Colipa

2022-06-17

Co to jest Colipa?

Colipa to Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego, Toaletowego i Perfumeryjnego z siedzibą w Brukseli. Działa ono od 1962 roku. Jego celem jest rozwój przemysłu kosmetycznego, wprowadzanie innowacji na różnych etapach produkcji kosmetyków, kontrola w zakresie przestrzegania norm bezpieczeństwa, doradztwo oraz jakości i rzetelne informowanie konsumentów o produktach.

Do zadań stowarzyszenia Colipa należy również lobbing na rzecz branży kosmetycznej wśród urzędników i prawników UE oraz szerzenie wiedzy na temat istotnych trendów i wydarzeń mających znaczenie dla branży kosmetycznej. 

Colipa reprezentuje interesy ponad 2000 europejskich firm, począwszy od największych międzynarodowych koncernów po małe, rodzinne firmy działające na rynkach niszowych oraz w start-upach. W stowarzyszeniu działa obecnie blisko 500 tys. osób. Członkowie stowarzyszenia Colipa (firmy, producenci i inne organizacje) mają realny wpływ na regulacje i politykę wprowadzane w branży kosmetycznej przez polityków UE. 

Colipa działa na rzecz zapewnienia wysokiej jakości produktów kosmetycznych oraz zwiększenia dostępu wśród producentów do innowacyjnych osiągnięć naukowych. Stowarzyszenie wspiera badania i innowacje, stoi na straży jakości oraz wydajności kosmetyków, a także czuwa nad zrównoważonym rozwojem firm kosmetycznych, zarówno w zakresie ekologii, jak i w wymiarze społeczno-ekonomicznym związanym z etycznym traktowaniem pracowników uczestniczących we wszystkich etapach produkcji.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4006 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-23
Wszystko ok! 5/5
2023-09-13
Szybka i profesjonalna obsługa dobra cena jestem zadowolona dziękuję
pixelpixelpixelpixel