Okulary przeciwsłoneczne

(40 produktów)

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla dziecka?

 Okulary przeciwsłoneczne dobieramy przede wszystkim do wieku dziecka, dostępne są modele od wieku kilku miesięcy wzwyż, okulary nie mogą być za duże. Podstawą jest wysoka ochrona przed promieniami UVA i UVB, aby chronić wrażliwe oczy dziecka przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Po upewnieniu się co do zawartości dwóch pierwszych cech można zwrócić uwagę na wygląd i dobrać okulary przeciwsłoneczne do upodobań dziecka (na przykład motyw z ulubionej bajki, ulubiony kolor). 

Czy okulary przeciwsłoneczne są odporne na uszkodzenia?

 Dzieci nie zwracają dużej uwagi na możliwość uszkodzenia przedmiotów, dlatego okulary przeciwsłoneczne dla dzieci stworzone są w taki sposób aby zminimalizować szansę usterki. Wykonane są z miękich materiałów chroniących przed pęknięciami i ułamaniem zauszników. Szkła okularów przeciwsłonecznych są dobrze zamocowane co niweluje ryzyko wypadnięcia, powierzchnia jest odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu. 

Czy dziecko będzie czuło się komfortowo w okularach przeciwsłonecznecznych?

 Małe dzieci, nieprzyzwyczajone do okularów przeciwsłonecznych, mogą na początku próbować je ściągnąć, co nie jest równoznaczne z tym, że są one niewygodne. Wykonane są w taki sposób aby dziecko czuło się w nich wygodnie, po dobraniu właściwego rozmiaru okularów przeciwsłonecznych dziecko nie będzie miało trudności przy ich użytkowaniu. Można je dodatkowo zachęcić ciekawym wyglądem okularów, z pewnością ucieszą się wtedy z ich posiadania. 

Dlaczego dziecko powinno nosić okulary przeciwsłoneczne?

 Oczy dziecka narażone są na szkodliwe promieniowanie słoneczne bardziej niż dorośli, dlatego tak ważna jest ich właściwa ochrona od pierwszych miesięcy życia. Dzięki okularom przeciwsłonecznym dzieci nie będą narażone na negatywne skutki działania promieni UVA i UVB. Ochrona ważna jest szczególnie podczas letnich miesięcy i przebywania na słońcu przez dłuższy czas, tak jak chronimy skórę dziecka przy pomocy kremu z filtrem powinniśmy we właściwy sposób chronić jego wrażliwe oczy przy pomocy okularów przeciwsłonecznych.  

Naturalne
Promocja
Nowość

Dlaczego warto kupić okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to bezpieczny sposób na zapewnienie ochrony wrażliwym oczom dziecka przed szkodliwym oddziaływaniem promieni słonecznych. Dzięki nim maluchy doskonale widzą nawet przy bardzo rażącym słońcu. Jest to akcesorium, które sprawdzi się w trakcie codziennych spacerów, jak i podczas uprawiania aktywności fizycznych poza domem. 

Okulary mogą być noszone także w trakcie przejażdżek rowerem. Warto jednak pamiętać, aby uważać na upadki, tak, by potłuczone elementy nie zrobiły maluchowi krzywdy. Okulary przeciwsłoneczne świetnie dopełniają zarówno bardziej, jak i mniej formalne stylizacje. Przy wyborze warto zapytać swoje dziecko o model okularów, który najbardziej przypada mu do gustu, aby mogło się nimi w pełni cieszyć.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?

Wybierając okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale również właściwości ochronne. Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne posiadają filtry polaryzacyjne, które doskonale chronią oczy przed rażącym słońcem. Należy także zadbać, by ich wykonanie było trwałe. Dobrze zaprojektowane okulary przeciwsłoneczne dla dzieci to gwarancja wysokiej jakości oraz przede wszystkim odpowiedniego poziomu wytrzymałości. Wygląd również jest ważny, dlatego podczas wyboru warto dowiedzieć się, jaki krój najbardziej odpowiada maluchowi.

Jakie są rodzaje okularów przeciwsłonecznych dla dzieci?

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci można podzielić na sportowe oraz modele przeznaczone do noszenia na co dzień. Różnią się od siebie przede wszystkim wyglądem, ale też niektórymi kwestiami związanymi z komfortem. Okulary sportowe przeznaczone są do użytkowania podczas wykonywania różnych aktywności fizycznych poza domem. Z kolei modele na co dzień powinny dobrze prezentować się w połączeniu z garderobą malucha. Kiedy wybierasz okulary przeciwsłoneczne dla dzieci, weź pod uwagę ich planowane przeznaczenie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.71 / 5.00 3838 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-05-21
Wszystko dobrze skomunikowane przy zamówirniu.Czas realizacji w 2 dni byłby na 5 od zamówienia:) Dziękuję!
2023-05-16
bardzo sprawna obsługa, dostawa w terminie, duży wybór naturalnych kosmetyków
pixelpixelpixelpixel