Glukometry

Nowoczesne glukometry – niezbędny sprzęt dla diabetyków

Codzienne życie osób chorych na cukrzycę bywa uciążliwe. Chorzy muszą przestrzegać specjalnej diety, przyjmować odpowiednie lekarstwa oraz regularnie badać poziom cukru we krwi. Dużym ułatwieniem dla diabetyków są nowoczesne technologie i urządzenia, które w prosty sposób pomagają kontrolować poziom cukru w organizmie. Niezbędnym sprzętem wykorzystywanym do tego celu jest glukometr.

Glukometry to proste w obsłudze i precyzyjne urządzenia o niewielkich rozmiarach, stanowiące niezbędne wyposażenie każdego cukrzyka. Domowe modele umożliwiają szybkie i dokładne pomiary poziomu cukru, bez konieczności czekania na testy w przychodni. Nowoczesne sprzęty pozwalają na uzyskanie natychmiastowego wyniku, zaledwie po kilku sekundach od pobrania próbki. 

Aby ułatwić korzystanie z glukometru, w urządzeniu znajduje się praktyczny nakłuwacz służący do bezpiecznego i błyskawicznego wykonania nacięcia na opuszce palca. Zazwyczaj sprzęty mają także przeznaczone do danego modelu paski do glukometru, na których umieszcza się materiał biologiczny (kroplę krwi), ale dostępne są również modele bezpaskowe.

Nowoczesne akcesoria są wyposażono w szereg praktycznych funkcji i udogodnień, dzięki którym korzystanie z nich jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Wysokiej klasy urządzenie do pomiaru glukozy może zatem na przykład dźwiękowo przypominać o konieczności wykonania pomiaru glikemii po posiłku. Duże, czytelne wyświetlacze ułatwiają korzystanie ze sprzętu. Ich zaletą jest również łatwa obsługa – modele zazwyczaj nie wymagają kodowania i mają fabrycznie ustawioną datę i godzinę.

Nowoczesny glukometr bezpaskowy – gwarancja wygody i precyzji pomiarów

W asortymencie sklepu Nabea znajdziesz nowoczesne, zaawansowane technologicznie glukometry od renomowanych producentów. Innowacyjny glukometr bezpaskowy pozwoli Ci na dokładne pomiary poziomu cukru we krwi, bez konieczności nakłuwania palca. Urządzenie wyposażono w specjalny czujnik przyklejany w obszarze przedramienia albo na płatek ucha. W zależności od modelu wyniki są uzyskiwane dzięki analizie ultradźwiękowej bądź elektromagnetycznej.

Możesz też zdecydować się na glukometr inwazyjny, który do badania wykorzystuje kroplę krwi umieszczaną na specjalnym pasku pomiarowym. Glukometry te są wygodne i łatwe w użyciu, a samo ukłucie jest niemal bezbolesne.

Nasz sklep oferuje zaawansowane urządzenia, które pozwalają na znacznie więcej niż tylko mierzenie glikemii. W ofercie Nabea kupisz profesjonalny sprzęt umożliwiający wykonywanie pomiarów i analizę glukozy, ale również lipidów i hemoglobiny.

Jak wybrać odpowiednie urządzenie do pomiaru glukozy?

Glukometr bezpaskowy albo paskowy powinien znaleźć się w domu każdej osoby chorej na cukrzycę. Funkcjonalne, wygodne w obsłudze i przede wszystkim dokładne urządzenia ułatwiają codzienne życie diabetyków. W jaki sposób wybrać sprzęt, który sprosta wszystkim tym wymaganiom?

Poszukując idealnego urządzenia, zwróć uwagę na to, czy posiada ono odpowiednie certyfikaty i atesty. Wysokiej jakości produkty powinny zapewniać dokładne pomiary zgodnie z surowymi normami ISO 15197:2015.

Znaczna część cukrzyków to osoby starsze. Glukometr bezpaskowy bądź paskowy powinien więc być prosty i intuicyjny w użytkowaniu, aby bez trudu obsłużyły go również osoby, które na co dzień nie mają do czynienia z nowinkami technologicznymi. Z tej samej przyczyny ważną rolę odgrywa wyświetlacz, który powinien być duży, jasny i czytelny. 

