Pomysły na Dzień Dziecka: 30 mądrych i ekologicznych zabawek, książek, gadżetów

2022-05-11
Pomysły na Dzień Dziecka: 30 mądrych i ekologicznych zabawek, książek, gadżetów

Jaki prezent na Dzień Dziecka sprawi, że twój potomek będzie skakał do góry z zachwytu? Zamiast biegać po sklepach, sprawdź nasze pomysły na Dzień Dziecka. Mamy dla ciebie 30 bestsellerów, wśród których na pewno znajdziesz superniespodziankę dla swojej pociechy!

 

Spis treści:

  1. Pomysły na Dzień Dziecka – przede wszystkim wyjątkowe przeżycia
  2. Dzień Dziecka – pomysły na mądre upominki
  3. Pomysły na Dzień Dziecka od Nabea – aż 30 bestsellerów!
  4. Pomysły na Dzień Dziecka w przedszkolu i szkole

 

Pomysły na Dzień Dziecka – przede wszystkim wyjątkowe przeżycia

Jak sprawić, by tegoroczny Dzień Dziecka był dla twojego potomka naprawdę niezwykły? Przede wszystkim podaruj mu to, czego każde dziecko pragnie najbardziej – całą twoją uwagę i jak najwięcej czasu! Ale musi być to czas „jakościowy” – czyli najlepiej sam na sam z dzieckiem i taki, kiedy jesteś skupiona wyłącznie na jego potrzebach. Wspólnie spędzony czas z okazji Dnia Dziecka może być pełen niespodzianek i atrakcji, takich jak wspólna wyprawa do ZOO, parku rozrywki, na lody czy do kina. Jednak może być to również wyjątkowy dzień dlatego, że spędzisz go po prostu z dzieckiem, bawiąc się z nim, rozmawiając i przytulając. 

A może zabierzesz w Dzień Dziecka malucha do swojej pracy? Albo wręcz przeciwnie, weźmiesz na ten dzień urlop i zafundujesz swojemu dziecku niespodziewaną wycieczkę? A może przygotujesz przyjęcie-niespodziankę, na które wpadną dziadkowie i ulubione ciocie i wujkowie malucha? Niezależnie od tego, jaki sposób świętowania wybierzecie, pamiętaj, że tym, co buduje więź i wspaniałe wspomnienia są pozytywne emocje i wyjątkowe przeżycia. Zadbaj by nie zabrakło ich w tegoroczny Dzień Dziecka! Czego jeszcze każde dziecko spodziewa się w ten wyjątkowy dzień? Oczywiście – masy wspaniałych prezentów! 

​​Pomysły na Dzień Dziecka – przede wszystkim wyjątkowe przeżycia

Dzień Dziecka – pomysły na mądre upominki

Najlepsze prezenty z okazji Dnia Dziecka dla młodszych jak i starszych dzieci to oczywiście zabawki! Ale… zabawka zabawce nierówna. Kupując prezenty swojemu dziecku rób przemyślane zakupy. Jakie zabawki warto kupować?

  • mające walory edukacyjne
  • trwałe
  • ekologiczne 
  • bezpieczne – z atestami i certyfikatami
  • pobudzające kreatywność

Choć każdemu maluchowi marzy się wielki pokój pełen zabawek, lepiej postawić na jakość, a nie ilość – tanie, masowo wytwarzane zabawki często bywają jednorazowe – bo tak szybko się psują, stając się tylko kolejnym śmieciem. Warto także wybierać prezenty, które nie tylko będą bawić, ale także rozwijać i wzmacniać wyobraźnię dziecka (na przykład książki), a także uczyć wspólnej zabawy z rówieśnikami czy innymi domownikami (gry logiczne i zręcznościowe, puzzle). Listę właśnie takich prezentów stworzyliśmy, by ułatwić ci wybór tego, co chcesz ofiarować swojemu dziecku w ten wyjątkowy dzień!

Pomysły na Dzień Dziecka w przedszkolu i szkole

Pomysły na Dzień Dziecka od Nabea – aż 30 bestsellerów!

