Ecocert

2022-06-17

Co to jest Ecocert? 

Ecocert to międzynarodowa instytucja z siedzibą we Francji, która przyznaje certyfikaty dla naturalnych i ekologicznych kosmetyków. Organizacja działa od 1991 roku, przy czym certyfikaty przyznaje od 2002 roku. Współzałożycielem i dyrektorem generalnym organizacji jest William Vidal. Ecocert działa w ponad 80 krajach na rzecz ochrony środowiska: kontroluje przestrzeganie standardów jakości przez producentów kosmetyków, prowadzi też szkolenia i konsultacje. 

Certyfikat Ecocert jest przyznawany kosmetykom naturalnym, które zawierają minimum 95% składników pochodzenia naturalnego oraz maksimum 5% substancji syntetycznych oraz kosmetykom naturalnym i ekologicznym, które zawierają przynajmniej 95% składników pochodzenia naturalnego i maksimum 5% syntetycznych, a dodatkowo co najmniej 50% użytych surowców musi pochodzić z upraw ekologicznych. 

Oprócz tych podstawowych kryteriów kosmetyki nie mogą zawierać surowców modyfikowanych genetycznie, surowce pochodzenia zwierzęcego mogą pochodzić wyłącznie ze zwierząt żywych. Ponadto produkty nie mogą być testowane na zwierzętach, zawierać syntetycznych zapachów, konserwantów i barwników, emulgatorów PEG oraz sztucznych tłuszczy, silikonów, parafiny, olejów i innych substancji pozyskanych przy destylacji ropy naftowej. Opakowania kosmetyków powinny być biodegradowalne lub nadawać się do recyklingu. 

Produkty z certyfikatem Ecocert na opakowaniach zawierają informację na temat ilości składników pochodzenia naturalnego i z upraw ekologicznych.

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 3999 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-20
Bardzo szybka obsługa
2023-09-13
Szybka i profesjonalna obsługa dobra cena jestem zadowolona dziękuję
pixelpixelpixelpixel