Jak zmyć samoopalacz? ABC zmywania i nakładania, bez smug i plam!

2022-06-07
Jak zmyć samoopalacz? ABC zmywania i nakładania, bez smug i plam!

Jeśli po nałożeniu samoopalacza często widzisz nieestetyczne smugi, czytaj dalej. Dowiedz się, jak nakładać i jak zmyć samoopalacz. Skorzystaj z naszych sprytnych sposobów i poznaj produkty, które pomogą Ci błyskawicznie i równo nakładać samoopalacz.

 

Spis treści:

  1. Jak używać samoopalacza, by nie było plam i smug?
  2. Jak zmyć samoopalacz? 4 ważne kwestie przy zmywaniu
  3. Czym zmyć samoopalacz? Te kosmetyki i akcesoria warto mieć!

 

Jak używać samoopalacza, by nie było plam i smug?

Słońce, zwłaszcza w nadmiarze, często wysusza skórę. Samoopalacz lub balsam czy olejek brązujący (“słońce z tubki”) z powodzeniem może je zastąpić i dać efekt glow: zdrowej, świetlistej i młodo wyglądającej skóry. Współczesne kosmetyki do opalania są coraz doskonalsze: mają coraz bardziej przyjazne konsystencje i naturalne formuły. Dają też efekt do złudzenia przypominający naturalną opaleniznę. 

Na sztuczną opaleniznę możesz postawić, jeśli nie możesz doczekać się urlopu, masz fotouczulenie lub gdy Twoja skóra bardzo trudno się opala (fototyp 1 lub 2). Więcej o nadwrażliwości na słońce piszemy w artykule “Uczulenie na słońce: jak wygląda i czym tak naprawdę jest? Jak uniknąć objawów?”. Kosmetyki brązujące są specyficzne: wymagają cierpliwości oraz dokładności w nakładaniu. Dowiesz się, jak stosować samoopalacz – z uwagi na dużą zawartość pigmentów, trzeba tutaj zachować pewne zasady. 

Jak nakładać samoopalacz? Zanim to zrobisz, przygotuj skórę. Niezbędny będzie peeling gruboziarnisty (jest delikatniejszy i mniej inwazyjny niż drobnoziarnisty), a następnie depilacja. Peeling oczyści skórę, a przy tym wygładzi jej powierzchnię, odżywi i pomoże Ci się pozbyć martwego naskórka. Nakładając peeling gruboziarnisty, nie zapomnij o takich okolicach jak łokcie, kostki czy kolana. Zwykle są one bardziej szorstkie niż reszta ciała i przez to łapią więcej pigmentu. Jednocześnie są one zwykle ciemniejsze, więc wymagają mniej produktu [1].

https://nabea.pl/pl/links/sposoby-na-bezpieczne-opalanie-spf-kosmetyki-naturalne-po-opalaniu-i-balsamy-brazujace-374.html

Sięgnij po scrub na bazie odżywczych olejów, np. arganowego, ze słodkich migdałów, kokosowego czy oliwy. Peeling z dużą ilością olejów zapewni też skórze odpowiedni „poślizg”, który pomoże równo i szybciej od razu rozprowadzić samoopalacz – jeśli depilację robiłaś już wcześniej i skóra wciąż jest pozbawiona włosków.

Depilacja to drugi niezbędny krok, jeśli widać już odrośnięte włoski. Owłosiona skóra złapie mniej pigmentu. Jeśli masz suchą skórę, zamiast wosku sięgnij po łagodne kosmetyki do depilacji (pianki, kremy lub żele) ze składnikami nawilżającymi i łagodzącymi, np. wyciągiem z aloesu, alantoiną czy niskimi stężeniami mocznika.

Po depilacji odczekaj 24–48 godzin, a następnie nałóż samoopalacz. Jak używać tego kosmetyku? Podstawową zasadą jest stopniowe nakładanie. Nakładaj takie same partie produktu na obie strony ciała, kierując się od dołu ku górze. Nie aplikuj samoopalacza na różne partie ciała jednocześnie, ale właśnie etapami. W ten sposób będzie Ci łatwiej kontrolować ilość nakładanego produktu. 

Wiele samoopalaczy o konsystencji kremu czy masła bardzo szybko się wchłania, więc zanim zdążysz rozprowadzić samoopalacz na nogach, produkt, który czeka na rozprowadzenie na dekolcie czy brzuchu, zdąży się już częściowo wchłonąć i po nałożeniu samoopalacza w większej ilości powstanie plama. 

Jak używać samoopalacza, by nie było plam i smug?

Jeśli obawiasz się zbyt mocnego efektu, możesz mocno skoncentrowany, zwykle gęsty samoopalacz zastąpić balsamem brązującym, olejkiem, mgiełką czy pianką o lżejszej konsystencji. Dadzą one sztuczną opaleniznę w jaśniejszym odcieniu (intensywność koloru można budować dzień po dniu). 