Poniżej zebraliśmy najlepsze prezenty – pomysły na Dzień Dziecka. Na naszej liście 30 bestsellerów znajdziesz upominki, które ucieszą każde dziecko – odpowiednie dla maluchów, ale i takie dla trochę starszych dzieci. Coś dla dziewczynki i dla chłopca, dla małej księżniczki i wielbiciela książek, dla aktywnego 5-latka i wrażliwego 10-latka – u nas znajdziesz wszystko! Do tego bonus – nie musisz spędzać długich godzin w sklepach z zabawkami – w Nabea kupisz prezenty na Dzień Dziecka przy okazji robienia innych, niezbędnych zakupów do domu. 

Dzień Dziecka – pomysły na najwspanialsze upominki od Nabea!

Oto nasza lista 30 bestsellerów – znajdziesz na niej mądre, kreatywne, ekologiczne i rozwijające zabawki, które będą najlepszym prezentem na Dzień Dziecka!

 

Kreatywne zabawki pobudzające wyobraźnię

1. Zestaw do zbudowania własnego kalejdoskopu

Prosty zestaw do stworzenia kalejdoskopu – dziecko może wkładać do obiektywu drobne przedmioty (listki, kwiatki, koraliki), które utworzą fascynującą mozaikę wzorów i kolorów.

2. Mały detektyw na tropie!

Zestaw dla małego detektywa, który pomoże odkryć wielkie tajemnice! W torbie detektywa maluch znajdzie okulary, aparat fotograficzny, krótkofalówkę, podręczny peryskop i specjalistyczną czerwoną soczewkę.

3. Zielony zestaw dla małego wielbiciela ogrodów

Soczyście zielona torba kryje skarby małego ogrodnika – zestaw podstawowych narzędzi do pracy w ziemi. Zestaw świetny do pierwszych zmagań z grządkami, ale także idealny do zabawy w piaskownicy. 

4. Album dla fana roślin

Świetny prezent dla trochę starszych dzieci, które interesują się przyrodą i uczą się rozpoznawać gatunki drzew. Drewniany album pozwoli nie tylko przechowywać liście drzew, ale także pomoże je wysuszyć.

5. Centrum recyklingu – dla małego ekologa

Jeśli twój potomek żywo interesuje się ekologią, ucieszy się z zabawkowego zestawu do segregacji odpadów. Ta zabawa wymaga nie lada główkowania – kartę, na której narysowane są odpady wykonane z różnych materiałów, trzeba wrzucić do śmieciarki, następnie do maszyny sortującej i na końcu do odpowiedniego kontenera.

6. Teatrzyk dla księżniczki

Drewniane pudełko, w którym zaklęta jest magia teatru! Figurki księżniczki, księcia, rycerzy i smoka, tron, kareta, konie i wnętrze komnaty – ileż wspaniałych opowieści może powstać dzięki takiemu zestawowi!

7. Aby bawiąc, uczyć – klocki z cyferkami i literkami

Zestaw drewnianych, ekologicznych klocków – aż 90 elementów, które dadzą dziecku masę frajdy przy budowaniu (i ułatwią rozwój koordynacji oko-ręka). Przy okazji także wesprą malucha w nauce poznawania literek i cyferek. 

 

8. Bezpieczeństwo na drodze – zestaw pojazdów i znaków drogowych

Jeśli twoje dziecko kocha samochody, będzie uwielbiać ten zestaw – 6 pojazdów (karetka, straż pożarna, policja, taxi, autobus szkolny i śmieciarka) i 9 znaków drogowych to idealny początek przygody z poznawaniem zasad miejskiego ruchu. 

9. Klinika weterynaryjna w pudełku

Poręczny zestaw „mały weterynarz” idealny do zabawy w domu i w podróży. Składany drewniany budynek–pudełko zawiera figurki weterynarza, pielęgniarki, kotka i pieska, łóżko, stolik kroplówkę, monitor, stetoskop, termometr, lekarstwa i zabawki dla zwierząt. 

10. Ciuchcia ze zwierzątkami

Kolejna zabawka dla najmłodszych wielbicieli zwierzątek – drewniana kolejka z wagonikami i klockami z podobiznami zwierząt.  Klocki można łączyć ze sobą poprzez nałożenie elementów na drewniane kołeczki, znajdujące się na trzech toczących się podstawach.

