Podpaski, tampony, wkładki
SNOW LOTUS MEN 16 sztuk - Śnieżny lotos dla mężczyzn - ziołowe wkładki higieniczne
Pantyliners ultra cienkie wkładki higieniczne o anatomicznym kształcie z bawełny organicznej 24szt
Silver Care wkładki higieniczne o anatomicznym kształcie 100% bawełny organicznej 30szt
Podpaski, tampony, wkładki – czego używać w czasie menstruacji?
W „te” dni każda z nas chce czuć się jak najbardziej komfortowo. Jakie zatem podpaski, tampony, wkładki wybrać,żeby jak najlepiej przygotować się na ten czas, a jednocześnie postawić na ekologię? Każda z nas ma własne preferencje, a producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych nowości. Coraz większą popularność zdobywają ostatnio wielorazowe podpaski.
Podpaski występują w różnych rozmiarach – powinno się je dobierać w zależności od wzrostu i wagi, a także obfitości krwawienia. Dostępne są również produkty ze skrzydełkami, które zabezpieczają brzegi bielizny przed ubrudzeniem i zapobiegają przesuwaniu się podpaski.
Z podpasek mogą korzystać panie mające obfite miesiączki, muszą jednak pamiętać o ich częstym zmienianiu. Jest to artykuł higieniczny często wybierany przez kobiety stosujące antykoncepcję hormonalną, ponieważ wtedy ich krwawienia są bardziej skąpe.
Tampony umieszczane wewnątrz pochwy są niewidoczne, dlatego to świetna opcja dla kobiet planujących pływanie czy opalanie. Nie podrażniają skóry okolic intymnych i nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu. Co więcej, tampony wchłaniają stosunkowo większą ilość wydzieliny niż podpaski. Nie są jednak polecane kobietom, które często cierpią na infekcje intymne.
Wkładki higieniczne przeznaczone są do noszenia na co dzień. Dobrze sprawdzą się, jeśli masz nieregularne miesiączki, zmagasz się z infekcją intymną lub akurat masz owulację. Ich materiał jest bardzo cienki, dzięki czemu są wygodne i nie będziesz ich czuła przez materiał. Wkładki higieniczne dają poczucie świeżości i pewności siebie.
Duży wybór artykułów higienicznych
Podpaski, tampony, wkładki – liczba produktów dostępnych na sklepowych półkach, w tym także internetowego sklepu Nabea, może przyprawić o zawrót głowy. Pojawia się również coraz więcej alternatyw dla dotychczas stosowanych artykułów higienicznych. Są to m.in. kubeczki menstruacyjne czy wielorazowe podpaski.
Podpaski wielokrotnego użytku pomogą ograniczyć zużycie jednorazowych produktów. Każda kobieta w ciągu całego swojego życia menstruuje średnio 450 razy, a w ciągu jednego okresu zużywa średnio 20 podpasek. Nietrudno zatem policzyć, jak ogromne ilości tych artykułów wykorzystuje.
Wielorazowe podpaski kształtem przypominają jednorazówki, mają też zazwyczaj skrzydełka, które mocują produkt do bielizny specjalnymi rzepami czy zatrzaskami. Nie zawierają wybielaczy czy innych substancji drażniących. Pozwalają na lepszą cyrkulację powietrza. Do tego nie powodują odparzeń i redukują ryzyko infekcji intymnych. Z powodzeniem mogą je stosować świeżo upieczone mamy w okresie połogu.
Panie mogą wybierać między podpaskami AIO, zawierającymi materiał nieprzepuszczalny oraz wkład chłonny zszyte razem, albo produktami składającymi się z podkładu do umieszczania wkładu chłonnego oraz wkładów, które możemy w nich wymieniać.
Jak prać wielorazowe podpaski? Można robić to ręcznie, jednak ważne jest, aby spłukać je zimną wodą, ponieważ ciepła może spowodować utrwalenie się plam. Możesz też użyć do tego pralki. Wypierz podpaski razem z bielizną w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Pamiętaj jednak o zastosowaniu delikatnych płynów.
