Opalanie natryskowe - efekty, skutki uboczne i przeciwskazania

2023-02-07
Opalanie natryskowe - efekty, skutki uboczne i przeciwskazania

Opalanie to proces, który od wieków jest uważany za oznakę zdrowia i atrakcyjności. W dzisiejszych czasach, kiedy świadomość o szkodliwości promieniowania UV jest coraz większa, opalanie stało się tematem kontrowersyjnym. Wiele osób decyduje się na uzyskanie złocistego odcienia skóry, ale niestety często jest to połączone z ryzykiem poważnych skutków zdrowotnych. Dlatego ważne jest, aby znać alternatywne sposoby na uzyskanie pięknej opalenizny bez narażania się na niebezpieczeństwo. Jednym z takich sposobów jest opalanie natryskowe. W dalszej części artykułu przyjrzymy się bliżej tej metodzie.

Opalanie natryskowe - na czym polega?

Natryskowe opalanie to nowoczesna i bezpieczna metoda uzyskiwania opalenizny, polegająca na aplikacji specjalnego barwnika na skórę.[1]Proces trwa kilka minut i jest w pełni bezbolesny. Spray jest aplikowany przez specjalistę, który dostosowuje intensywność i odcień barwnika do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klienta. W rezultacie uzyskuje się jednolity, równomierny odcień skóry bez nieestetycznych plam i smug. Opalanie natryskowe jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko uzyskać piękną opaleniznę bez konieczności wystawiania się na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Dzięki temu, że używane w trakcie zabiegu preparaty posiadają w składzie cenne witaminy i antyoksydanty, skóra po nim jest gładka i nawilżona, a efekt opalenizny natryskowej utrzymuje się przez kilka dni.[2]

  • Naturalność

Jak wygląda opalanie natryskowe?

Proces opalania natryskowego składa się z kilku kroków:

  • Przygotowanie i oczyszczenie skóry (usunięcie makijażu i sebum)
  • Zabezpieczenie oczu i ust (na przykład za pomocą okularów i maski)
  • Przygotowanie urządzenia do opalania natryskowego i sprawdzenie temperatury
  • Nanoszenie produktu na skórę przy pomocy specjalnej pistoletu natryskowego
  • Pozostawienie do wyschnięcia
  • Umycie nadmiaru produktu

Ile trwa opalanie natryskowe?

Czas trwania opalania natryskowego zależy od kilku czynników, takich jak:

  1. Wielkość obszaru ciała
  2. Ilość produktu użytego do opalania
  3. Umiejętności osoby wykonującej opalanie natryskowe

Średnio cały proces opalania natryskowego trwa około 15 - 30 minut.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Aby się przygotować do opalania natryskowego, należy dokładnie oczyścić skórę, usunąć zrogowaciały naskórek, zabezpieczyć oczy i usta oraz włosy, przebrać się w odpowiednie ubranie oraz sprawdzić temperaturę urządzenia do opalania natryskowego. Ważne jest również to, aby zgłosić do specjalisty jakiekolwiek problemy zdrowotne, takie jak skłonność do alergii.

Opalanie natryskowe - jak długo się utrzymuje?

Efekty opalania natryskowego zazwyczaj utrzymują się od 7 do 10 dni. Uzależnione są nie tylko od odpowiedniego przygotowania do tego procesu, ale też czynników takich jak typ skóry, użyte produkty (warto stawiać na linie do zastosowania profesjonalnego), a także tryb życia - na przykład, kontakt z wodą lub słońcem.

Opalanie natryskowe - przeciwwskazania

Opalanie natryskowe to bezpieczny zabieg, istnieją jednak obostrzenia co do jego wykonania. Przeciwwskazania do opalania natryskowego to między innymi:

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Skłonność do alergii i uczuleń
  • Choroby skóry, takie jak trądzik i łuszczyca
  • Choroby układu krwionośnego i serca
  • Choroby nowotworowe
  • Stosowanie niektórych leków, takich jak retinoidy i antybiotyki
  • Otwarte rany i oparzenia
  • Świeżo wykonane tatuże

Opalanie natryskowe - efekty uboczne

Nadmierne i nieodpowiednie korzystanie z opalania może mieć negatywny wpływ na zdrowie skóry i zwiększa ryzyko chorób skóry.[3] Sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku opalania natryskowego. Efektów ubocznych jest mało i można zaliczyć do nich m.in. podrażnienie skóry, uczulenie na składniki kosmetyku, przebarwienia, suchą i szorstką skórę czy swędzenie. W rzadkich wypadkach występują plamy po opalaniu natryskowym. Powstają one głównie w wyniku niedoskonałości w aplikacji kosmetyku, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV, nieodpowiedniej pielęgnacji skóry po opalaniu lub uczulenia na składniki kosmetyku.

Jak widać, opalanie natryskowe to bezpieczny i efektywny sposób na uzyskanie atrakcyjnej opalenizny. Odpowiednie przygotowanie skóry do zabiegu, a następnie jej poprawna pielęgnacja to podstawa, aby przez długi czas cieszyć się pożądanymi efektami.

[1] Bajcer, M., Cwil, P., Kania, B., & Maślanka, E. (2016). Wpływ witamin antyoksydacyjnych na skórę i ich znaczenie w kosmetologii. WYŻSZA SZKOŁA INŻYNIERII I ZDROWIA, 28.

[2] Łastowiecka - Moras, E., & Bugajska, J. (2008). Promieniowanie nadfioletowe - zasady zapobiegania negatywnym skutkom zdrowotnym. Bezpieczeństwo Pracy: nauka i praktyka, 21 - 23.

[3] Opalanie natryskowe - wszystko co musisz wiedzieć, Apteka Niezapominajka.

 

 

Pokaż więcej wpisów z Luty  2023
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 4217 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-26
Polecam serdecznie zakupy w nabea, dużo niespotykanych gdzie indziej produktów w korzystanej cenie.
2024-03-22
Super
pixelpixelpixelpixel