Najlepsze lektury – do czytania dziecku i z dzieckiem

11. Mała książeczka o wielkich uczuciach 

„Co robią uczucia” to poetycka książeczka odpowiadająca na pytania, które z uczuć latają najwyżej jak mogą, a które zagrzebują się w ziemi? Co robią radość, duma, zachwyt, złość, niepokój, lęk, kiedy… mają wolne? Świetna lektura do rozmów z dziećmi o trudnościach w „czuciu” uczuć.

12. Jak policzyć od 0 do 7,5 miliarda?

„Wszyscy się liczą” to książeczka, która uczy liczyć ludzi – i liczyć się z nimi. Na kolejnych stronach dziecko liczy postaci i odkrywa ich przygody, a także to, że choć każdy z nas jest inny i nikt nie jest ważniejszy od innych, to jednocześnie każdy jest częścią naszego wspólnego świata.

 

13. Zapraszamy na ulicę Czereśniową!

Składająca się z samych ilustracji książka „Lato na ulicy czereśniowej” z bestsellerowej serii, która dotąd ukazała się w 15 krajach w blisko milionie egzemplarzy. Na każdej rozkładówce dziecko znajdzie tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia – wyszukiwanie ich i tworzenie własnych opowieści o ich przygodach to zabawa na długie godziny!

 

14. Jak oswoić czarny strach?

„Czarna książka” to książeczka o ciemności i tym, co może się w niej czaić. A przede wszystkim o oswajaniu strachu. Bo gdy razem z mamą lub tatą dziecko zmierzy się z tym, co kryje się w ciemności, może się okazać, że to wcale nie jest takie straszne!

 

15. Historia pewnej kropki 

„Kropka” to ilustrowana opowieść o dziewczynce, która myślała, że nie umie rysować. Jej zdanie zmieniła nauczycielka, prosząc ją o postawienie na kartce… jednej kropki. Od kropki wybuchł talent malarski Vashti i ogromna światowa popularność tej książeczki, która opowiada o tym, że warto nad sobą pracować i nie bać się nowych wyzwań. 

16. O czym pisał Tatuś Muminka?

„Pamiętniki Tatusia Muminka” – klasyka dziecięcej biblioteki. Tym razem jednak możecie jej… posłuchać z CD, na którym opowieści Tatusia czyta niezrównany Krzysztof Kowalewski. 

Puzzle, gry, instrumenty i inne

17. Kot w barwach tęczy

Niezwykłe puzzle, które spodobają się starszym dzieciom, a nawet nastolatkom. Z 1000 puzzli (nie tylko o nieregularnych kształtach, ale także w kształcie zwierzątek!) należy ułożyć barwny, artystyczny portret kota. 

 

18. Puzzle zamiast teleskopu

Niezwykła mapa nieba z 200 elementów, z opisami naukowymi i ciekawostkami ze starożytnej mitologii. Piękne grafiki i dużo wiedzy – idealny prezent na Dzień Dziecka dla małego ucznia!

19. Gra w uratowanie bobra

Drewniana gra zręcznościowa dla 2-4 małych graczy, którzy muszą patyczkiem wypchnąć z tamy kolorowe pnie ściętych przez bobra drzew. Ale tak, by siedzącemu na tamie budowniczemu nie stała się żadna krzywda! 

20. Bałagan w przedszkolu – gra w sprzątanie

Kreatywny dzień w przedszkolu to… wielki bałagan! By go sprzątnąć trzeba odkrywać i zbierać w pary kafelki. Świetny prezent dla dzieci w wieku 4+, który bawiąc pomoże im oswoić się z pierwszymi dniami w przedszkolu.

 

21. Czy można myśleć kolorem? Rodzinna gra dla małych i dużych

Pobudzająca wyobraźnię gra dla starszych dzieci, nastolatków i rodziców – dzięki grze składającej się z 4 talii kart i 300 kart z pytaniami przed wami długie godziny kolorowej zabawy!

