Bosz

Wydawnictwo Bosz – produkty dla koneserów sztuki i nie tylko!

Wydawnictwo Bosz powstało w 1994 roku w Olszanicy. Oficynę założyli Barbara Kaniewska-Szymanik i Bogdan Szymanik. Produkty marki Bosz to przede wszystkim wydawane z najwyższą starannością albumy o sztuce, krajobrazie, przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. A cała magia książek kierowana jest z urokliwej miejscowości, położonej w dzikich Bieszczadach, w Lesku. 

Wydawnictwo Bosz stawia przede wszystkim na wysoką jakość reprodukcji. Ich ekspertyzę doceniły m.in. Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum Literatury w Warszawie i wiele innych. 

Wydawnictwo Bosz znajduje się w niewielkiej miejscowości, ale mimo to zajmuje czołowe miejsce w polskim świecie wydawniczym. Kunszt sztuki wydawniczej Bosz doceniony został niejednokrotnie w rozmaitych konkursach. Bosz dzierży nagrodę Gourmand Cookbook Awards za najlepsze wydawnictwo kulinarne oraz Najpiękniejszą Książkę Roku w konkursie PTWK. 

W tej kategorii produktowej znajdziesz wyjątkowo piękne wydania książkowe, zawierające zdjęcia i reprodukcje dzieł sztuki z różnych okresów historii. Albumy to zbiory malarstwa, rzeźby, eksponatów muzealnych, naturalnej przyrody, ważnych wydarzeń historycznych i wielu, wielu innych tematów. 

Produkty marki Bosz – co wyróżnia je na rynku wydawniczym?

Produkty Bosz wyróżniają się na rynku wydawniczym estetyką i jakością swoich wydań. Jeżeli więc poszukujesz unikatowych albumów, które zachwycą każdego konesera sztuki, warto przyjrzeć się bliżej tym książkom. 

Pierwszy album wydany przez Bosz to Bieszczady. Autorem ujmujących zdjęć dzikiej natury z południowo-wschodniej Polski był Tadeusz Budziński. To właśnie w czasie powstawania publikacji powstał pomysł, aby oprócz reprezentatywnego egzemplarza albumu w pełnym rozmiarze wydać także jego miniaturę, którą można traktować jako kieszonkowy przewodnik. Od tamtego czasu produkty marki Bosz wydawane są właśnie w takim systemie: album w dużym formacie oraz tańsza miniatura.

Bosz to wyjątkowe wydawnictwo, które nie tylko drukuje, ale i tworzy od samego początku własne książki. Pomysły na kolejne eleganckie albumy powstają w oficynie. Następnie do współpracy zapraszani są najlepsi autorzy oraz fotografowie, którzy są w stanie uchwycić w kadrze piękno natury, sztuki czy zabytków. 

Produkty od Bosz powstają przy współpracy z takimi sławami polskiej fotografii jak Tadeusz Budziński, Adam Bujak, Paweł Pierściński, Jerzy Habdas, Michał Grychowski, Stanisław Składanowski i inni. Do redakcji opisów tekstów zaproszono np. ks. Jana Twardowskiego, Janusza Głowackiego, Jerzego Janickiego czy Olgierda Budrewicza. Nad wydaniami czuwali także profesorowie Akademii Sztuk Pięknych. 

Produkty Bosz wyróżnia kunszt edytorski, wyjątkowa jakość druku, wysoki poziom merytoryczny, piękno fotografii oraz niepowtarzalne i profesjonalne projekty graficzne. 

Produkty od Bosz – kogo urzeknie to wydawnictwo?

Jak do tej pory wydawnictwo Bosz ma na swoim koncie ponad 850 niepowtarzalnych tytułów. Kogo porwą? Przede wszystkim amatorów sztuk wizualnych, którzy doceniają piękne fotografie. 

Albumy Bosz to także doskonały sposób na poznawanie świata, tak przez dzieci, jak i dorosłych. Wydania Bosz stanowić mogą piękny prezent, który podarować możesz bliskim z różnych okazji. Dobierz tematykę książek do ich zainteresowań i indywidualnych preferencji. 

Książki Bosz to także ozdoba dla Twoich regałów. We współczesnej architekturze wnętrz często stosuje się sformułowanie coffee table books, czyli książki będące ozdobą stolików kawowych w salonie. Do wydań Bosz warto wracać, bo natychmiastowo przenoszą w odległy świat przyrody i sztuki.

ilość znalezionych towarów: 10
Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 3670 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-21
Wszystko super
2023-01-16
Wszystko Ok
pixel