Copernicus Center Press

Copernicus Center Press – produkty, które pomogą Ci poznać świat!

Copernicus Center Press to wydawnictwo naukowe działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Powstało w 2012 roku i od ponad 10 lat propaguje naukę wśród czytelników. Hasłem przewodnim oficyny jest: „Wydajemy do myślenia”. To właśnie ono stało się kluczem doboru tytułów książek ukazujących się pod marką Copernicus Center Press. Wydawnictwo od wielu lat związane jest z Copernicus College oraz Copernicus Festival.

Produkty marki Copernicus Center Press to publikacje, które mają za zadanie poszerzać horyzonty uczniów, studentów, a także profesorów oraz każdego, kto choć trochę interesuje się tym, jak działa nasz świat. Każda książka to fascynująca podróż po bezkresnych ścieżkach nauki. Książki Copernicus Center Press mają pomóc człowiekowi zrozumieć, na czym polega jego rola we wszechświecie i na czym polegają relacje go z nim wiążące. Produkty Copernicus Center Press to ponad 1000 tytułów książek zajmujących się szeroko pojętą nauką. 

W tej kategorii produktowej znajdziesz przede wszystkim publikacje naukowe, które dotykają dziedzin fizyki, chemii, biologii, ale i historii filozofii, socjologii czy psychologii. Copernicus Center Press wydaje także książki dotyczące szeroko pojętej sztuk oraz twórczego wkładu człowieka w rozwój świata.

Produkty marki Copernicus Center Press – co czyni je wyjątkowymi na rynku wydawniczym?

Copernicus Center Press to unikatowe wydawnictwo. Pod jego marką znajdziesz ciekawe, mądre i fascynujące publikacje naukowe, które pomogą Ci zrozumieć wiele fenomenów wszechświata. 

Twórcy oficyny wydawniczej lubią poddawać w wątpliwość pytanie: czy jako człowiek, jestem w tym świecie najważniejszy?. Poszukują rozwiązania zagadek wszechświata i odpowiedzi na pytania, których jeszcze nikt do tej pory nie znalazł. Jeden wybitnych autorów, związanych od lat Copernicus Center Press, Daniel Dennett wskazuje, że nie sposób zajmować się na poważnie myśleniem „gołym mózgiem”. Aby pojmowanie świata i zachodzących w nim zjawisk miało sens, potrzebujemy narzędzi. A za takie uznać należy wiedzę. 

Wiedzę tę Copernicus Center Press stara się zapewnić czytelnikom, publikując kolejne odkrywcze dzieła współczesnych wielkich myślicieli, naukowców, teoretyków, filozofów (takich jak Benjamin Bergen, Bartosz Brożek, Daniel C. Dennett, Tomasz Kwarciński, Robin Dunbar czy Joseph LeDoux) oraz klasyków, do których zawsze warto wracać, np. Izaaka Newtona. Produkty Copernicus Center Press to książki podejmujące tematykę filozofii, teologii, kosmologii, matematyki, logiki, neuronauki oraz nauk ewolucyjnych. 

Produkty od Copernicus Center Press – komu spodobają się najbardziej?

Kto pokocha książki wydawnictwa Copernicus Center Press? Przede wszystkim osoby, które poświęciły swoje życie nauce. Nie musisz być jednak profesorem czy chociażby studentem uniwersytetu, aby zagłębić się w tajniki wiedzy o zasadach rządzących światem. 

Produkty marki Copernicus Center Press są przeznaczone dla dojrzałego czytelnika. Poruszają skomplikowane i głębokie tematy filozoficzne, psychologiczne oraz teologiczne. Z drugiej strony wiele pozycji wydawniczych dotyczy nauk ścisłych, które Copernicus Center Press chce połączyć w spójną całość z wypracowanymi stanowiskami nauk humanistycznych. 

Produkty od Copernicus Center Press to wymarzony prezent dla współczesnych naukowców, myślicieli, ludzi, którzy poszukują odpowiedzi na pytania: kim jesteśmy? Skąd przybywamy? Dokąd zmierzamy? Weź to pod uwagę, wybierając upominek dla bliskiej osoby.

ilość znalezionych towarów: 40
Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 3670 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-23
Bardzo dobra ocena
2023-01-20
Szybko i sprawnie. Dziękuję!
pixel