Sięgnij bez obaw po nowoczesny, lekki i naturalny samoopalacz. Jak używać tego kosmetyku bez plam i smug i jak zmyć samoopalacz? Oto nasz krótki przewodnik. 

Jak nałożyć samoopalacz bez rękawicy?

Jak nakładać samoopalacz, żeby nie było smug? Jeśli nie masz specjalnej rękawicy do nakładania samoopalacza, nie martw się – to wcale nie oznacza, że efekt końcowy będzie kiepski. Gładka, nawilżona i wydepilowana skóra to podstawa. 

Jak nałożyć samoopalacz bez rękawicy? Dłoń również da sobie z tym radę. W trakcie aplikacji jednak kilka razy umyj je dokładnie ciepłą wodą i mydłem, z uwzględnieniem przestrzeni między palcami. W przeciwnym razie resztki samoopalacza zbiorą się między palcami i w załamaniach wnętrza dłoni, a te szybko staną się pomarańczowe. Jak stosować samoopalacz? Kosmetyk nakładaj kolistymi ruchami. W ten sposób zatrzesz ewentualne granice i rozprowadzisz produkt równomiernie. 

Jak nakładać samoopalacz, jeśli nie chcesz korzystać z własnej dłoni czy rękawicy? Masz może pod ręką gąbeczkę typu beauty blender? Sięgnij po największą i wklepuj produkt szeroką końcówką, ruchem, jakbyś przybijała pieczątkę. Możesz w ten sposób nakładać samoopalacz w ten sposób na mniejsze partie ciała, np. na dekolt czy łydki. 

Jeśli zauważysz, że po nałożeniu samoopalacza skóra na rękach zaczęła już zmieniać kolor, pomoże Ci soda oczyszczona. Przemyj skórę dłoni szmatką nasączoną w wodnym roztworze sody z kwaskiem cytrynowym lub sokiem z cytryny. Jak zmyć samoopalacz (jego nadmiar) w wybranych miejscach? Z tym również da sobie radę soda oczyszczona. Rozjaśni ona partie, w których widać nierówności i smugi po nałożeniu samoopalacza, a przy tym nieco wyrówna kolor [2]. 

Jak nałożyć samoopalacz bez rękawicy?

A jak zmyć samoopalacz całkowicie, gdy wydepilowane włoski odrastają? Oto najważniejsze wskazówki.

Jak zmyć samoopalacz? 4 ważne kwestie przy zmywaniu

Jeśli chcesz nałożyć nową warstwę samoopalacza i uzyskać świeżą, promienną opaleniznę pełną blasku, najpierw dokładnie zmyj poprzednią warstwę.Jak zmyć samoopalacz? Oto kilka kroków, które Ci to ułatwią i pomogą pozbyć się pozostałości produktu [3].

1. Weź ciepłą kąpiel z dodatkiem olejków

Ciepła woda otworzy pory skóry, a olejki (lub kule do kąpieli z olejami) w połączeniu z wodą rozpuszczą samoopalacz.

2. Zastosuj peeling gruboziarnisty

Czym zmyć samoopalacz? Pozostałości samoopalacza zetrzesz z zastosowaniem peelingu gruboziarnistego. Możesz też zastosować peelingujący żel pod prysznic i wyszorować skórę chropowatą rękawicą, myjką lub szczotką do ciała.

3. Wytrzyj ciało ręcznikiem o ostrej fakturze

Wycieranie ciała po kąpieli możesz potraktować jako dodatkowy peeling – pozbędziesz się wszelkich resztek kosmetyku brązującego.

4. Zastosuj roztwór sody z sokiem z cytryny

Problematyczne miejsca, gdzie samoopalacz lubi się osadzać (na łokciach, w kostkach i kolanach), możesz przemyć po kąpieli wodą z sodą oczyszczoną i sokiem z cytryny. 

Po tych wszystkich zabiegach, a przed nałożeniem kolejnej warstwy samoopalacza, zastosuj balsam lub krem nawilżający do ciała. Opalenizna na nawilżonym, świetlistym ciele wygląda i trzyma się znacznie lepiej. Więcej o tym, jak dbać o opaloną skórę, dowiesz się w tekście na naszym blogu: „Jak zachować letnią opaleniznę na dłużej?”. 

Jak nakładać samoopalacz, jeśli nie chcesz korzystać z własnej dłoni czy rękawicy?

Czym zmyć samoopalacz? Te kosmetyki i akcesoria warto mieć!

Aby dokładnie zmyć samoopalacz, przyda Ci się kilka praktycznych gadżetów i kosmetyków, które przy okazji zadbają o kondycję Twojej skóry. Wybierz się z naszą listą na zakupy w sklepie Nabea. Wszystkie produkty, które polecamy, są naturalne i ekologiczne.

