AHA

2022-06-15

Co to jest AHA?

AHA (inaczej alfa-hydroksykwasy lub kwasy AHA) to związki pochodzenia organicznego (roślinnego) lub syntetycznego używane jako surowiec kosmetyczny i do produkcji preparatów leczniczych stosowanych zewnętrznie, na skórę. Pod względem budowy chemicznej są one zarówno kwasami, jak i alkoholami. Są one wykorzystywane zarówno w gabinetach medycyny estetycznej, jak i dermokosmetykach czy drogeryjnych produktach. Wśród nich są takie kwasy jak: migdałowy, mlekowy, jabłkowy, cytrynowy, winowy, maleinowy oraz glikolowy. 

Kwasy AHA swoją popularność zawdzięczają zdolności do przenikania w głąb naskórka i szybkiej poprawie kondycji skóry twarzy. Są to skutecznie i silnie działające kwasy o szerokim zakresie zastosowań. 

Konkretne działanie alfa-hydrokwasów jest uzależnione od ich stężenia. Preparaty z kwasami AHA o niskim stężeniu poprawią koloryt, rozjaśnią skórę, usuną przebarwienia i nawilżą naskórek. Niskie stężenia polecane są szczególnie osobom o cerze dojrzałej i z pierwszymi oznakami starzenia. Kwasy AHA w wyższym stężeniu oczyszczają pory, regulują wydzielanie sebum i złuszczają martwy naskórek. Efekty zabiegów mocno skoncentrowanymi kwasami AHA docenią szczególnie osoby ze skórą tłustą, mieszaną i problematyczną. Skórze bardzo wrażliwej lub naczynkowej polecane są bardziej zabiegi kwasami BHA, lub najłagodniejszymi PHA.

Zabiegi i kuracje kwasami AHA najlepiej wykonywać jesienią, zimą i wczesną wiosną. Kwasy te uwrażliwiają skórę na promienie słoneczne i stosowanie ich bez ochrony przeciwsłonecznej może skutkować powstawaniem trwałych przebarwień. Podczas kuracji należy bezwzględnie stosować krem z wysokimi filtrami UV (SPF 50+). 

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec  2022
Zaufane Opinie IdoSell
4.72 / 5.00 3999 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-23
Wszystko ok! 5/5
2023-09-13
Doskonała.
pixelpixelpixelpixel