Bernardinum

Bernardinum – solidność tradycji, nowoczesna jakość, zrównoważony rozwój

Wydawnictwo Bernardinum czerpie z tradycji wcześniejszych oficyn, które poprzedziły jego założenie. Pierwsza pelplińska drukarnia powstała w 1830 r. Następnie w latach 60. XIX w. przy Wyższym Seminarium Duchownym i progimnazjum Collegium Marianum utworzono Drukarnię i Księgarnię „Pielgrzym”, która funkcjonowała do 1939 r. We wrześniu 1945 r. wznowiono działalność wydawniczą na potrzeby pelplińskiej kurii biskupiej oraz seminarium duchownego. 

W 1993 r. kurialny „Zakład Małej Poligrafii” przekształcono w Wydawnictwo Bernardinum. Unowocześniono park maszynowy, dzięki czemu pozycje wydawane obecnie pozostają na najwyższym poziomie technicznym. Poszerzono także asortyment. Poza tytułami o tematyce religijnej w ofercie znajdziesz bogaty wybór regionaliów, pozycji podróżniczych, krajoznawczych, opracowań historycznych, albumów oraz książek dla dzieci i młodzieży. Produkty od Bernardinum to także poradniki i kulinaria.

Produkty marki Bernardinum charakteryzują się wysoką jakością, ponieważ wydawnictwo dysponuje własną drukarnią. Dzięki temu sprawuje bezpośrednią kontrolę nad procesem druku. Firma szczyci się także troską o pracowników, którzy są podstawą jej działania. Zakład wdrożył zasady zrównoważonego rozwoju, co potwierdza polityka organizacji i Certyfikat Systemu Zarządzania świadczący o spełnianiu przez podmiot wymagań normy Systemu Zarządzania ISO 9001:2008.

Bernardinum – produkty z najwyższej półki

Domowa biblioteczka jest dziś niezbędnym elementem wyposażenia mieszkania. Książki podarowane z różnych okazji, przywiezione z podróży, kupione dla dzieci lub bliskiej osoby to rodzinne wspomnienia i niezmienni przyjaciele. 

Produkty od Bernardinum to starannie wydane tytuły. Ze względu na porządne wykonanie pozostaną w rodzinie przez pokolenia. Elastyczne klejenie i mocne szycie zabezpiecza kartki przed wypadaniem, a twarde okładki wyposażone w solidne grzbiety gwarantują długą żywotność woluminu. Produkty Bernardinum będą nie tylko towarzyszyć Twojej rodzinie, lecz także ozdobią wnętrze Twojego domu.

Produkty marki Bernardinum – komu się spodobają?

Szukasz czegoś, co oderwie Cię od szarej codzienności i pozwoli wziąć głęboki oddech? Produkty Bernardinum to między innymi barwne serie podróżnicze ilustrowane fotografiami, które pozwolą Ci przenieść się w świat egzotyki i poznać inne kontynenty. Sprawdź również albumy i książki o polskich zakątkach, które zaskoczą Cię oryginalnym pięknem. 

Interesuje Cię historia? W ofercie Bernardinum znajdziesz pozycje, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojej pasji. Bogata kolekcja regionaliów, albumów o zabytkach i opracowań stworzonych przez renomowanych historyków zaspokoi Twój głód wiedzy i pozwoli Ci na prowadzenie własnych badań.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w trudnych chwilach, wypróbuj produkty marki Bernardinum o tematyce religijnej. W ofercie wydawnictwa znajdziesz książki takich autorów, jak ks. Jan Twardowski czy ks. Janusz Stanisław Pasierb. Ich słowa przyniosą Ci ulgę i dodadzą otuchy, gdy będziesz tego potrzebować. Ich ponadczasowa mądrość jest uniwersalna.

Z pewnością zależy Ci na tym, by zapewnić dzieciom lektury, dzięki którym nauczą się tworzenia bezpiecznych relacji, odkryją swój potencjał i poznają świat. Produkty marki Bernardinum stanowią szeroki wachlarz wartościowych tytułów, które będą interesujące dla dzieci i młodzieży. Przeżyją z nimi swoje pierwsze przygody i zobaczą, jak łatwo przenieść się do krainy wyobraźni. Rozwiną zdolność empatii i postrzegania świata z różnych punktów widzenia. To pomoże im nauczyć się diagnozowania i rozwiązywania problemów w interakcjach społecznych oraz ich wewnętrznych dylematów.

ilość znalezionych towarów: 8
Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 3670 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-01-23
Bardzo dobra ocena
2023-01-16
Wszystko Ok
pixel