy Ci go zwłaszcza przy pierwszych oznakach starzenia.

Krok 7: nawilżenie ostateczne

Zatrzymanie wody w skórze to konieczność, jeśli chcesz opóźnić powstawanie zmarszczek i spowolnić ich utrwalanie się. Ważne jest zarówno właściwe nawodnienie organizmu od środka, jak i odpowiednie, intensywnie nawilżające kosmetyki do twarzy. Oto nasze rekomendacje.

Bogaty krem nawilżający OnlyBio Bakuchiol&Skwalan działa odmładzająco, wygładzając zmarszczki (za to odpowiada bakuchiol, wegański odpowiednik retinolu bez potencjału drażniającego). Krem nadaje się do każdego typu skóry, ale szczególnie doceni go skóra z pierwszymi oznakami starzenia i przebarwieniami. Bakuchiol rozjaśnia i wyrównuje koloryt skóry, odmładzając jej wygląd.

Do zadań specjalnych, w tym do skóry z egzemą i atopowym zapaleniem skóry i miejscowymi, silnymi przesuszeniami odpowiedni będzie Ultranawilżający krem dla skóry odwodnionej i bardzo suchej Gamarde. Zapewni on ściągniętej, suchej i odwodnionej skórze komfort oraz głębokie nawilżenie. Regularnie stosowany, pomoże odbudować i wzmocnić płaszcz hydrolipidowy skóry twarzy, co potwierdzają badania kliniczne. 

Krem zawiera m.in. kwas hialuronowy, olej arganowy, masło shea, ksylitol, olejek palmorozowy, który działa antyseptycznie, kompleks emolientów oraz witaminę E, która ujędrnia i działa przeciwstarzeniowo. 

Wiesz już, na czym polega codzienna pielęgnacja twarzy. Kolejność tej rutyny jest ważna, ale jeśli zależy Ci na optymalnych efektach pielęgnacji, zwracaj uwagę zarówno na składniki kosmetyków, jak i sposób ich nakładania. Kolejność pielęgnacji twarzy i sposób aplikacji obok samych produktów, ma znaczenie nie tylko w gabinecie, podczas specjalistycznych zabiegów, ale i w pielęgnacji domowej. 

W ofercie Nabea znajdziesz zarówno specjalistyczne dermokosmetyki, jak i produkty roślinne i ekologiczne o łagodniejszym, ale równie skutecznym działaniu – wszystko, czego potrzebujesz w kolejnych krokach pielęgnacji. Wybierz się na zakupy i ciesz się cerą nieskazitelną jak u Japonek!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-27
Wszystko odbyło się ok
2024-03-24
przesyłka dotarła bardzo szybko. Produkty dopiero zaczęłam stosować. Nie mam jeszcze opinii jak działają. Dziękuję i polecam . Na pewno zamówię jeszcze. Pozdrawiam
pixelpixelpixelpixel