Naturalny scrub do ciała z olejem konopnym i makadamia Hagi

Peeling cukrowy jest łagodny dla skóry, a jednocześnie dokładnie ją oczyszcza i wygładza. Dzięki zawartości mentolu orzeźwia i przyjemnie chłodzi. Kompozycja oleju makowego, konopnego i makadamia skutecznie odżywia naskórek, a nasiona maku z rozpuszczającymi się pod wpływem ciepła kryształkami cukru, łagodnie masują skórę. Peeling pachnie olejkami eterycznymi z grejpfruta, limonki, trawy cytrynowej i cytryny.

Rękawice do aplikacji samoopalacza i peelingu I Glove Peel & I Glove Tan Veoli Botanica

Pomyśl praktycznie i wybierz zestaw 2w1: rękawice do wygodnej aplikacji i zmywania samoopalacza. Nakładać opalacz pomoże Ci welurowa rękawica o gładkiej, miękkiej i dużej powierzchni z mikrowłoskami. Jak zmyć samoopalacz? Z tym da sobie radę druga, peelingująca rękawica z zestawu. Ma ona chropowatą teksturę. W połączeniu z odpowiednim peelingiem lub czarnym mydłem (savon noir) błyskawicznie usunie sztuczną opaleniznę.

Mydło czarne Savon Noir Nacomi 

Czym zmyć samoopalacz, jeśli nie lubisz peelingów o oleistej formule? Sięgnij po enzymatyczne czarne mydło savon noir z oliwy z oliwek. Do dokładnego oczyszczania skóry stosują je m.in. Marokanki w lokalnych SPA (tzw. hammamach). Nakładają one na ciało grubą warstwę mydła, wykonując masaż, spieniają je, odczekują chwilę (do 15 minut) i zmywają. To pierwszy krok orientalnego rytuału piękna. Po oczyszczeniu skóry czarnym mydłem należy wykonać masaż rękawicą peelingującą lub szczotką do masażu ciała.

Szczotka do masażu ciała Mokosh

Szczotka pomoże Ci nie tylko usunąć pozostałości kosmetyku ze skóry, ale również, stosowana regularnie do masażu ciała, ujędrni skórę i usprawni krążenie krwi, zapobiegając powstawaniu obrzęków limfatycznych. Stosowana na sucho, dodatkowo będzie zapobiegać wrastaniu włosków po depilacji [4].

Kula do kąpieli Bez SPAnwen

Odżywczą bazą kuli do kąpieli Anwen są trzy oleje: kokosowy, awokado i makadamia. Po 15 minutach takiej ciepłej, pachnącej wiosennym bzem kąpieli większość samoopalacza rozpuści się i zostanie w wodzie, a Ty wyjdziesz z wanny zregenerowana, z nawilżoną, miękką, gładką i dobrze odżywioną skórą. Połącz przyjemne z pożytecznym!

W sklepie ekologicznym Nabea znajdziesz mnóstwo kosmetyków do opalania – zarówno kremów przeciwsłonecznych, jak i samoopalaczy, które pomogą przyciemnić skórę bez słońca. To jednak niecały nasz asortyment. Sprawdź też koniecznie np. akcesoria do pielęgnacji ciała, w tym myjki, szczotki, rollery, olejki do masażu i wiele innych naturalnych i ekologicznych produktów, w tym suplementy, herbaty funkcjonalne i zioła. Żyj zdrowo i kupuj świadomie!

 


 

Bibliografia:

[1] https://wizaz.pl/pielegnacja/5-najczestszych-bledow-podczas-aplikacji-samoopalacza-62966-r1/

[2] https://trena.pl/blog/jak-stosowac-samoopalacz-aby-nie-zostawial-smug/

[3] https://estyl.pl/blog/jak-stosowac-samoopalacz-aby-nie-powodowal-plam/

[4] https://piggypeg.pl/szczotkowanie-ciala-na-sucho-zalety-i-przeciwskazania/

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec  2022

24h
 Hagi − Naturalny scrub do ciała z olejem konopnym i makadamia − 280 g
Hagi

Hagi − Naturalny scrub do ciała z olejem konopnym i makadamia − 280 g

42,99 zł
42.99 pkt.
33,49 zł - najniższa cena
48,02 zł(-10%) - cena regularna
 Nacomi Mydło Czarne Savon Noir 120G
Nacomi

Nacomi Mydło Czarne Savon Noir 120G

14,68 zł
pkt.
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4584 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2025-01-22
Czas wysyłki zgodny z informacją podaną na stronie. Każdy etap realizacji zamówienia potwierdzony mailem.
2025-01-17
Super produkty ,super obsługa
pixel