 

 

22. Wieża dla fanów Harrego Pottera

Aż 410 elementów, z których mały czarodziej (w wieku 8+) zbuduje najstarszą w Hogwarcie trójwymiarową Wieżę Zegarową. Trzeba będzie murować, ciąć, kleić i dekorować – prezent-gratka dla przyszłego architekta.

23. „Dotykowa” gra – nietypowe przyjęcie urodzinowe

Gra, w którą mogą zagrać osoby niewidzące, niedowidzące i osoby ze sprawnym wzrokiem. Każdy ze stworków, którego trzeba zaprosić na przyjęcie ma swój tajny kod – do rozpoznania tylko dotykiem!

 

24. Gra dla młodego wielbiciela czystej przyrody

„Naturalnie” to planszowa gra dla starszych dzieci, podczas której gracze muszą przywrócić do życia zaniedbaną i zaśmieconą dolinę. Punkty zdobywa się m.in. za sprowadzanie do doliny zwierząt i za sadzenie drzew i krzewów. W zestawie ponad 100 klocków-znaczników do ustawiania na planszy.

 

 

25. Pierwszy rowerek dla malucha

Drewniany rowerek biegowy dla malucha, który stawia już pierwsze kroki. Zbudowany tak, aby dzieci mogły wypróbować i rozwijać kolejne zdolności – wsiadanie, zsiadanie, odpychanie i kierowanie.

26. Drewniana gitara dla małego muzyka

To więcej niż zabawka – piękna błękitna gitara pozwala opanować pierwsze akordy, a przy odrobinie cierpliwości i wyobraźni zagrać domowy koncert. Idealny pierwszy instrument.

Najlepsze prezenty dla fanów „robótek ręcznych” 

27. Jak ulepić najpiękniejsze ptaki?

Masa plastyczna w 18 kolorowych pojemnikach – razem z nią otrzymuje się kod dostępu do aplikacji dla zakupionej serii postaci. Z barwnej masy można stworzyć 6 postaci z zestawu + własne kompozycje. Masa wysycha na powietrzu po 24 h. 

28. Trójwymiarowy paw origami

Origami 3D – zestaw do samodzielnego tworzenia trójwymiarowych rzeźb z papieru. Wykonanie figurki pawia ułatwiają kształty z wyraźnie wytłoczoną linią zgięcia, z których tworzy się moduły do zbudowania pawia – wszystko z papieru i bez użycia kleju. 

29. Papierowe dinozaury origami

Idealne na początek przygody z origami. Dino Origami zawiera 40 arkuszy papieru, naklejki samoprzylepne i 10 przykładowych schematów, na wzór których mały konstruktor stworzy swoje pierwsze papierowe dinozaury.

30. Upleć swoją pierwszą makramę

Świetny prezent dla dziecka, które lubi własnoręcznie wykonywać ozdoby. Zestaw do samodzielnego wykonania makramy zawiera kartonową ramkę, włóczki w różnych kolorach, niezbędne akcesoria i szczegółową instrukcję.

 

 

Pomysły na Dzień Dziecka w przedszkolu i szkole

W Nabea znajdziesz wspaniałe prezenty z okazji Dnia Dziecka – nie tylko dla swojej pociechy. Potrzebne ci pomysły na Dzień Dziecka w przedszkolu, albo chcesz zorganizować Dzień Dziecka w szkole? Pomysły na prezenty, które będą bawić i edukować i pomogą zorganizować niezapomniany Dzień Dziecka w szkole czy przedszkolu także znajdziesz w Nabea!

Zabawki edukacyjne, pomoce naukowe i wiele innych gadżetów – zapraszamy na zakupy! A może na Dzień Dziecka planujesz mały wyjazd – taki (przed)wakacyjny przedsmak wielkiej podróży? Sprawdź nasz blog, gdzie podpowiadamy, co zabrać na wakacje z dzieckiem

Pokaż więcej wpisów z Maj  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.73 / 5.00 4314 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-05
Jestem zadowolona z produktu i obsługi.
2024-06-04
Bardzo szybka realizacja zamówienia, produkt bardzo dobrze zapakowany. Polecam.
pixel