Jeśli interesują Cię modele paskowe, zwróć uwagę na wielkość materiału biologicznego, jaka jest niezbędna do wykonania badania. Większość glukometrów potrzebuje małej próbki krwi, wynoszącej zwykle od 0,5 do 0,6 µl.

Nowoczesne glukometry są wyposażone w dodatkowe funkcje, dzięki którym codzienne korzystanie z urządzeń jest łatwiejsze. Sprawdź zatem, jakiego rodzaju udogodnienia posiada sprzęt, który Cię interesuje. Ciekawą opcją jest możliwość informowania o poziomie glikemii za pomocą kolorów. W przypadku gdy wartość jest prawidłowa, ekran zmienia barwę na zieloną, a gdy wynik przekracza normę – na czerwoną. Przydatnym rozwiązaniem, zwłaszcza dla młodszych użytkowników, może być funkcja połączenia glukometru z aplikacjami na smartfony. Nowoczesne aplikacje pozwalają np. zapisywać uzyskane pomiary, nadzorować ilości przyjmowanych węglowodanów zawartych w jedzeniu czy też obliczyć dawkę niezbędnej insuliny.

Kupując urządzenie do pomiaru glukozy, sprawdź, co znajduje się w komplecie. Standardowo w przypadku modeli paskowych do zestawu startowego producent dołącza roztwór kontrolny, lancety, paski do glukometru oraz nakłuwacz.

ilość znalezionych towarów: 2
Tylko Produkty Naturalne

Do czego służy glukometr?

Glukometry to niewielkie urządzenia medyczne, które umożliwiają przeprowadzenie pomiaru cukru we krwi. Jest to szczególnie znany produkt wśród osób zmagających się z cukrzycą, dzięki któremu mogą na bieżąco sprawdzać poziom glukozy w swojej krwi. Urządzenie składa się z następujących elementów:

  • aparatu do mierzenia cukru we krwi,
  • nakłuwacza do glukometru,
  • pasków testowych, na które nanosi się próbkę krwi.

Glukometry najczęściej wykorzystywane są do pomiarów poziomu cukru na czczo. Warto jednak korzystać z nich przed każdym posiłkiem, przed snem oraz zawsze wtedy, kiedy nie czujesz się najlepiej. Kobiety w ciąży natomiast zwykle mierzą cukier na czczo oraz godzinę po posiłku. Diabetycy z cukrzycą typu 2., którzy stosują tabletki, powinni mierzyć poziom cukru we krwi dwie godziny po posiłku.

Jakie korzyści płyną z użytkowania glukometru?

Glukometry pozwalają na stałe monitorowanie poziomu cukru we krwi, co jest niezwykle ważne w przypadku niektórych chorób oraz w czasie ciąży. Wiedza na temat swojego stanu zdrowia pozwala na podejmowanie dokładniejszych i bardziej przemyślanych decyzji dotyczących terapii, spożywanych posiłków oraz przyjmowanych leków. 

Nieprawidłowy poziom cukru we krwi może powodować wiele przykrych dolegliwości, które w konsekwencji mogą znacznie pogorszyć stan zdrowia. Warto zatem wykorzystywać glukometry zarówno podczas uprawiania sportu, jak i w trakcie codziennych czynności. Wszystko po to, by mieć pewność, że poziom cukru jest na odpowiednim poziomie. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem glukometru?

Wybierając glukometry, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość urządzenia. Nowoczesny glukometr nie potrzebuje do pomiaru dużej ilości krwi, dlatego warto postawić na bardziej zaawansowane urządzenia. Zazwyczaj do wykonania dokładnego pomiaru potrzebne jest od 0,5 do 0,6 ?l krwi.

Warto wspomnieć, że nowoczesne urządzenia są szczególnie wygodne dla osób, które potrzebują mieć glukometr zawsze pod ręką. Glukometry stanowią nieodłączny element wyposażenia każdego, kto ceni sobie wiedzę na temat swojego stanu zdrowia.

Zaufane Opinie IdoSell
4.70 / 5.00 3745 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-03-27
Swietny produkt! super firma! bardzo szybka dostawa!
2023-03-25
Polecam sklep. Produkty zgodne z zamówieniem. Powiadomienia o realizacji zamówienia i szybka wysyłka
pixel