Czym kierować się przy wyborze właściwego środka higienicznego?
Producenci nie mają obowiązku podawać na opakowaniach podpasek ich składu, dlatego mało osób może zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest on zbyt przyjazny dla zdrowia czy środowiska. Podpaski, tampony, wkładki powstają na bazie bawełny uprawianej w sposób konwencjonalny, to znaczy przy wykorzystaniu ogromnych ilości nawozów, w tym pestycydów i herbicydów.
Ekologiczne podpaski nie mogą być bielone chlorem. Robi się to po to, aby artykuły higieniczne były sterylne. Niestety podczas tego procesu może dojść do skażenia podpaski dioksynami, które mają działanie rakotwórcze.
Podpaski naturalne są wytworzone z organicznej bawełny, które nie została skażona szkodliwymi związkami chemicznymi. Jest bielona wodą utlenioną. Poza tym podpaski naturalne są całkowicie biodegradowalne. Żadna ich warstwa nie składa się z plastikowej lub celulozowej folii. Nie mają również żadnych sztucznych aromatów czy barwników. Dzięki temu nie powodują nawracających infekcji intymnych, odparzeń, podrażnień czy zapaleń śluzówki, a więc są niezwykle bezpieczne i dbają o zdrowie swoich użytkowniczek.
Tego rodzaju produkty znajdziesz w sklepie internetowym Nabea. Ekologiczne i naturalne, przygotowane z troską o Twoje zdrowie i komfort w czasie trudnych dni produkty nie zapominają przy tym o przyrodzie.
Które podpaski, tampony lub wkładki są zdrowe?
Artykuły do utrzymania higieny intymnej, takie jak podpaski, tampony czy wkładki powinny być maksymalnie naturalne. Zdrowie zapewnią przewiewne, niepodrażniające materiały bez zbędnych związków chemicznych. Naturalne, ekologiczne produkty zmniejszają ryzyko infekcji intymnych, odparzeń, a jednocześnie zapewniają optymalną chłonność.
Jakie naturalne podpaski, tampony i wkładki używać?
Warto sięgać po naturalne produkty certyfikowane, posiadające rekomendacje do użytkowania w zakresie higieny intymnej. Sprawdzają się na przykład produkty 100% BIO marki Vuokkoset, czy też ekologiczne podpaski, tampony i wkładki Gentle Day. Coraz częstszym wyborem świadomych pod kątem ekologii kobiet są także wkładki i podpaski wielorazowe.
Czym są wielorazowe podpaski i wkładki?
Wkładki oraz podpaski wielokrotnego użyciu to produkty wykonane z materiałów, które można prać i używać ponownie. Zapewniają one doskonałą chłonność, ochronę przed przeciekaniem oraz utrzymanie na miejscu dzięki zastosowaniu rzepów lub nap. Doskonale zastępują jednorazowe podpaski, tampony i wkładki, stanowiąc dla nich ekologiczną i ekonomiczną alternatywę.
Jak używać podpasek lub wkładek wielokrotnego użytku?
Zarówno wielorazowe podpaski, jak i wkładki zakłada się podobnie jak klasyczne artykuły higieniczne tego typu. Zamiast kleju mają one system rzep lub płaskich, wygodnych nap. Po użyciu podpaskę lub wkładkę warto spłukać w zimnej wodzie, a następnie wyprać ręcznie lub w pralce. Nie należy suszyć ich w suszarce bębnowej. Pozwalają one na wielokrotne użycie. Są dobre szczególnie dla osób, u których pojawiają się alergie czy podrażnienia przy korzystaniu ze standardowych podpasek, tamponów albo wkładek.
Po jakie tampony warto sięgać?
Tampony jako artykuły zapewniające higienę osobom menstruującym muszą być bardzo starannie dobierane. Warto korzystać z produktów o maksymalnie naturalnym składzie, a jednocześnie mającym odpowiedni poziom higieniczności, potwierdzony atestami. Należy dopasować ich rozmiar do indywidualnych potrzeb i dbać o regularną wymianę. Czasem użycie tamponów warto uzupełnić odpowiednią wkładką lub podpaską.